Szinte teljes kerettel utazott a DVTK, csak Shatori Walker-Kimbrough hiányzott, aki WNBA döntőbeli kötelezettsége után, szombaton éjszaka érkezik majd Miskolcra. Már a gárdával tartott viszont, a szerdán, Litvániából hosszú autózás után későn este, családjával érkező Eglė Šulčiūtė is, aki a csütörtök reggeli orvosi vizsgálat után, aznap két edzésen, majd pénteken egy foglalkozáson gyakorolt a csapattal. Cziczás László vezetőedző a meccs napján még egy órás tréninget tartott a lányoknak, majd a közös ebéd után indult a társaság, a több mint 200 km-es útra.

Medgyessy Dóra kosaraival indult a mérkőzés, az első negyed kifejezetten pontgazdag volt, a csapatok alig hagytak ki dobást. A mieink vezettek 4-6 ponttal, de egy két perces kihagyást 10-0-val büntették a hazaiak. 28-25

A második negyed első felében kevés kosár esett, a nagy iramban több pontatlanságot követték el a csapatok. A hazaiak őrizték az előnyüket, sőt néhány elrontott vendégdobás miatt kicsit növelni is tudták azt a félidőre.16-14, 46-39‎

A harmadik játékrészben szigorúbb lett a piros-fehérek védekezése, bár támadásban kimaradt néhány ziccer, egy kicsit közelebb araszolt a Diósgyőr. 13-16

A negyedik negyedben még koncentráltabbak lettek a diósgyőri lányok, olyannyira, hogy a vezetést is sikerült átvenni. Három-négy pontos különbség alakult ki a javukra. Az utolsó két percre viszont egyenlő állással indult a DVTK, két eladott labda és abból kapott ziccerek miatt. Izgalmasan alakult végjáték felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó támadás a Diósgyőré volt és bár számos dobást kísérelhettek meg Cziczás László tanítványai, nem sikerült a maguk javára fordítani az eredményt. 16-17

CS Municipal Satu Mare - Aluinvent DVTK 73-72 (28-25, 16-14, 13-16, 16-17)

Szatmárnémeti, Both Katalin Sportterem.Játékvezetők: Stretea, Goina, Dan

CSM Satu Maré: Mandache 20/15, Olah, Uiuiu, Lazăr 4, Denson 10, Baltic 14, Kadar, Moldoveanu, Huțanu, Tavić 11/3, Pop, Lloyd 14. Vezető edző: Marius Dobă.
Aluinvent DVTK: Medgyessy 8, Kányási 14, Skorić 14, Šulčiūtė 9/3, Mokango 14 csere: Kiss A 6, Zele, Katona 5/3, Szabó F..2, Frindt, Eperjesi. Vezetőedző: Cziczás László.

Cziczás László: - Jól szolgálta a mérkőzés a felkészülésünket. Sok jó teljesítmény akadt ma a csapatban. A jövő héten teljes kerettel készülünk. Csiszolunk a védekezésünkön és a támadó játékunkon is, hogy a rajton jó teljesítménnyel tudjuk megörvendeztetni a közönségünket.

Fotó: frissujsag.ro

Az Aluinvent DVTK programja

Előszezon

2018. szeptember 7., péntek (Miskolc, Körcsarnok)
19:15 Alinvent DVTK - MBK Ružomberok 61-68 (22-12, 17-22, 13-16, 9-18)

2018. szeptember 8., szombat (Miskolc, Generali Aréna)
16:00 Alinvent DVTK - MBK Ružomberok 83-76 (24-23, 23-20, 22-15, 14-18)

2018. szeptember 22., szombat (Szatmárnémeti)
17:00 CS Municipal Satu Mare - Aluinvent DVTK 73-72 (28-25, 16-14, 13-16, 16-17)

2018. szeptember 28., péntek (Budapest, Ludovika csarnok)
16:00 NKE-Csata - Aluinvent DVTK