Mindkét csapat tartalékos összeállításban kezdte meg a mérkőzést. A hazaiak két játékossal kevesebben, a mieinktől Magosi Bálint és Colin Joe a lelátóról követte a meccset. A várakozásnak megfelelően lassabb tempóban kezdődött a mérkőzés, inkább távolról próbálkoztak a csapatok. Egy megugrást követően a piros-fehérek szerezték meg a vezetést, amikor Tóth Adrián egy szép kombináció végén megszerezte a vezetést. A folyamatosan négy sorral játszó DVTK Jegesmedvék meg is tartották a vezetést a harmad végéig.

A második játékrészben nagyobb iramban kezdődött meg a játék. A Ferencváros hamar egyenlíteni tudott, Szappanos Dávid szerzett gólt. Továbbra is kisebb mezőnyfölényben volt az FTC amelynek kiállítások, és végül gól lett az eredménye. Megszerezte a hazai csapat a vezetést. A harmad végén emberelőnybe került csapatunk, és egy szép figura végén Galanisz Nikandrosz egyenlített.

A harmadik harmadban mindkét csapat arra törekedett, hogy eldöntse a mérkőzést. Ennek az lett az eredménye, hogy mindkét oldalon esett gól. Előbb csapatunk szerzett vezetést Cianfrini szemfüles góljával, majd alig 5 perccel a rendes játékidő vége előtt Erdélyi egyenlített. Így következhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítást hiába kezdte előnyben csapatunk, sajnos az emberelőnyt nem sikerült gólra váltani. A 3-3 elleni játék során egy szerencsés szöktetés után Sumi egy szóló végén kilőtte a felső sarkot eldöntve ezzel a mérkőzést.

Jégkorong Magyar Kupa

Ferencvárosi TC - DVTK Jegesmedvék 4-3 (0-1, 2-1, 1-1, 1-0)

Pesterzsébet, 100 néző. Játékvezetők: Németh, Sós, Berkesi, Pálkövi.
Ferencvárosi TC: Sevela (Soós) – Shinkaruk, Sumi, Tendler, Scwindt, Erdélyi – Rafaj, Dubek, Szappanos, Jabornik, Üveges – Fliszár, Kiss, Gágyor, Lengyel, Garbacz – Inglis, Egyed, Németh. Edző: Greg Lindqvist.
DVTK Jegesmedvék: Kiss (Adorján) - Pavuk, Galanisz, Ritó, Láda, Leppanen - Popovics, Hajós, Tóth,  Laczkó, Gőz – Miskolczi, Johnston, Sági, Kuqali, Cianfrini – Albert, Szopos, Karda, Bernáth, Vojtkó. Edző: Doug Bradley.

1. harmad: 12:18: Tóth (Hajós, Popovics)
2. harmad: 22:33: Szappanos (Rafaj)
2. harmad: 37:47: Shinkaruk (Inglis)
2. harmad: 38:35: Galanisz (Johnston, Pavuk) emberelőnyből
3. harmad: 48:58: Cianfrini (Johnston)
3. harmad: 54:40: Erdélyi (Schwindt, Gágyor)
Hosszabbításban: 63:51: Sumi (Erdélyi, Rafaj)

Doug Bradley: - Egy szoros, küzdelmes mérkőzést játszottunk. Nem gazdálkodtunk jól a helyzeteinkkel, túl sokat hibáztunk a kapu előtt. A hosszabbításban elmulasztott emberelőny megbosszulta magát, és sajnos vereséget szenvedtünk.

Magyar Kupa

A jégkorong Magyar Kupa idei kiírásában nyolc csapat korcsolyázik jégre, és a selejtezőben mind a nyolc csapat találkozik mindenkivel egyszer, összesen 28 mérkőzésen alakul ki a sorrend. A legjobb négy ezután eldönti, ki emelheti magasba a kupát. A találkozókat - a döntő kivételével - szerdánként rendezik.