A mérkőzés Tomlinson közeli kosarával kezdődött (0-2). 2. perc: Rasheed növelte az előnyt közelről, majd dobott egy triplát is, míg a hazaiak is megszerezték első pontjaikat (2-7). 4. perc: Böröndy D. közelről, Horváth távolról volt eredményes ((4-10). 5. perc: Daniels is megszerezte első pontjait (6-10). 6. perc: Burkholder és Daniels kosaraival a hazaiak először vezettek a mérkőzésen (11-10), de Tomlinson is betalált (11-12). 7. perc: Jovanovic egymás után háromszor is betalált a palánk közeléből (11-18). 8. perc: Czank és Burkholder közelről, utóbbi büntetőből is eredményes volt (14-20). 9. perc: Tomlinson és Jovanovic is közelről szerzett két-két pontot (14-24). 10. perc: Ismét Jovanovic és Burkholder találtak be a gyűrűbe (16-26).

A második negyed első percében nem született kosár, a második percben azonban Őri és Robertson-Warren is betalált, utóbbi kétszer is, majd Burkholder is dobott egy triplát (21-30). 13. perc: Czank, Horváth Zsófia és Jovanovic voltak sikeresek (23-33). 14. perc: Nagy és Czank dobtak egy-egy kosarat (25-35). 15. perc: Jovanovic közelről, Böröndy D. és Robertson-Warren büntetőből szerzett pontot (26-38). 16. perc: Böröndy V. egy közeli dobással csökkentette a hátrányt (28-38). 17. perc: Tomlinson büntetőből volt sikeres (28-41). A negyed utolsó két percében még Tina Jovanovic bedobott három kosarat (28-47), más fontos esemény nem történt.

A nagyszünet után Nagy Dóra dobhatott büntetőket, majd Daniels, Czank és újra Nagy Dóra is szerzett egy-egy kosarat (33-49). 23. perc: Ismét Czank és ismét Nagy D. (35-51). 24. perc: Burkholder és Nagy D. kosarainak köszönhetően 9 pontra csökkent a DVTK előnye (42-51). 25. perc: Rasheed volt eredményes büntetőből (42-52). 26. perc: Daniels közelről és büntetőből, Szécsi középtávolról dobott szép kosarat (45-54). 27. perc: Nagy Dóra Közelről, Szécsi a vonalon túlról talált be (47-57). 28. perc: Czank és Robertson-Warren növelte tovább az előnyt (47-61). A negyed utolsó két percében Szécsi és Robertson-Warren még bedobott egy-egy kosarat, így nyugodtan várhatták a diósgyőri lányok az utosó játékrészt (47-65).

18 pontos előny birtokában az utolsó negyedben gyakorlatilag csak az volt a kérdés, hány pontos lesz a vendéggyőzelem. Az első kosár a 32. perc végén született meg, Böröndy V. volt eredményes közelről (49-65). 34. perc: Horváth B. közelről dobott be egy kosarat (49-67). 35. perc: Jovanovic közelről (49-69). 36. perc: Tomlinson, majd újra Jovanovic (49-73). 37. perc: Ismét egy Jovanovic kosár (49-75). 38. perc: Tomlinson közelrők (49-77). 39. perc: Gorjanácz büntetőből és közelről is betalált (49-81), majd Kovács G. és Adamecz is dobott egy triplát, de Jurko is szerzett két pontot (54-84). Az utolsó percben még Horváth B. és Horváth Zs. szerzett pontokat, előbbinek egy hárompontos kísérlete, utóbbinak két középtávoli próbálkozása akadt be (58-87).

Tina Jovanovic a mai estén megállíthatatlan volt, a megszerzett 25 pontja és 23 lepattanója magáért beszél, de dicséret illeti a csapat minden tagját, akik az elmúlt hetek hosszú utazásai és a fáradtság ellenére is megmutatták, hogy bizony számolniuk kell majd az ellenfeleknek a Diósgyőrrel a bajnokság második felében.

A lányok 2017. január 7-én lépnek pályára legközelebb a bajnokságban, a Ceglédet fogadják hazai pályán. Az Aluinvent DVTK további programja ide kattintva olvasható.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 11. forduló

ZTE NKK - Aluinvent DVTK 58-87 (16-26, 12-21, 19-18, 11-22)

Zalaegerszeg, 150 néző. Játékvezető: Tőzsér, Boros, Gyuris

ZTE NKK: Nagy D. ‎14, Böröndy D. 3, Burkholder 15/6, Daniels 9, Horváth Zs. 6 csere: Őri 2, Böröndy V. 4, Kovács G. 3/3, Jurkò 2, Szalay, Orsó. Vezetőedző: Gáspár Dávid
Aluinvent DVTK: Horváth B. 8/6, Czank 12, Rasheed ‎6/3, Jovanovic 25, Tomlinson 13 csere: Szécsi 7/3, Warren 9, Adamecz 3/3, Gorjanácz 4, Győri, Bach, Kalocsai. Vezetőedző: Maikel Lopez

Maikel Lopez: - Nagyon koncentráltan és fegyelmezetten játszottunk a mérkőzésen. Egész héten erre a találkozóra készültünk, hiszen a Zalaegerszeg tiszteletet parancsolóan játszik idén, főként hazai pályán. A meccs nagy részében meg tudtuk valósítani az edzéseken gyakoroltakat. Boldog Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

A találkozó statisztikája ide kattintva olvasható.