Láda Balázs nélkül kezdte meg a poprádi találkozót a piros mezben játszó DVTK Jegesmedvék, ugyanis a hátvéd kisebb betegség miatt nem utazott el a csapattal. A mérkőzés kezdetén mindössze 15 másodpercnek kellett eltelnie, hogy helyzetet láthassunk, Loiseau lőtt kapura fonákkal, majd Magosi ismételhetett. Ezt követően Samuel Takáč ült ki a büntetőpadra 68 másodpercnyi játék után, majd a 4. percben Rastislav Vaclav tette ugyanezt. A második vendég emberelőny veszélyesebbre sikerült, mint az első hiszen két nagy gólhelyzet is kialakult Nechvatal kapujánál. Ezután Galanisz szabálytalankodott a támadóharmadban, így rövid négy a négy elleni játék után a hazaiak is emberelőnybe kerültek, amit Takáč révén ki is használtak. Paukovcek alapvonal mögül visszatett korongja a kapu előtt üresen maradt Takáčot találta meg, a csapatkapitány pedig a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). Alig több mint két perc múlva megszületett az egyenlítő találat, amikor egy kipattanó korongot Magosi nem lőtt kapura, hanem remek helyzetfelismeréssel a Harrisonhoz passzolt, aki az elfekvő kapus felett a hálóba lőtt (1-1). A 15. percben ismét Takáč juttathatta volna előnyhöz csapatát, már Adorjánt is kicselezte a csatár, de Szirányi a gólvonalon beleért a korongba, így nem született gól. A folytatásban mindkét csapat nagy iramban játszott és sorra dolgozta ki a helyzeteket de az első harmadban több gólt már nem láthattunk a harmadban.

A második játékrész is gyors poprádi kiállítással kezdődött, Marcel Petran kapott két perces büntetést, ami alatt nem alakult ki gólszerzési lehetőség. Egyenlő létszámban a játék képe nem változott, gyors sokpasszos hokit játszottak a felek sok lövéssel. A találkozó felénél újra emberelőnyben játszhatott a miskolci csapat, de gól a negyedik létszámfölényes helyzetből sem született. A 34. percben Karalahti tette kapura a korongot a kékvonalról, amibe beleért egy poprádi csatár, a korong pedig a kapuba jutott. A játékvezető a jégen gólt ítélt, azonban videón visszanézte az esetet és magas bottal való játék miatt érvénytelenítette a találatot. Két perccel később megszerezte a vezetést Glen Hanlon csapata, Loiseau a pálya szélén vitte be a korongot a támadóharmadba, majd Magosihoz passzolt, aki kapásból hatalmas erővel lőtt a hosszú felsőbe (1-2). Nem tartott sokáig a vendég előny, ugyanis másfél perccel Magosi gólja után kiegyenlített a poprádi együttes. Karalahti a támadóharmad közepéről eleresztett lövése talált utat Adorján kapujának jobb oldalába (2-2). A harmad utolsó percében egy nagyszerű egyéni akció végén ismét vezetést szereztek a Jegesmedvék. Rasmus Kulmala a saját harmadában szúrt bele egy passzba, majd kapura tört a koronggal, és az sem zavarta meg, hogy a menteni igyekvő védő botján felpattant a játékszer. A finn csatár a levegőben megszelíditette a korongot és Nechvatal keze alatt a kapuba lőtt (2-3).

A harmadik harmad ezúttal nem gyors kiállítással, hanem gyors góllal kezdődött. Ziga Pance néhány csel után estében a kapura lőtt, a korong pedig a kapu jobb oldalába kötött ki. (2-4). Két perccel később Kiss Dániel ült ki a büntetőpadra, az emberhátrány alatt Adorján két magabiztos védést is bemutatott. Ezt követően Marcel Petran a kiállításból visszatérő Kiss Dánielt könyökölte le, amiért előbb két perces büntetést kapott, majd miután szóváltásba keveredett a játékvezetővel 10 perces fegyelmi büntetést is kapott. Az emberelőnyben, illetve az azt követő három percben még tudott helyzeteket kialakítani a miskolci csapat, azonban az 50. perctől megkezdte a hajrát Roman Stantien együttese és komoly nyomást helyezett Adorján kapujára. Ennek eredményeként az 52. percben egygólosra csökkentették a hátrányt, amikor Belluš lőtt közelről, a korong pedig Adorján válla fölött a kapuba jutott, a játékvezetők pedig rövid videózás után megadták a találatot (3-4). A gól után folytatta a támadást a hazai csapat és beszorították saját harmadukba a Jegesmedvéket. Alig több, mint két perc volt hátra és az egyenlítő találatot is sikerült megszerezniük, Svitana fordulásból leadott lövése után került a korong Adorján kapujába (4-4). A hátralévő idő már nem hozott újabb gólt, így a két csapat harmadik mérkőzésén is a ráadás dönthetett.

A három a három elleni játék mindössze 47 másodperce zajlott, amikor Vas ugratta ki Crawfordot, akinek a lövése lecsorgott Nechvatalról. Vas János követte a támadást, elsőként ért a kipattanóhoz és a kapuba továbbította a korongot megszerezve ezzel a pluszpontot csapata számára (4-5).

Tipsport Liga

30. forduló

2018. december 7. péntek 18:00

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék 4-5 h.u. (1-1, 1-2, 2-1, 0-1)

Poprád, Civic Arena, 1.324 néző, játékvezetők: Martin Korba, Ondrej Kalina, Miroslav Kollár, Peter Rojík

HK Poprad: Nechvatal (Pavličko) Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Cesánek, Kundrik, Bondra, Mlynarovič, Svitana, Takáč, Zagrapan, Abdul, Macik, Belluš, Paukovcek, Václav, Heizer, Vezetőedző: Roman Stantien

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Vay) - Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Gőz, Milam, Pance, Vas , Kulmala, Harrison, Magosi, Loiseau, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Ritó, Hajós, Vojtkó Vezetőedző: Glen Hanlon

Büntetés percek 20-4
Buli elhozatal 39/71 (54.93 %) : 32/71 (45.07 %)

Glen Hanlon: Az utolsó 10 percben nem találtuk a ritmust és nem tudtuk a saját játékunkat játszani, mert a hazaiak három sora is nagy sebességgel támadta a kapunkat. A poprádiak emberhátrányos védekezése jól működött a mai nap, ezért nem tudtunk eredményesek lenni létszámfölényben. A topcsatáraink jól játszottak és örülünk a megszerzett két pontnak.