Első év az NB I.-ben: 2013
Legjobb helyezés: 9. hely (2016/2017, 2017/2018)
Élvonalbeli évek: 4 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 3 éve

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II. feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

A legutóbbi két idényt az élvonalban töltötték, legutóbb a 9. helyen végeztek, legjobb góllövőjüknek a 10 találatig jutó Koszta Márk bizonyult.

OTP Bank Liga 2017/2018

A Mezőkövesd 18 fordulót követően 24 ponttal a 7. helyen áll.

18. forduló: PAFC - Mezőkövesd 2-0

Dupla felkészülési mérkőzéssel tartott főpróbát a Mezőkövesd, ahol a következő felállásban játszottak:  Szappanos - Farkas D., Pillár, Szalai A., Silye - Molnár G., Meskhi, Bertus, Cseri – Pekár, Dražić, illetve Dombó - Varjas L., Hudák D., Szeles, Vadnai - Vajda S., Katanec, Gíber (Mevoungou), Szakály D. - Koszta (Kalocsai), Dragóner.

Téli játékosmozgás

Érkezett
Bertus Lajos (Paksi FC)
Dragóner Filip (Nyíregyháza Spartacus)
Pekár László (Nyíregyháza Spartacus)

Távozott
André Alves dos Santos (brazil, szabadon igazolható)

A vezetőedző

Vezetőedzőként a miskolci születésű 47 éves Kuttor Attila dolgozik a csapat mellett, aki Diósgyőrben nevelkedett, majd 1998-ban visszatért egy sikeres őszi szezonra. Összesen összesen 560 élvonalbeli találkozón játszott. Szombathelyen kezdett edzősködni, beugró edzőként kétszer az első csapat kispadjára is leült. A Videoton utánpótlása után 2017 októberében érkezett Mezőkövesdre.

Ismerősök a másik oldalon

Patrick Mevoungou Mezőkövesdről érkezett 2017 elején, majd fél évet követően a PAFC csapatához távozott. Onnan tért vissza Borsodba tavaly nyáron.  A DVTK mezében összesen 9 bajnokin szerepelt.

Kuttor Attila mellett a mezőkövesdi stábból többen is szerepeltek korábban a DVTK színeiben. Elek Norbert 2006 és 2008 között 49 bajnokin 3, míg a másik másodedző, Tóth Mihály a 2008/2009-es idényben 36 bajnokin 14 gólt szerzett, de a masszőr, Sikur György és a videoelemző Lugos József is dolgozott Diósgyőrben.

Mielőtt az élvonalban először találkozott volna a két borsodi csapat, a Magyar Kupában 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon Attila, Abdou Halidou Douva, valamint Rebecsák Szilárd góljával 3-1-es győzelemmel lépett tovább a Diósgyőr. Három évvel később az NB II.-ben is csupán két mérkőzést játszottak a felek. 2010. november 6-án Diósgyőrben a még alakuló Benczés-csapat 3-1-es vereséget szenvedett a matyóföldiektől.

A visszavágót 2011. május 28-án rendezték Mezőkövesden. A hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan a mérkőzést megnyerték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert egy év kitérőt követően visszajutott a csapatuk az NB I.-be.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött a Radoš - Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman (Bacsa, 46.), Kostić (Elek, 46.), Nikházi, Barczi - Futács, Gosztonyi (Batioja, 72.) összetételű csapat. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni (1-1). Horváth Ferenc csapata a Radoš - Lázár, Lipták, Tamás - Vela, Dausvili (Griffiths, 57.), Bognár I., Elek, Nemes - Makrai, Novothny (Bacsa, 83.) összállításban lépett pályára.

