Ismét nagyon sokan voltak kíváncsiak a diósgyőri kosaras lányokra a Generali Arénában, ezúttal is jócskán több mint ezer szurkoló buzdította a helyszínen a csapatot. A nagy érdeklődés talán az elmúlt évek legerősebb ellenfelének is köszönhető volt, hiszen az előzetes várakozásoknak megfelelően bivalyerős kerettel érkezett az Európa Kupa egyik legnagyobb esélyesének számító Yakın Doğu Üniversitesi.

Maikel López a Tomlinson, Jovanovic, Szécsi, Rasheed, Czank összeállítású kezdőötösnek szavazott bizalmat.

A mérkőzés négy-öt kihagyott helyzettel kezdődött, majd Rasheed talált be a vonalon túlról (3-0). 3. perc: A friss női NBA bajnok Essence Carson középtávolról dobott kosarat, majd Tina Jovanovic és Tomlinson is betalált (7-2). 4. perc: Robinson és Szécsi dobott egy-egy kosarat (9-4), majd Carson távolról volt eredményes (9-7). 5. perc: Ismét Carson tripla (9-10), majd Tina Jovanovic és Robinson is betalált (11-12). 7. perc: Robinson dobott be egy büntetőt (11-13). 8. perc: Hollingsworth középtávolról dobott kosarat (11-15). 9.perc: Robertson-Warren faulttal együtt dobott kosarat és a büntető is bement (14-15), majd Eldebrink dobhatott két büntetőt, az egyik kimaradt (14-16). 10. perc: Hollingsworth dobott be egy büntetőt, majd egy közelit is (14-19).

A második negyed vendégkosárral kezdődött, Robinson volt eredményes (14-21). 12. perc: Tina Jovanovic és Robinson volt eredményes, utóbbi kétszer is (16-25). 13. perc: Ismét Tina Jovanovic dobott kosarat (18-25). 14. perc: Szécsi passzából Tina Jovanovic dobott újabb kosarat, de Bahar Caglar is betalált (20-27). 16. perc: Cakir és Caglar is dobott egy-egy kosarat, de Horváth és Rasheed is pontosan célzott (25-31).  18. perc: Czank dobott be egy büntetőt (26-31). 19. perc: Nevena Jovanovic és Czank volt eredményes (28-33). 20. perc: Carson dobott kosarat középtávolról (28-35). Öt másodperccel a vége előtt a Diósgyőr időt kért, a maradék időt azonban már nem sikerült pontra váltani.

A harmadik negyed Robinson kosarával indult (28-37). 22. perc: Carson dobott egy triplát (28-40), majd Cakir is betalált (28-42). 23. perc: Czank passzából Szécsi dobott be egy triplát (31-42), majd Jovanovic a palánk alól dobott kosarat (33-42). 24. perc: Robinson szerzett újabb négy pontot (33-46). 25. perc: Szécsi triplájára ismét Robinson válaszolt (36-48), majd Robertson-Warren dobott be egy büntetőt (37-48). 26. perc: Tomlinsonnal szemben szabálytalankodtak, mind a két büntető bement (39-48), majd Caglar is bedobott egy kosarat (39-50). 27. perc: Robinson értékesített egy büntetőt (39-51), majd Caglar ismét betalált (39-53). 28. perc: Czank tripla (42-53). Tina Jovanovic kipontozódott, a törökök ismét büntetőt dobhattak (42-54). Quanitra Hollingsworth is kipontozódott ötödik hibája után. 30. perc: Tomlinson talált be a palánk alól (44-54), de Vajda is dobott egy kosarat, ráadásul ez utóbbi három pontot ért (44-57).

Az utolsó játékrész Rasheed Rita büntetőivel indult (46-57), majd Robinson is dobott egy kosarat (46-59). 33. perc: Carson volt eredményes (46-61). 34. perc: Robertson-Warren dobott be egy lepattanót (48-61), majd Horváth hárompontos kísérlete után még egyet (50-61). 35. perc: Vajda szerzett két pontot (50-63), majd Rasheed a vonalon túlról hármat (53-63). 36. perc: Firat dobott egy triplát (53-66). 37. perc: Eldebrink szerzett két pontot (53-68). 38. perc: Robinson volt eredményes, már 25 pontnál jár (53-70). 40. perc: Crason dobott be egy büntetőt (53-71).

