Úgy nézett ki a prágai találkozó elején, hogy a belgák könnyedén érvényesítik fölényüket. Az első negyedben 20-9-nél már 11 ponttal jártak előrébb. A 20-12-ről induló második etapban azonban a csehek visszajöttek a meccsbe és 25-25-nél utolérték riválisukat. A félidőben 27-27 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben 35-31-re még a belgák vezettek, de ezt követően egy 15-0-s futással fordított Csehország. A játékrész végén 46-40-es eredményt rögzíthettünk. A záró szakasz pontszegény játékot hozott, ahol gyakorlatilag végig 7-9 egység között mozgott a különbség. A belgáknak 51-46-nál akadt labdájuk az utolsó két percben, hogy nyílttá tegyék a meccset, de ezzel nem éltek.

A cseh válogatott több magyar kötődéssel játszott. Stefan Svitek ugyanis Tereza Peckova (Aluinvent DVTK) és Kamila Stepanova (CMB Cargo UNI Győr) játékára is számított. Stepanova 19 percet töltött a pályán, 8 ponttal és 2 lepattanóval zárt. Peckova pedig 16 és fél perc alatt 4 pontot és 2 lepattanót jegyzett.