OTP Bank Liga 24. forduló

Diósgyőri VTK - Újpest FC 3-1 (2-0)

Mezőkövesd, 2295 néző. Játékvezető: Farkas Ádám (Szert Balázs, Varga Gábor; Takács János, Gyarmati II Tibor).
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela, Mevoungou, Nono, Ugrai - Makrai, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás.
ÚFC: Balajcza - Heris, Kecsés Á., Kálnoki Kis, Balázs - Balogh B., Windecker, Sanković, Diarra - Angelov, Lázok. Vezetőedző: Nebojša Vignjević.

Csere: Kecskés helyett Cseke és Lázok helyett Bardhi a 63., Angelov helyett Perović a 76., Makrai helyett Ternován a 83., Lipták helyett Jagodinskis a 88., Vela helyett Szabó I B. a 90+3. percben
Sárga lap: Balogh B. a 14., Diarra a 41., Lipták az 54., Bardhi a 66., Karan a 72., Sanković a 89. percben.
Gólszerző: Makrai (1-0) a 19., Ugrai (1-0, 11-esből) a 31., Lázok (2-1) az 53. Karan (3-1) a 69. percben.

19. perc: Nono ívelt jobbról balra, ahol Ugrai passzolt Makrai Gábornak. A 7-es 12 méterről, balról eleresztett lövésébe még beleért egy vendégjátékos, de menteni nem tudott, 1-0

30. perc: Makrai ment el a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, ahol Kecskés felvágta. 11-es a DVTK javára! Ugrai Roland állt a labda mögés, és a balra vetődő Balajcza mellett hálószaggató gólt lőtt a kapu jobb oldalába, 2-0

53. perc: Diarra bal oldali beadását Lázok János szinte a gólvonalról fejelte a kapuba a hosszú oldalon, 2-1

69. perc: Ugrai jobb oldali szögletére középen Dejan Karan érkezett, és 7 méterről hatalmas erővel a léc alá fejelt, 3-1

Edzői nyilatkozatok

Bódog Tamás: - Nehéz mérkőzést játszottunk, megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Le a kalappal a fiúk előtt, mert abban a nehéz helyzetben, amikor szépített az Újpest, akkor is próbáltuk a saját játékunkat játszani, és magabiztossá tettük a győzelmünket. A játékosok ki voltak éhezve a sikerre, hajtotta őket a becsvágy. Ma átszakadt a gát, jó érzés lehetett a játékosoknak, nekem biztosan jó érzés volt nyerni.
Nebojša Vignjević: - Nyilvánvaló, hogy a DVTK számára sokkal fontosabb volt a mai mérkőzés, jobban is játszottak a kezdetektől. Nagy előnyt jelentett, hogy gyorsan kétgólos előnyre tettek szert. Számunkra is fontos volt a találkozó, de különösen az első félidőben rengeteg párharcot nyert az ellenfelünk. Nem a szép játék hozta meg a sikert, hanem hosszú indításokat, és nagy küzdelmet láthattunk. A második félidőben próbáltunk fordítani, ami azért nem sikerült, mert elsősorban támadásban nem voltunk kellőképpen agresszívek, a harmadik gól pedig gyakorlatilag lezárta a mérkőzést. Gratulálok a Diósgyőrnek, megérdemelték a győzelmet! Remélem, szerdán jobbak leszünk.