A csarnokban az elsőtől az utolsó pillanatig szólt a „Hajrá Diósgyőr!” és a már jól ismert rigmusok. A lányok mindent megtettek, küzdöttek-hajtottak, de az Európa Kupa favoritja esélyeshez méltóan sajnos győzni tudott Miskolcon. A mérkőzés előtt Maikel López azt szerette volna, ha a közönség jól szórakozik, ez összességében sikerült is, hiszen a miskolci kosárlabdabarátok ízelítőt kaphattak a női kosárlabda európai élvonalából, a lányok pedig összemérhették tudásukat egy sokkal jobb ellenféllel szemben.

A szurkolók a vereség ellenére ezúttal is megtapsolták a csapatot és természetesen nem maradt el az ilyenkor szokásos, perceken át tartó közös ünneplés sem.

Folytatás a bajnokságban, vasárnap Pécsett a PINKK ellen. Legközelebb november 30-án, 18 órától játszanak hazai pályán a lányok az Európa Kupában, a Good Angels Kosice lesz az ellenfél. Várjuk szurkolóinkat szeretettel!

Női kosárlabda Európa Kupa D csoport, 3. forduló

Aluinvent DVTK - Yakın Doğu Üniversitesi 53-71 (14-19, 14-16, 16-22, 9-14)

Miskolc, Generali Aréna. 1200 néző. Játékvezetők: Anna Cardus (ESP), Sergiy Chaykovskyy (UKR), Ivor Matejek (CZE)
Aluinvent DVTK: Czank 6/3, Rasheed 11/9, Szécsi 8/6, Tomlinson 6, T. Jovanovic 12. Csere: Horváth B. 2, Robertson-Warren 8, Adamecz, Gorjanácz. Vezetőedző: Maikel López
Yakın Doğu Üniversitesi: Eldebrink 3, Cakir 4, CARSON 16/9, Vajda 5/3, Robinson 25. Csere: Hollingsworth 5, CAGLAR 8, N. Jovanovic 2, Firat 3/3, Basaran. Vezetőedző: Muhammed Zafer Kayacioglu

Kipontozódott: T. Jovanovic a 29., Hollingsworth a 29. percben.

A találkozó részletes jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.

Maikel López: - Amire előzetesen számítani lehetettet, mindenki láthatta, mennyire erős kerettel rendelkező csapat volt ellenfelünk. Egy női NBA bajnokot leszámítva minden játékosuk válogatott, vagy az lesz. Végig harcoltuk a mérkőzést, mindenki beletette a meccsbe mind mentálisan, mind fizikálisan azt, ami benne van.

Muhammed Zafer Kayacioglu: - Nagyon szépen köszönjük a vendéglátást és a szervezettséget, amit Miskolcon tapasztaltunk. Korábban a Fenerbahçe edzőjeként szereztem már nemzetközi tapasztalatot és most Európa Kupában is sokat utazunk. Azt kell, hogy mondjam, hogy a házigazdák vendégszeretetére és a Miskolcon eltöltött néhány napra mindig jó szívvel fogok gondolni. A két csapat játékoskerete és céljai között nagy a különbség. A mi csapatunkba még érkezik két amerikai játékos. A célunk az, hogy legalább a döntőbe jussunk az Európa Kupában. Azt gondolom, hogy bár játékosállományban a Diósgyőr a másik két csoportellenfelünknél kicsit tapasztalatlanabb, játékban véleményem szerint előrébb járnak és kívánom, hogy jussanak el a kieséses szakaszba az Európa Kupában, mert megérdemelnék.

Európa Kupa D-csoport

1. forduló

2016. október 26., szerda
18:00 Good Angels Košice - Aluinvent DVTK 82-67

2016. október 27., csütörtök
18:00 (közép-európai idő szerint: 17:00) Olimpiakosz - Yakın Doğu Üniversitesi 53-55

2. forduló

2016. november 3., csütörtök
17:00 Aluinvent DVTK - Olimpiakosz 60-61
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Good Angels Košice 70-46

2016. december 15., csütörtök
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Aluinvent DVTK
18:00 Good Angels Košice - Olimpiakosz