DVTK - Vác FC (NB II.)

2018. február 28.
Vác FC (NB II.) - DVTK

Vác FC

Következő ellenfelünk jelenleg az NB II.-ben szerepel és a cikk írásának pillanatában a 6. helyet foglalja el a tabellán, mindössze két pontra a dobogótól. A Magyar Kupa 8. fordulójában nagy meglepetésre a Videotont búcsúztatták.

A Váci Sport Egyesület (VSE) 1899-ben alakult meg. A csapatok az évek során különböző bajnokságokban szerepeltek. A kezdetekben a KÖLASZ I. és II. osztályban, a II. osztályú Profiligában, majd a 40-es évektől az NB III.-as és az NB II.-es bajnokságban szerepeltek, de előfordult megyei és járási bajnokságban játszó csapat is.

Az 1986/87-es szezonban az NB II.-es bajnokságot megnyerve nagy sikert ért el az akkori Váci Izzó MTE csapata: felkerült az élvonalba. A magyar bajnokság legmagasabb osztályában 13 évet töltöttek el, s ez idő alatt egy negyedik, két második és 1994-ben egy első helyezést értek el.

Ismerős arcok

A DVTK szurkolói bizonyára emlékeznek Balajti Ádámra és Búrány Zoltánra, jelenleg mind a ketten a Vácot erősítik. Érdekesség, hogy 2008 és 2010 között Diósgyőrben is csapattársak voltak.

Helyszín

Mérkőzéseiket nem Vácott, hanem Budapesten, a III. ker. TVE Sporttelepen rendezik.

Cím: 1037 Budapest, Kalap u. 1-3.