Magyar Kupa nyolcaddöntő 2. mérkőzés

Diósgyőri VTK - Ceglédi VSE 2-0 (2-0)

Mezőkövesd, 236 néző. Játékvezető: Ducsai József (Varga Gábor, Szert Balázs)
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Dausvili, Elek - Makrai, Nono, Ugrai - Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Cegléd: Tulipán - Valkovszki, Albert, G. Bíró, Szalkai - Tihanyi, Majoros, Lengyel, Peres - Szabó V., Kovács L. Vezetőedző: Nagy Mihály.

Csere: Dausvili helyett Kitl és Peres helyett Karacs a 46., Majoros helyett Jakab L. az 55., Tihanyi helyett Szlezák a 67., Elek helyett Vela és Makrai helyett Szarka a 74. percben.
Sárga lap: Karan a 23., Nono a 48., Lipták a 65., Jakab L. a 77., Szabó V. a 90+1. percben.
Gólszerző: Tamás (1-0) a 31., Ugrai (2-0) a 36. percben.

31. perc: Diósgyőri szabadrúgás 22 méterről, középről. Ugrai a keresztlécről levágódó bombáját a berobbanó  Tamás Márk lőtte a léc alá, 1-0

36. perc: Diósgyőri szabadrúgás ugyanonnan, ahonnan az első gól előtt. Ismét  Ugrai Roland állt a labda mögé, és két kapufa után ezúttal a jobb felső sarokba lőtt, 2-0

Edzői értékelések

Horváth Ferenc: - A kupában mindig a továbbjutás a lényeg, a többi csak beszéd. Bejutottunk a legjobb nyolc közé, és ez a legfontosabb dolog a mai este amellett, hogy a siker erőt adhat a Debrecen elleni mérkőzésre. Előnnyel kezdtük a találkozót, és az első félidőben el is döntöttük a mérkőzést. A második félidőben azt kértem, hogy gyakoroljunk, járassuk a labdát, menjünk előre, de benne volt a fejekben, hogy szombaton egy nagyon fontos mérkőzés vár a csapatra, a második játékrész ezért sikeredett így. Sok sikert kívánok a Ceglédnek a bajnokságban!
Nagy Mihály: - Gratulálok a DVTK-nak a továbbjutáshoz, a két mérkőzés alapján megérdemelten léptek tovább. Ma azok játszottak, akik korában nem jutottak lehetőséghez, illetve néhány ifista is be tudott mutatkozni a Magyar Kupa nyocaddöntőjében az ország egyik legjobb játékosállományával rendelkező csapat ellen. Volt negatívum, de sokkal több pozitívumot láttam. Elégedett vagyok, mert komoly teljesítményt tettek le az asztalra a játékosaim, gratulálok a saját csapatomnak is!

Továbbjutott a DVTK kettős győzelemmel, 3-0-s gólkülönbséggel.

Negyeddöntő

A negyeddöntő sorsolását az M4 Sportreggel című műsorában tartják 2017. március 3-án, pénteken reggel 7:30 és 8 óra között.

A Magyar Kupa negyeddöntőjének (10. forduló) mérkőzéseit 2017. március 29-én, szerdán és 2017. április 5-én, szintén szerdán rendezik.