Magyar támadással kezdődött a kazahok elleni meccs, gólt azonban a harmadik percben az ellenfél oldalán jegyezhettünk fel: Dallman messziről rálőtte a korongot a kapura, Rajna takarásban mindebből keveset láthatott.

Az első magyar helyzetre három percet kellett várni, Nagy Krisztián próbálkozott, sikertelenül. Hiába birtokolták többet a mieink a korongot, a 11. percben ismét a kazahok örülhettek találatnak: Mihajliszt indította jól Szagagyejev, Garát Zsombor mellett a jobb felsőbe lőtt.

A magyar fiúk továbbra is nagy erővel ostromolták az ellenfél kapuját, Bartalis és Garát előtt is adódott lehetőség, miközben a másik oldalon nagy helyzet maradt ki.

A 17. percben jött az első emberelőny, igaz, ez fél percig sem tartott, miután Dansereaut is kiállították. Még mind a két játékos a büntetőpadon ült, amikor Szavcsenko is csatlakozott hozzájuk, ezt kihasználva Galló passzolt Sagertnek, aki messziről lőtt, s máris ölelgethették a társak.

Gól nélküli második harmad

A magyar válogatott jól kezdte a második harmadot, sorozatban vezette a támadásokat, nyomás alatt tartotta a kazahokat, akik a kapunkig sem jutottak el az első öt percben.

Aztán persze ők is megélénkültek, Rajnának és a védelemnek is akadt dolga, ráadásul Erdély Csanádot kiállították. Ezt a kettő percet megúsztuk, sőt, Benk és Szirányi kettő az egyben megindult az ellenfél kapuja felé, előbbi veszélyes lövést eresztett meg a kapura.

Öt az öt ellen ismét a magyarok domináltak, Szavcsenkót egy ütközés után magas bottal való játék miatt kiszórták, a kiállítás alatt azonban nem jutottunk nagyobb helyzethez.

Igaz, a harmad végén a kazahok lövésig sem jutottak el, amíg Nagy Krisztián „pihent”, s amint kiegészült, máris a kapujukhoz szorítottuk az ellenfelünket, Kolesznyiknek nagyot is kellett védenie Szirányi kapáslövése után.

Enyhébb magyar nyomás, jól védekező kazahok

Rajna védésekkel indult a harmadik harmad, először Dallmann, majd Boyd lövésénél kellett résen lennie a magyar kapusnak. Kolesznyiknak is akadt dolga, amit jól végzett, hiszen miután Wehrs három kazah között kapura tört, lövéssel fejezte be az akciót. Kár, hogy nem góllal.

A 48. percben Hudjakov szabálytalankodott, emberelőnyben Dansereau lövése alig kerülte el a kaput, Kóger próbálkozását pedig a kazah védők hatástalanították.

Az utolsó játékrészben a magyar csapat már nem tudott akkora nyomást gyakorolni az ellenfélre, mint korábban, a kazahok remekül védekeztek, az 53. percben pedig Rajnának egymás után háromszor is nagyot kellett védenie.

Miután Varga Arnold kiállítását kivédekeztük, Polokov követett el szabálytalanságot, Rich Chernomaz mindjárt időt is kért. Az utolsó percekre lehoztuk a kapusunkat, helyzetig csak Kóger jutott, a kazahok pedig üres kapus góllal zárták le a meccset, amelyen a magyar válogatott 3-1-es vereséget szenvedett.

A magyar csapatból a mérkőzés legjobbjának Galló Vilmost választották.

A magyar válogatott az 5. helyen zárt a divízió I/A-s világbajnokságon, azaz jövőre is ebben csoportban szerepel.

Jégkorong, Divízió 1/A-világbajnokság, 5. forduló

Magyarország - Kazahsztán 1-3 (1-2, 0-0, 0-1)

Kijev. Vezette: Harnebring (svéd), Pesina (cseh), Chaput (kanadai), Hynek (cseh)

Magyarország: Rajna – Sagert, Szirányi B. – Stipsicz, Wehrs – Varga A., Garát – Galló V., Sarauer, Erdély – Kóger D., Hári, Dansereau – Terbócs, Csányi, Bartalis – Benk, Nagy K., Magosi B. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Kazahsztán: Kolesznyik– Dallman, Szemjonov – Szavcsenko, Sztyepanov – Lipin, Polohov – Lakiza – Dawes, Boyd, Bochenski – Mihajlisz, Puskarjov, St-Pierre – Szagagyejev, Markelov, Sztarcsenko – Panjukov, Hudjakov, Ivanov, Kucsin. Szövetségi kapitány: Eduard Zankovec

Gólok: 17:34: Sagert (Galló – ee.), ill. 2:48: Dallman (Dawes, Boyd) 10:25: Mihajlisz (Szagagyejev), 59:47 Dawes (Bochenski)

Kiállítások: 8 ill. 10 perc

Lövések: 32 (15, 11, 6) ill. 27 (10, 9, 8)

Emberelőnyök: 1/5, ill 0/4

Az IIHF divízió I/A csoportos kijevi világbajnokság programja (magyar idő szerint):

Április 22., szombat, 12:30: Ukrajna - Magyarország 3-5 (1-1, 2-1, 0-3)
Április 24., hétfő, 19:30: Ausztria - Magyarország 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)
Április 25., kedd, 16:00: Dél-Korea - Magyarország 3-1 (0-0, 1-1, 2-0
Április 27., csütörtök, 16:00: Lengyelország - Magyarország 2-0  (0-0, 2-0, 0-0)
Április 28., péntek, 12:30: Magyarország - Kazahsztán 1-3  (1-2, 0-0, 0-1)

Forrás és fotó: jegkorongszovetseg.hu