9-0-s magyar rohammal kezdődött a találkozó, majd az albánok is megszerezték az első pontjaikat. Raksányi hármasával azonban tíz, Studer triplájával húsz pont fölé kúszott a különbség (17-6). A 9. percben pályára lépett Szabó Fanni, a DVTK játékosa is, a negyed biztos hazai vezetéssel ért véget (27-11).

A második negyed első percében a Diósgyőr másik képviselője, Zele Dorina is beállt, és megragadva az alkalmat, ipari mennyiségben kezdte termelni a pontokat, és klubtársának még egy asszisztot is kiosztott, amelyből Szabó bevágott egy hármast (39-15). A negyed közepén magukra találtak a vendégek, időt is kért Székely Norbert (46-25). Ez hatásosnak bizonyult, mert beindult a magyar válogatott, az albánok is kénytelenek voltak megállítani a játékot, de nekik ez nem használt, a félidőben negyven pontos különbséget mutatott az eredményjelző (66-26).

Szabó és Zele kosaraival indult a második félidő, majd Goree is betalált, míg az albánok is elsüllyesztettek egy hárompontost (72-29). A magyar válogatott tagjai tetszés szerint érték el a pontokat, 2 perc 20 másodperccel a negyed vége előtt több mint ötvenpontos különbség alakult ki (87-36), amely a játékrész végére tovább hízott (94-38).

A záró negyedben egyre jobban elfáradtak az amúgy szimpatikusan küzdő vendégek, két kérdés maradt nyitva: ki szerzi a magyar csapat 100. pontját, illetve hány pontot dob Magyarország ellenfelének. Nos, az első kérdésre Határ Bernadett a helyes válasz, míg a végeredmény 137-48 lett. A miskolci közönség az utolsó percben felállva tapsolt a nem mindennapi produkciónak.

Európa-bajnoki selejtező, C-csoport 2. forduló

Magyarország - Albánia 137-48 (27-11, 39-15, 28-12, 43-10)

Miskolc, Generali Aréna 1200 néző. Játékvezetők: Lopes (portugál), Zubak (szlovák), Weiwers (luxemburgi).
Magyarország: Medgyessy 4, Raksányi 7/3, Simon 6/3, Goree 11, Krivacsevics 12. Csere: Varga Zs. 7, Katona 8, Határ 17, Studer Á. 14/9, Szabó F. 14/6, Dubei 12, Zele 25. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
Albánia: Myrto 9, Bujari 8/6, Lalaj 10, Xhanaj, Aliaj 8. Csere: Qypi 2, Zykaj 9/3, Gjoni, Berranija, Sinani, Rreshpja 2, Toska. Szövetségi kapitány: Viron Toska.

Székely Norbert: - Nagyon szép és fontos tíz nap volt ez számunkra. A magyar válogatott jó úton járt, és erről nem tért le ez alatt a tíz nap alatt. A Litvániában aratott győzelemre nagyon büszkék vagyunk, megkockáztatom, erősebb csapatot győztünk le szombaton. És büszkék lehetünk erre is mérkőzésre is, még akkor is, ha tudtuk, hogy az albán csapat nem a világverő kategóriába tartozik. Mi megtiszteltük őket azzal, hogy végig komolyan vettük a találkozót. Sebességet mutattunk, ezáltal olyan mederbe tereltük a mérkőzést, amelyben mi szeretnénk látni. Összetartó, együtt gondolkodó társaságot kaptam meg, és ez kitartott mostanáig. Fontos volt, hogy a közönség is mellénk állt, hiszen februárban itt játsszuk le azokat a találkozókat az oroszok és a litvánok ellen, amelyek dönteni fognak a továbbjutásról. Köszönjük szépen a szurkolók támogatását a csapat nevében.

Viron Toska: - Számunkra nagyon nehéz ebben a csoportban játszani, de egyben nagy öröm is, hiszen tanulhatunk. Valamennyi ellenfelüknél sokkal gyengébbek vagyunk. Egy kis ország a miénk, Keretünk fiatal játékosokból áll, hiszen elsősorban a jövőre gondolunk. Minden jót kívánunk a magyaroknak.