A 31. fordulóban a DVTK Debrecenben játszott a Mezőkövesd ellen. A találkozó elején kétgólos előnyre tett szert a kontrákra berendezkedő vendégcsapat. A második félidőben Makrai Gábor fejesével, és Busai Attila parádés megoldásával egyenlített a Diósgyőr, és ugyan rengeteget támadott, a győztes gólt már nem sikerült megszerezni.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-2 (0-2)

DVTK: Antal - Eperjesi, Busai (Fülöp, 81.), Jagodinskis (Dausvili, 72.), Tamás - Vela, Mevoungou, Novothny, Ugrai - Makrai, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás.
Mezőkövesd: Tujvel - Vági, Hudák, Szeles, Gohér - Egerszegi, Bačelić-Grgić - Molnár G (Pauljević, 83. )., Střeštík, Sós (Baracskai, 61.) - Kink (Diallo, 66.). Vezetőedző: Radványi Miklós.

Gólszerző: Molnár G. (0-1) a 13., Sós (0-2) a 17., Makrai (1-2) a 48., Busai (2-2) a 68. percben.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában heroikus küzdelemben győzött a DVTK a 7. fordulóban Debrecenben a Mezőkövesd ellen. Az első félidőben nem született gól, majd a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban a diósgyőriek teljesen beszorították ellenfelüket a 16-osuk előterébe, és előbb Forgács Dávid góljával egyenlítettek, majd Ugrai Roland ráadásban lőtt büntetőjével a győzelmet is megszerezték.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-1 (0-0)

DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás (Forgács, 63.) - Vela, Busai, Kocsis (Nono, 46.), Óvári (Ioannidis, 63.) - Makrai, Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Mezőkövesd: Tujvel - Lázár, Pillár, Hudák, Vadnai - Keita - Farkas D. Střeštík (Szeles ,77.), Koszta, Cseri (Baracskai, 66.)  - Majtán (Veselinović, 55.). Vezetőedző: Radványi Miklós.

Gólszerző: Cseri (0-1) az 57., Forgács (1-1) a 73., Ugrai (2-1, 11-esből) a 90+3. percben.

Az OTP Bank Liga előző kiírásának 29. fordulójában egy hajrában lőttt góllal győzött a Mezőkövesd a DVTK ellen az újjáépített Diósgyőri Stadion átadóján.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 0-1 (0-0)

DVTK: Antal - Nagy T., Karan, Tamás, Forgács - Busai, Kocsis (Óvári, 80.), Ugrai - Vela (Makrai, 70.), Ioannidis, Bacsa (Hasani, 74.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.
Mezőkövesd: Dombó - Farkas D., Pillár, Katanec, Vadnai - Szeles - Cseri (Szalai A., 87.), Koszta M. (Novák, 90+4.), Iszlai, Tóth B. (Dražić, 45.) - Bognár I.  Vezetőedző: Tóth László.

Gólszerző: Dražić (0-1) a 88. percben.

Az idei bajnokság 8. fordulójában Mezőkövesden játszott a DVTK. A találkozót megelőzően trópusi eső áztatta a pálya gyepét, és a megváltozott körülményekhez a hazaiak alkalmazkodtak jobban, 11 perc alatt háromgólos előnyre tettek szert. A második félidőben Tajti Mátyás góljával és Makrai Gábor beadása után esett öngóllal ismét nyílttá tette a mérkőzést a DVTK, de az újabb hazai találat eldöntötte a három pont sorsát.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 4-2 (3-0)

Mezőkövesd: Dombó (Szappanos, 85.) - Farkas D., Pillár, Katanec, Vadnai - Cseri, Szeles, Mevoungou, Tóth Be. (Molnár G., 68.) - Vajda ( Szalai A., 88.), Dražić. Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Radoš - Shestakov (Bacsa, 46.), Brković, Karan, Juhar - Tóth Ba. (Szabó B., 46.), Márkvárt, Tajti M.- Vernes, Mihajlović, Forgács (Makrai, 66.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.

Gólszerző: Szeles (1-0) a 7., Cseri (2-0) a 9., Vajda (3-0) a 11., Tajti M. (3-1) az 50., Makrai (3-2) a 68., Vajda (4-2) a 80. percben.

DVTK - Mezőkövesd 0-1

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 5 mérkőzés, 2 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség, 10 rúgott, 5 kapott gól