Remek iramban és felfogásban kezdődött a mérkőzés, amelyre csapatunk a csuklósérüléssel küzdő Peter Sakaris nélkül utazott el. Mindkét kapu előtt kialakult néhány helyzet, de a kapusok tartották a csapataikat. A DVTK Jegesmedvék kisebb fölényben játszott, melynek eredményeképp Nichola Kuqali távoli lövése végül utat talált Lemay mellett a hálóba, így megszereztük a vezetést.

A második harmadban, kezdetét vette a csapatunkat sújtó kiállítások sorozata, de a fehérvári csapat nem tudott igazán nagy helyzeteket kialakítani még emberelőnyben sem, sőt a előttünk adódtak kiugrási lehetőségek amelyeket nem tudtunk kihasználni.  A legemlékezetesebb jelenet egyben egy igen ijesztő szituáció volt. Magosi Bálint egy ütközés következtében fejjel és vállal csapódott a palánkba. Csapatkapitány helyettesünk néhány percig lent maradt a jégen de tudta vállalni a további játékot. (A mérkőzés után kórházba szállították, ahol a vizsgálat kimutatta, hogy nincs komoly sérülése, de a belgrádi mérkőzésen kérdéses a játéka) A harmadban gól nem esett, így továbbra is 1 gólos előnyünk birtokában vonulhattunk pihenőre.

A harmadik harmadban további emberhátrányok sorát kellett kivédekeznünk. A szimpla hátrányokat még ki tudtuk védekezni, de egy kettős emberhátrány már soknak bizonyult és a hazai csapat kiegyenlített. A kapusok továbbra is remekül védtek, így jöhetett a hosszabbítás.

A 3-3 elleni ráadást csapatunk kezdte jobban, és érezhető volt, hogy megnyerhetjük a mérkőzést. Egy Tóth – Hajós összjáték után Leppanen elé került a korong, aki nem hibázott, melynek köszönhetően megnyertük a mérkőzést és két ponttal gazdagodtunk egy rendkívül nehéz összecsapáson.

MOL Liga

Fehérvári Titánok - DVTK Jegesmedvék 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1)

Fehérvári Titánok: Lemay (Scola) - Shupe, Just, Vizi, Krogh, Arany, Mazzag, Reisz, Balogh, Láday, Sofron, Hamvai, Varga, Rokaly, Erdei, Korbuly, Imre, Pillók, Takács, Kiss, Tóth R.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Pavuk, Galanisz, Magosi, Láda, Leppanen - Miskolczi, Hajós, Tóth A., Vojtkó, Gőz - Sági, Johnston, Kuqali, Cianfrini - Popovics, Szopos, Bernáth, Ritó, Laczkó, Albert. Vezetőedző: Doug Bradley.

Gólszerzők

1. harmad: 17:28 Kuqali (Pavuk, Galanisz)
3. harmad 48:12 Just (Krogh, Vízi) - kettős emberelőnyben
hosszabbítás 62:33 Leppanen

Doug Bradley: - Egy szoros mérkőzésen, egy remek csapatot győztünk le hosszabbítás után. Megint elkövettünk néhány fegyelmezetlenséget, így megint túl sok időt töltöttünk a büntetőpadon, nem először ebben a bajnokságban. Ezen mindenképpen változtatnunk kell. A kivédekezéseink jól működtek, és megint remek volt mindkét kapus.