Magyar Kupa negyeddöntő, 2. mérkőzés

Diósgyőri VTK - Ferencvárosi TC 0-0

Mezőkövesd, 2387 néző. Játékvezető: Szabó Zsolt (Viszokai László, Becséri Gergely; Bognár Tamás, Németh Ádám).
DVTK: Rados - Eperjesi, Jagodinskis, Karan, Tamás - Vela, Mevoungou, Busai, Fülöp - Makrai, Novothny. Vezetőedző: Bódog Tamás.
FTC: Dibusz - Botka, Hüsing, Leandro, Sternberg - Gera Z., Dilaver - Lovrencsics, Hajnal, Moutari - Böde. Vezetőedző: Thomas Doll.

Csere: Makrai helyett Szarka, Busai helyett Lipták és Lovrencsics helyett Kleinheisler mind a 46., Tamás helyett Nemes és Leandro helyett Čukić a 82., Hajnal helyett Varga R. a 85. percben.
Sárga lap: Moutari a 27., Kleinheisler az 59., Čukić a 86. percben.

Továbbjutott: az FTC 2-1-es összesítéssel

Bódog Tamás: - Ráfoghatnánk erre a döntetlenre, hogy milyen jó, mert a továbbiakban csak a bajnokságra kell koncentrálnunk, hogy összegyűjtsük azokat a pontokat, ami a biztos bennmaradáshoz hozzásegíti a csapatot. Ebből a döntetlenből erőt kell meríteni, mert amikor kérdeztem, a játékosok nem is emlékeztek rá, hogy mikor hoztak le kapott gól nélkül mérkőzést. Fejlődik a csapat, ha nem is hatalmas lépésekkel, de le a kalapal előttük, megtettek mindent, amit tudtak. Küzdöttünk, de a kapu előtt nem volt meg az átütőerő, amire szükség lett volna a mai napon, ezért reális a döntetlen. Az elejétől megpróbáltuk az FTC kapujához nyomni, ami, ha nem is mindig, de működött. A csapatnak volt tartása, ereje, nem pukkantunk ki a 60. percben. A vereségből is lehet tanulni, a döntetlenből pláne, erőt kell adjon, hogy az FTC ellen nem kaptunk gólt.
Szombaton viszont a három pontért utazunk Budapestre. A kapu előtt kell több finesz, több játékosság, hogy meg tudjuk oldalni azokat a szituációkat, amik ma is adódtak előttünk. Gratulálok az FTC-nek, kívánom, nyerjék meg a kupát, mert jó érzés lenne, ha elmondhatnánk, a későbbi győztes búcsúztatott.
Thomas Doll: - Valódi kupacsatát láthattunk ma. A DVTK az első félidőben jól hajtotta végre a feladatot, nekünk mostanában komoly problémáink vannak a mérkőzés első felében.
A támadásépítés során hátulról nem jól indítottunk, 2-3 labdaérintés után elveszítettük a labdát, ezért keveset birtokoltuk azt, nem állt össze a játék. A fiúk nagyon koncentráltak voltak, sokat akartak teljesíteni, de mégsem sikerült, miként az előző két mérkőzésen sem. Valamit ki kell találni, hogy ez megváltozzon. Az elején Moutari előtt nagy lehetőség adódott, ha ziccerben Lovrencsicsnek paszol, akkor gól, és ez megnyugtatta volna a csapatom. Védekezésben jól hajtottuk végre a feladatot, néhány hosszan előreívelt labda kivételével nem emlékszem komoly diósgyőri lehetőségére. A második félidőben valamivel jobb FTC-t láttam, jobban kombináltunk, gyorsabban váltottunk oldalt, az egész játék gyorsabbnak tűnt, és fejben is frissebbeknek tűntek a játékosok.
Kleinheisler László egyik legjobb mérkőzését játszotta az FTC mezében. Büszke vagyok a játékosaimra, a csapatomra. Háromnaponta játszunk, látszott rajtuk a fáradtság, de összességében megérdemelten jutottunk a következő fordulóba. A szombati mérkőzés előtt elsősorban a mai sebeket kell begyógyítani, szerencse, hogy kedden játszottunk, eggyel több napunk marad a felkészülésre.
Az ellenünk játszott mérkőzések alapján úgy látom, a DVTK-nak jót tett az edzőváltás, életet vitt a csapatba, a játékosok hisznek magukban, gyorsan, dinamikusan játszanak. Az első félidőben olyan nagy tempóban játszanak, hogy kérdéses, ezt az iramot meddig tudják tartani. A mérkőzés előtt arról beszélgettünk, hogy játékosként már néhányszor találkoztunk, amikor én a HSV, Bódog Tamás pedig az Ulm, majd a Mainz játékosa volt.

A Magyar Kupa negyeddöntő párosítása

Első mérkőzés

2017. március 28., kedd

17:00 Mezőkövesd Zsóry FC  - Szolnoki MÁV 3-1 (3-1)
Gólszerző: Kenderes (1-0) a 2., Vági (2-0) a 25., Veselinović (3-0) a 30., Tóth L. (3-1) a 45+1. percben.

2017. március 29., szerda

16:00 Budafoki MTE - Swietelsky-Soproni VSE 1-2 (0-1)
Gólszerző: Kapacina V. (0-1) a 29., Erdélyi (0-2) a 78., Pölöskei P. (1-2) a 90+3. percben.

19:00 Ferencvárosi TC  - Diósgyőri VTK 2-1 (0-1)
Gólszerző: Ugrai (0-1, 11-esből) a 12., Böde (1-1) a 65., Moutari (2-1) a 90+2. percben.

20:00 Újpest FC - Vasas FC 1-2 (1-0)
Gólszerző: Lázok (1-0) az 5., James (1-1) a 62., Remili (1-2) a 82. percben.
Kiállítva: Kálnoki-Kis a 90. percben.