Egyetértés Futball Club néven alapították meg 1902. március 12-én a debreceni labdarúgó csapatot, amely 1912 nyarán önállósította magát, és létrejött a Debreceni Vasutas Sport Club. A hajdúsági gárda az elmúlt több mint egy évszázad során hét aranyérmet (2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2012, 2014) szerzett, hatszor volt Magyar Kupa-, illetve ötször Szuperkupa-győztes.

A legutóbbi bajnokságban viszont rendkívül gyengén szerepeltek, csak az utolsó fordulóban tudták biztosítani élvonalbeli tagságukat.

A DVSC idei bajnoki mérkőzései

Ezt a bajnokságot sem kezdte acélosan a DVSC, a hatodik fordulóban aratták első győzelmüket, utána viszont a bajnok otthonában is nyertek.

7. forduló: Honvéd - DVSC 1-3

A legutóbbi mérkőzésen Herczeg András csapata a Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári Cs., Ferenczi J. - Varga K., Jovanovics, Tőzsér, Bódi - Könyves, Mengolo összeállításban lépett pályára.

Nyári játékosmozgás

Nagyot változott a DVSC kerete a nyári szünetben, főleg légiósok távoztak, és magyar játékosokat igazoltak.

Érkezett
Bényei Balázs (Békéscsaba)
Nagy Sándor (ukrajnai, Gyirmót)
Novota János (szlovákiai, Rapid Wien)
Haris Tabaković (svájci-bosnyák, Grasshoppers)
Tisza Tibor (Nyíregyháza Spartacus)
Bódi Ádám (Videoton - kölcsönbe)
Balogh Krisztián  (Balmazújváros - kölcsönből vissza)
Kinyik Ákos (Budaörs - kölcsönből vissza)
Kuti Krisztián (Cigánd - kölcsönből vissza)
Sós Bence (Mezőkövesd - kölcsönből vissza)
Takács Tamás (Nyíregyháza Spartacus - kölcsönből vissza)
Varga Kevin (Cigánd - kölcsönből vissza)

Távozott
Ivan Bobko (ukrán, Csornomorec Odessza)
Dušan Brković (szerb)
Frank Feltscher (svájci-venezuelai)
Gafouroglou Alexisz Richárd (Nyíradony)
Haris Handžić (bosnyák, Zrinjski Mostar)
Virág Ákos (Cegléd - kölcsönbe)
Branislav Danilović (szerb, PAFC - kölcsönből vissza)
Osváth Attila (Vasas - kölcsönből vissza)
Szuk Hjun Dzsun (dél-koreai, FC Porto - kölcsönből vissza)

A vezetőedző

Az előző évi két beugrást követően ebben a bajnokságban Herczeg András a DVSC vezetőedzője. Korábban labdarúgója, másodedzője, klubmenedzsere és akadémiai vezetője is volt a DVSC-nek, bajnoki cím, kupagyőzelem, BL- és EL-csoportkörbe jutás fűződik a nevéhez a kétezres évek első évtizedében.

1943. november 21-én játszották az első Debrecen - Diósgyőr mérkőzést az élvonalban. Az újonc debreceni csapat ellen a DiMÁVAG néven szereplő, Tomecskó József által irányított együttesünk 6-2-es vereséget szenvedett. A Sidó - Bohus, Felföldi, Doma, Soós, Krucsai, Suhai, Pribelszky, Füzér, Fazekas, Íjász összeállításban pályára lépő csapatunk góljait Suhai és Fazekas szerezte.

Az első pontot az 1963-as bajnokságban hoztuk el a Loki otthonából. Az 1-1-re végződő mérkőzésen az egyenlítő gólunkat Sikora szerezte. Ez a gól volt egyébként a 600. gólunk az NB I-ben: "A 44. percben a debreceni 16-os környékén Sikorához került a labda, és a balszélső 8 méterről félmagasan a jobb sarokba lőtt."

Az egyetlen győzelmünk Debrecenben igencsak emlékezetesre sikeredett. A 2008/2009-es bajnokság őszi szezonjában látogattunk Debrecenbe és a Sisa Tibor vezette fiatal diósgyőri legénység nagy meglepetésre 2-1 arányban legyőzte a később bajnoki címet szerző hajdúsági együttest. A DVTK győztes csapata így állt fel: Vojinović - Bokros, Sebők V., Kamber, Gohér - Ahodikpe, Szélpál (Lipusz, 60.), Búrány, Takács P., Szabó V. (Homma, 53.) - Tóth M. (Tchana, 85.).

A 32. percben a hazaiak szereztek vezetést, majd Takács Péter és Tóth Mihály góljával fordítottuk meg a találkozót. Ez volt történetünk során az első és eddig egyetlen alkalom, hogy három ponttal távoztunk Debrecenből.

A 2011/2012-es bajnokság 11. fordulójában látogattunk Debrecenbe. Az addig várakozáson felül, remekül teljesítő csapatunk súlyos, ötgólos vereséget szenvedett a későbbi bajnoktól. A mérkőzés mégis örökre emlékezetes marad a találkozót követő szurkolói ünnep miatt.

Az OTP Bank Liga előző kiírásában is három kört játszottak a csapatok, ebből egyszer találkozott idegenben a DVTK és a DVSC. A 22. fordulóban két távoli lövéssel szerzett vezetést a DVSC az első félidőben, amit a második játékrészben még eggyel megtoldottak. A DVTK csak egy kapufáig jutott.

Debreceni VSC - Diósgyőri VTK 3-0 (2-0)

DVSC: Danilović - Osváth, Mészáros, Brković, Ferenczi - Hjundzsun, Jovanović (Sekulić, 64.), Tőzsér, Filip, Feltscher (Könyves, 77.) - Chuka (Barna, 87.). Vezetőedző: Leonel Pontes.
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Lőrincz - Vela (Kitl, 77.), Dausvili, Elek, Ugrai (Fülöp, 55.) - Szarka (Makrai, 67.), Novothny. Megbízott vezetőedző: Vitelki Zoltán.

Gólszerző: Osváth (1-0) a 30., Ferenczi (2-0) a 34., Feltscher (3-0) a 60. percben.

25. 2016/2017 (2. kör)

Idegenbeli örökmérlegünk: 25 mérkőzés, 1 győzelem, 3 döntetlen, 21 vereség, 11 rúgott, és 61 kapott gól.

Forrás: Varga Lajos - A futball-labda diósgyőri útja)