A lelkes miskolci drukkerek hangjától hangos Zimny Stadionban kezdte el a mérkőzést a két gárda. Az első négy percben mindössze egy kapuralövést jegyezhettünk fel, Ščurko próbálta bevenni Duschek kapuját sikertelenül. Az ötödik percben Ritó támadott le a gyetvai harmadban, de korongszerzési kísérletét a bíró szabálytalannak ítélte, így a hazaiak játszhattak először emberelőnyben, amit gólra is váltottak. Puliš az alapvonalról tette vissza a korgot Murček elé, aki közelről próbálkozott, lövése pedig kipattant Duschek Dávidról. Érkezett Ščurko, aki a levegőben lévő korongba beleütött, ami így a kapus lábai között a hálóba jutott (1-0). A gól után a gyetvaiak lendületben maradtak, rövid időn belül hat kapuralövést is elkönyvelhettünk részükre. A 13. perctől kezdve azonban a játék képe alaposan megváltozott, egyre több időt töltött a támadó harmadban a DVTK és veszélyes lövésekkel is próbára tették Riečický kapust. Galanisz, Kulmala és Harrison is próbálkozott sikertelenül a gólszerzéssel. Azonban a sorozatos próbálkozásnak köszönhetően a 16. percben megszületett az egyenlítő találat. A gyetvai harmadban egy korongbedobás utáni kavarodásnál Pance reagált a legkorábban, a korongot elhúzta a kapus előtt és az üresen maradt kapuba juttatta a játékszert (1-1). A gól után alig egy perccel emberelőnybe került a DVTK is, amelyből újabb gól született. Pance nagyszerű kapu előtti keresztpasszát Milam kezelte le, aki egy lövőcselt bemutatva kimozdította egyensúlyából Riečický kapust, majd a lába között a hálóba lőtt (1-2). A harmadból hátralévő három percben Kulmala próbálkozott kapuralövéssel két alkalommal is, majd az utolsó másodpercekben Galanisz és Hraško ütője akadt össze, a bíró pedig Galaniszt látta szabálytalannak így a második harmadot emberelőnyben kezdhette a hazai csapat.

A középső játékrész mindkét oldalon kihasználatlan emberelőnnyel indult. Öt az öt ellen aktívabban támadott a fehér mezes vendég gárda, a 29. percig a játék szinte folyamatosan a gyetvai harmadban zajlott. A gólhelyzetek kialakításában Vas és Magosi vállalta a legaktívabb szerepet. A 30.percben egy felszabadítás után Puliš kezelte le a pattogós korongot és indult meg egyedül a kapu felé, az akció végén pedig Duschek hárított nagyot. A 31. percben egyenlített a Gyetva. Szirányi próbálta kihozni harmadából a korongot, azonban Milý megszerezte tőle azt, továbbított Ďaloga felé, aki kapásból megszerezte a második hazai gólt (2-2). A gól után nagy iramban folytatták a csapatok, mindkét kapu előtt kialakult számos helyzet, amit egy nem minden nap látható jelenet szakított meg. A 37. percben Murček a két kispad közötti palánkra lökte rá Milam-et, aminek következtében a palánk plexi része betört. A csapatok bevonultak az öltözőbe, a pályamunkások pedig elkezdték a plexi cseréjét. A folytatásban emberelőnyben játszhatott a vendég csapat, a legnagyobb lehetőség Crawford előtt adódott, aki szemtől szembe találta magát a kapussal ,de lövését védeni tudta a hazai hálóőr. A harmad lefújása után a csapatok egyből folytatták is a játékot, hiszen a palánk cseréje miatt, bő negyed órát az öltözőben töltöttek.

A harmadik harmad Kiss Dániel kiállításával és Duschek nagy védésével indult. Juraj Mily próbálkozott a gólszerzéssel, de a DVTK kapusa vállal védte a lövést. Az emberhátrány kivédekezése után Slovák és Ritó is eltalálta a gyetvai kaput, gól azonban egyik próbálkozásból sem született. A 47.percben Somogyi egyedül vezethette a korongot a kapura, de lövését Riečický kapus hárította, az ellentámadásból pedig megszerezte a vezető találatot a Gyetva. Duschek elvesztette az ütőjét kapuja előterében, a pillanatnyi zavart pedig Fekiač használta ki, hiszen a kék vonalról tüzelt kapura, lövése pedig a bal felső sarokban kötött ki (3-2). A gól után Crawford kiállítása nyomán két percig emberelőnyben játszhatott a hazai együttes, de az emberhátrányos védekezés ezúttal jól működött. Az egyenlítésre az 53.percben mutatkozott a legnagyobb esély, ugyanis Milý ült a büntetőpadra kettő percre, de nem született meg a harmadik vendég találat. Megkezdődött a mérkőzés utolsó kettő perce is, amikor a játékvezetők Milam megmozdulását látták szabálytalannak, így emberhátrányban kellett volna megszerezni az egyenlítő találatot a fehér mezeseknek. A kiállítás után Glen Hanlon időt kért, de ez nem vezetett eredményre, hiszen 76 másodperccel a mérkőzés vége előtt Gašpar lépett be a támadó harmadba és Duschek válla fölött a rövid felsőbe juttatta a korongot (4-2). A gól után is mindent megpróbált a DVTK Jegesmedvék csapata, hiszen még a kapus helyett is mezőnyjátékos érkezett, de újabb gólt Chovan szerzett, aki az üresen maradt kapuba lőtte a korongot (5-2).

Tipsport Liga

HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék 5-2 (1-2, 1-0, 3-0)

Detva, Zimny Stadion, 560 néző, játékvezetők: Ondrej Kalina, Milan Adamec, Andrej Bogdaň, Martin Smrek

HC 07 Detva: Riečický (Petrík) - Kuklev, Chovan, Ščurko, Murček, Puliš, Hraško, Chovan, Ďaloga, Magogin, Žilka, Šimon, Sládok, Tibenský, Gašpar, Milý, Fekiač, Jendrol, Fekiač, Valent, Surový, vezetőedző: Josef Turek

DVTK Jegesmedvék: Duschek (Adorján) – Crawford, Kiss, Szirányi, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó, Slovak, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Somogyi, Harrison, Vas, Loiseau, Ritó, Vince, vezetőedző: Glen Hanlon

1-0 06:02 Ščurko (Murček, Puliš), 1-1 15:46 Pance (Kulmala), 1-2 17:17 Milam (Pance, Vas) 2-2 30:56 Ďaloga (Milý) 3-2 46:56 Fekiač (Fekiač) 4-2 58:44 Gašpar (Puliš, Sládok) 5-2 Puliš (Chovan)

0

Josef Turek: Az első harmad végét leszámítva elégedett vagyok a csapatommal és kiemelném Dominik Riečický nagyszerű teljesítményét.

Glen Hanlon: Gratulálok az ellenfelünknek a győzelemhez. Kiegyenlített volt a játék egészen a harmadik harmadig, amikor fontos szituációkban hibákat követtünk el, a gyetvai csapat pedig ezt kihasználta.

fotó:HC 07 Detva