A hazatérő Gőz Balázzsal a soraiban kezdte a mérkőzést a DVTK Jegesmedvék és az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést. Galanisz 44 másodperc elteltével máris veszélyes lövést eresztett el, majd a 3. percben Huževka kapott két perces büntetést, ami tovább erősítette a hazai nyomást. Gól azonban nem született az öt a négy elleni játék során, majd a két perc leteltével Magosi előtt adódott az első komolyabb ziccer. A következő cserében Pance korongszerzése után Hvila szabálytalankodott a szlovén csatárral szemben, így újra emberelőnyben játszhatott Glen Hanlon csapata, de a veszélyes helyzetek ellenére gól ezúttal sem született. Egyenlő létszámban sem változott a játék képe, a zsolnaiak elvétve jutottak el Vay kapujáig. A 12. percben Loiseau szerzett korongot a vendégek kapuja mögött, majd Magosinak passzolt, aki egy hidegvérű csellel elfektette a kapust és a hálóba lőtt, megszerezve ezzel a vezetést (1-0). Két perccel később Miskolczi korongszerzése után Galaniszhoz került a játékszer, de közeli lövését bravúrral védte Fučik. A 17. percben Mily buktatta Milamet Vay kapuja mögött, így következhetett a harmadik hazai emberelőny, ami során Milam és Galanisz lövését is hárította Fučik. A harmad utolsó percében Magosi növelhette volna a hazai előnyt, de lövése a kapuvasat találta el.

A második játékrész újabb kihasználatlan hazai emberelőnnyel indult, majd egyenlő létszámban neméleg váratlanul kiegyenlített a zsolnai együttes. A kiállításból visszatérő Ruckay passzolt Rudolf Hunához, aki a miskolci harmad közepéről lőtte el a korongot Vay mellett (1-1). Ezt követően kiegyenlített volt a játék, de kapuralövések számában nagy fölényben voltak a Jegesmedvék. A mérkőzés felénél megszületett az első hazai kiállítás is, Vas János kapott két perces büntetést, de komolyabb zsolnai helyzet nélkül telt el az emberhátrány. A 34. percben Vas visszaállította az egygólos hazai előnyt. Kulmala remek mozdulattal passzolt a kapu mögül Vashoz, aki kapásból a hosszú felsőbe lőtte a korongot (2-1). Ezt követően már csak egy Piegl és egy Slovák kiállítást jegyezhettünk fel a harmad hátralévő részében.

A záró húsz perc áthúzódó vendég emberelőnnyel indult, majd Magosi is a büntetőpadra ült, így öt a három ellen támadhatott több, mint fél percig a sárga mezes vendég csapat. A kettős emberhátrányt még sikerült kivédekezni, azonban öt a négy elleni játék során betalált Marek Hudec. Huna a kapu mögül tette vissza a korongot Hudec elé, aki kapásból Vay lába között lőtt a hálóba (2-2). Három perc sem telt el az egyenlítő találat után, amikor Magosi nagyszerű egyéni alakításával újra megszerezte a vezetést Glen Hanlon együttese. A csapatkapitány a saját harmadából indulva végigvitte a korongot a pályán egy védőt is lecselezve, majd a felső sarokba lőtt (3-2). Másfél perc múlva Magosi megszerezte harmadik találatát is, amikor Loiseau lövésébe ért bele, így pedig Fučik kapus tehetetlen volt (4-2). A hátralévő perceket rutinosan pörgették le a hazai játékosok, az 58. percben még egy páros kiállítást és egy vendég időkérést jegyezhettünk fel, de jól működött a Jegesmedvék védekezése, akik így fontos és megérdemelt győzelmet arattak.

Tipsport Liga

24. forduló

2018. november 20. kedd 18:30

DVTK Jegesmedvék - MsHK Žilina 4-2 (1-0, 1-1, 2-1)

Miskolci Jégcsarnok, 890 néző, játékvezetők: Martin Korba, Ondrej Kalina, Martin Jobbágy, Andrej Bogdaň

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Milam, Szirányi, Láda, Slovák, Vojtkó, Gőz, Pance, Vas , Kulmala, Harrison, Magosi, Loiseau, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Ritó, Hajós, Vezetőedző: Glen Hanlon

MsHK Žilina: Fučik (Mikolaš) - Kučny, Piegl, Jankovič, Hudec, Bagin, Matejka, Dubeň, Hvila, Surovka, Balej, Milý, Podešva, Huna, Jenčik, Ručkay, Hrazdíra.  Rehák, Sikela, Huževka, Vezetőedző: Pavel Paukovček

Büntetés percek 8-14
Buli elhozatal 37/68 (54.41 %) : 31/68 (45.59 %)

Glen Hanlon: Rendkívűl szoros mérkőzést sikerült megnyernünk, a zsolnai csapat nagyon szervezetten játszott és remekül védekezett emberhátrányban, ami megnehezítette a dolgunkat. A mai napon néhány játékosunk nagyszerű egyéni teljesítményével sikerült itthon tartanunk a három pontot.