Az alapszakaszban az Aluinvent DVTK mindkétszer legyőzte a Zalaegerszeget (58-87 idegenben, 79-65 itthon), így magabiztosan várhatták a piros-fehérek a párharc első meccsét.

Maikel López a Czank, Szécsi, Jovanovic, Rasheed, Horváth kezdőötösnek szavazott bizalmat.

A mérkőzés Burkholder közeli kosarával kezdődött, majd Rasheed dobott egy triplát (3-2). 3. perc:  Nagy D. értékesített egy ziccert (3-4). 4. perc: Horváth szerzett két pontot a vendégeknek (3-6). 5. perc: Rasheed faulttal együtt is bedobott egy ziccert, de a büntető kimaradt (5-6), majd Burkholder értékesített két büntetőt (5-8). 6. perc: Horváth passzából Jovanovic szerzett két pontot, de Czank is dobott egy szép kosarat a vonalon túlról (10-8). 7. perc: Bays kétszer, Jovanovic és Czank egyszer-egyszer volt sikeres, utóbbi ismét triplával vétette észre magát (15-12). 8. perc: Szécsi közelről szerezte meg első pontjait (17-12). A ZTE időt kért. 8. perc: Horváth volt eredményes középtávolról (17-14), ezt követően Rasheeddal szemben triplakísérlet közben szabálytalankodtak, így három büntetőt dobhatott (20-14). 9. perc: Szécsi is megdobta a maga hárompontosát (23-14). 10. perc: Burkholder volt eredményes a vonalon túlról (23-17).

A második negyed Czank eredményes középtávoli dobásával indult, majd Tomlinson is betalált közelről (27-17). 13. perc: Burkholder dobott kosarat faulttal együtt, majd a büntető is bement (27-20). Tomlinson közelről, Burkholder büntetőből szerzett kettő, valamint egy pontot (29-21). 14. perc: Burkholder tripla (29-24). 15. perc: Tomlinson dupla, Szécsi tripla (34-24), majd Nagy dobott két büntetőt (34-26). 16. perc: Tomlinson dobott be két büntetőt (36-26), Nagy pedig egy triplát (36-29). 17. perc: Hegedűs-Őri dobott be egy triplát, Czank egy duplát (38-33). 19. perc: Burkholder a palánk alól dobott kosarat (38-35). 20. perc: Bays és Győri dobhatott két-két büntetőt, utóbbi sajnos egyet kihagyott (39-37).

A harmadik negyed Rasheed kosarával kezdődött, de Bays is betalált (41-39). 22. perc: Czank dobott Szécsi passzából egy triplát, majd Nagy és Rasheed is szerzett két-két pontot (46-41). 23. perc: Rasheed megdobta második tripláját, de Nagy is megtette ugyanezt (49-44). 25. perc: Szécsi is dobott egy hárompontost (52-44). 26. perc: Szécsi passzából Rasheed dobott triplát (55-44). 27. perc: Bays növelte kettővel csapata pontjainak a számát (55-46). 28. perC: Bays egy tripla, Czank két dupla (59-49). 29. perc: Czank újabb hárompontost szerzett, ez volt a negyedik sikeres kísérlete (62-49). 30. perc: Rasheed dobott be egy közelit (64-49).

Az utolsó játékrész Burkholder kosaárval kezdődött (64-51). 32. perc: Szécsi középtávolról volt sikeres (66-51). 33. perc: Bays és Tomlinson dupla (68-53). 34. perc: Czank és Szécsi passzából Tomlinson dobott egy-egy kosarat, de Bays Közelről és büntetőből is eredményes tudott lenni (72-56). 35. perc: Horváth is betalált (72-58). 35. perc: Tomlinson dobott újabb kosarat (74-58). 36. perc: Ismét Tomlinson volt eredményes, ezúttal Szécsi passzából (76-58). 37. perc: Burkholder volt nagyon erőszakosa palánk alatt, így szerzett kosarat, de Nagy is szerzett két pontot (76-62), majd Horváth dobott be két büntetőt (78-62). 39. perc: Gorjanácz értékesített egy büntetőt (79-62), majd élete első felnőtt diósgyőri mérkőzésén tapsvihar kíséretében lépett pályára a DVTK saját nevelésű játékosa, Vörösházi Jázmin. 40. perc: Tomlinson és Horváth Zs. volt eredményes (81-64).

A lefújás után a lányok kellemes húsvéti ünnepeket kívántak a drukkereknek, diósgyőri jó szokás szerint megköszönték a buzdítást és közösen ünnepeltek a szurkolókkal. Folytatás csütörtökön délután Zalaegerszegen.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport rájátszás az 5-8.helyért, 1. mérkőzés

Aluinvent DVTK - ZTE NKK 81-64 (23-17, 16-20, 25-12, 17-25)

Miskolc, Generali Aréna. 600 néző. Játékvezető: Pozsonyi, Balogh, Sallai
Aluinvent DVTK: Horváth B. 2, Czank 20/12, Rasheed 20/9, Szécsi 13/9, Jovanovic 4. Csere: Tomlinson 20, Győri 1, Gorjanácz 1, Adamecz, Vörösházi. Vezetőedző: Maikel Lopez
ZTE NKK: Nagy 14/6, Gáspár- Szalay, Burkholder 20/6, Hegedűs-Őri 4, Bays 18/3 Csere: Jurkó, Böröndy V., Böröndy D., Horváth Zs. 8, Orsó. Vezetőedző: Gáspár Dávid

Maikel López: - Azt gondolom, hogy egy szórakoztató mérkőzést játszottunk. Mind a két csapat látványosan próbált játszani. Egy hosszú Győr elleni párharc van mögöttünk, ennek az elvesztése még bennünk van. Büszke vagyok a lányokra, hogy a fáradtság ellenére egy jó mérkőzést tudtak játszani.
Gáspár Dávid: - Először is gratulálok a Diósgyőrnek! A mérkőzést jó ritmusban kezdtük, olyan értelemben, hogy helyzeteket kreáltunk, de ezeket nem dobtuk be. Nem koncentráltunk, pontatlanok voltunk, ez túl nagy ajándék egy ilyen szintű csapatnak, mint a DVTK. Egy jobb kezdéssel sokkal jobb ritmusba kerülhettünk volna, ezáltal sokkal jobb lett volna a dobószázalékunk is. A védekezésben látom azonban a vereség okát, a második félidőben puhányak voltunk,a  blokkokat alulról kerültük és nagyon sok üres dobást engedélyeztünk, amit az ellenfél jó százalékkal értékesített.