A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény - függetlenül a csapatok osztályba sorolásától -, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét csapat azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás 11-es rúgásokkal dől el.

STC Salgótarján

Az STC Salgótarján (tavaly még Somos SE néven szerepeltek, és nem tévesztendő össze a DVTK partnerklubjával, a szintén salgótarjáni SBTC-vel) az NB III. Keleti-csoportban játszik, és 9 forduló után 4 győzelemmel, 3 döntetlennel és 2 vereséggel a 6. helyen áll. Az idei bajnokságban még nem találkoztak a DVTK tartalékcsapatával.

Az STC Salgótarján játékosai

A csapatban több élvonalbeli rutinnal rendelkező játékos is szerepel. Yannick Mbengono a DVSC színeiben kétszeres magyar bajnok, kétszeres kupagyőztes, a KTE játékosaként pedig az NB II.-ben nyert bajnokságot.

Kerényi Gábor Diósgyőrben lett élvonalbeli labdarúgó, összesen 9 alkalommal játszott az NB I.-ben 2007-ben és 2008-ban.

Lakatos Béla már Diósgyőrben is csapattársa volt, 2007 és 2009 között 42 mérkőzésen húzta magára a DVTK mezét az élvonalban.

A vezetőedző

A kispadon Vágó Attila ül, aki két alkalommal is irányította a DVTK-t. 2003-ban a másodosztályban, 2007-2008-ban pedig az élvonalban volt a DVTK vezetőedzője, és emellett a női labdarúgó válogatottat is irányította.

Hazai pálya

Az STC Salgótarján hazai mérkőzéseit a salgótarjáni Szojka Ferenc Stadionban rendezik. A DVTK számos nagy csatát vívott már ezen a gyepen különböző salgótarjáni csapatok ellen az élvonalban és a másodosztályban.