Bár Slaughter kosarával a házigazda szerzett vezetést, de ez utoljára fordult elő ezen a mérkőzésen, ugyanis a DVTK a második percben Burkholder hármasával fordított és innen már nem is adta ki a vezetést a kezéből. Zele és Bach is betalált (4-8), majd Burkholder dobott zsinórban hat pontot (4-14). A PINKK hosszú gólcsendjét Benke törte meg egy hármassal, de ez sem vetette vissza a vendégeket, akik tizenhat pontos előnyt kovácsoltak a negyed végére (11-27).

A csereként beállt Vukov közeli találatával kezdődött a második játékrész, majd Slaughter bevágott ugyan egy hárompontost, de a következő pontokat ismét a piros-fehérek szerezték, Melnika centergólja és Szabó triplája révén (14-34). Ezután is maradt a közte húsz, főleg Zele jeleskedett ekkor a DVTK-ban (20-40). A félidőig nem is nagyon változott a helyzet, Jakovina majd Burkholder dobott hárompontost, előbbinek egy középtávoli dobása és egy újabb hármasa is sikeres volt, a diósgyőrieknél Peckova és Engelman talált be (28-47).

Jól kezdte a PINKK a második félidőt, de Szabó és Melnika válaszolt erre (33-51). Peckova pillanatai következtek, hiszen egymás után két hármast süllyeszett el a pécsiek gyűrűjében. Ez megtetszhetett Rujáknak, mert ő is dobott egy ilyet (36-57). Melnika és Zele kosarai után Jakovina próbálta tartani a lelket az övéiben, de ekkor Peckova is megrázta magát, középtávoli és büntető dobásai is pontosak voltak, ezzel kialakítva a negyed végeredményét (40-65).

9-0-ás szériával kezdte a záró negyedet a Pécs, Bach duplája jelentett megálljt ennek (49-67). Ez egy 8-0-ás vendégroham kezdete volt, Kiss és Peckova volt eredményes a DVTK-ban. A hátralévő percekben már nem változott jelentősen az eredmény, a mérkőzést Engelman büntetője zárta le (54-78).

A DVTK legközelebb hazai pályán a német Keltern gárdáját fogadja az Európa Kupában. A mérkőzés október 25-én, szerdán 18 óra 30 perckor kezdődik a miskolci Generali Arénában.

Női NB I. A-csoport 5. forduló

PINKK Pécsi 424 - Aluinvent DVTK 54-78 (11-27, 17-20, 12-18, 14-13)

Kozármisleny 100 néző. Játékvezetők: Györffy, Rácz, Menyhárt.
PINKK: Ruják 3, Gémes-Sarok 7, Slaughter 7/3, Benke 5/3, Cheslek 13. Csere: Kovalcsik, Sánta 4, Raus, Jakovina 15/6, Séra, Zsilinszki. Vezetőedző: Jens Tillman.
DVTK: Nagy, Bach 5, Burkholder 14/6, Zele 10/3, Melnika 6. Csere: Peckova 22/12, Engelman 9, Szabó F. 5/3, Kiss A. 5, Vukov 2. Vezetőedző: Štefan Svitek.

Štefan Svitek: - Az első negyedben megalapoztuk a mérkőzés eredményét. Sikerült kontroll alatt tartanunk a játékot, tudtuk forgatni a játékosokat. Gratulálok a lányoknak, végig nagyon komolyan vették a meccset.