NB III. Keleti-csoport, 5. forduló

Balassagyarmati VSE - DVTK tartalék 1-3 (1-1)

Balassagyarmat, Balassagyarmat Ipolypatri úti sportpálya. Játékvezető: Kovács Imre (Csóra Szabolcs, Kovács Brankó)
Balassagyarmat: Czirjék - Ficzere, Nagy G., Bonivárt, Tóth P., Magos, Erdei, Szandai, Nagy O., Tihanyi, Popovics. Vezetőedző: Kis Károly
DVTK tartalék: Bukrán - Jambrich, Ivánka, Orosz, Nemes - Eperjesi, Szalóczy, Kitl M., Ternován - Szarka, Bacsa. Vezetőedző: Kriston István.

Csere: Nagy O. helyett Bódis a 33., Magos helyett Pintyi a 46., Tihanyi helyett Illés a 75., Ternován helyett Szabó a 80., Kitl M. helyett Molnár a 88., Bacsa helyett Mertse a 90. percben.
Sárga lap: Orosz a 68., Bonivárt a 70., Pintyi a 75. percben.
Piros lap: -
Gólszerző:
Ternován (0-1) a 12., Bódis (1-1) a 40., Bacsa (1-2) a 48., Szarka (1-3) a 60. percben.

12. perc: Formás baloldali támadás után Nemes középre adott labdájára Ternován érkezett jó ütemben és jobbal a bal alsó sarokba belsőzött, 0-1.
14. perc: Bacsa Patrik büntetőjét a kapus kiütötte.
40. perc: Kontratámadás végén egyenlített a hazai csapat Bódis révén, 1-1.
48. perc: Eperjesi jobboldali beadását Bacsa Patrik juttata a kapuba, 1-2.
60. perc: Bacsa hozta kihagyhatatlan helyezetbe Szarka Ákost, aki hat méterről higgadtan értékesítette helyzetét, 1-3.

Kis Károly: - Mindkét csapat nagyon sok helyzetet dolgozott ki. A Diósgyőr már az első félidőben eldönthette volna a találkozót. NB I-es támadóik azt nyújtották, ami tőlük elvárható. A DVTK győzelme teljesen megérdemelt.
Kriston István: - Nagyon örülünk neki, hogy sikerült megszereznünk az első győzelmünket. Úgy érzem, megérdemelten szereztük meg a három pontot.