Első harmad

Már az első percektől kezdve fölényben játszott a magyar válogatott, de hiába kerültünk a harmad felénél emberelőnybe, ahhoz talán a büntetés lejárta után Nagy Krisztián került a legközelebb, hogy gólt szerezzen. Mindeközben a magyar kaput védő Adorján Attilának is akadt dolga, de a fiatal kapus biztosan védte a dél-koreai próbálkozásokat.

Három és fél perccel a harmad vége előtt Galanisz Nikandrosz került az ellenfél kapuja elé, de a korongot nem sikerült átjuttatnia a gólvonalon, ellenben kiharcolt egy újabb emberelőnyt. Az első találatunk azonban ebből sem született meg. A szünet előtt Becze Tihamér veszélyeztetett távolról, de a lövését védte a dél-koreai kapus, a kipattanót Imre Patrik nem tudta bekotorni. Még az ellenfél előtt adódhatott volna nagy lehetőség az utolsó másodpercekben, de szerencsére rossz volt az utolsó passz.

Második harmad

Megnyomta a magyar csapat a második harmad elejét: Kiss Patrik blokkolt egyet a félpályánál, a koronggal elindult a kapu felé, de mellélőtt. Hári Norbert előtt is adódott két ígéretes lehetőség, majd az ellenfél került tiszta helyzetbe, Adorján óriásit védett, és az ismétlést is hárította.

A harmadik emberelőnnyel sem tudtunk élni, de miután a dél-koreaiak kiegészültek, Kiss Patrik passza után Hári balról a kapu előtt üresen álló Terbócs Istvánnak lőtte tovább a korongot, s a csatár közelről nem hibázott (1–0). Bő öt perccel a vége előtt Galanisz Nikandrosz féltávolija a kapuvas sarkából pattant vissza. Alig volt vissza két perc, amikor a dél-koreaiak egyenlítettek: Pak Dzsin Kju a kék vonal mögül váratlanul rálőtte a kapunkra a korongot, mire Adorján összezárta volna a lábait, a pakk már közöttük eljutott a hálóig (1–1).

Harmadik harmad

A harmadik harmad első fele mindkét oldalon a kimaradt helyzetekről, illetve az utolsó mozdulatokba csúszott hibákról szólt. Imre Patrik szerette volna ugyanazt eladni, amit a dél-koreaiak gólszerzője, de az ellenfél kapusa időben reagált a mamutok közé szánt korongra. Az utolsó percekben próbálkoztunk közelről, távolról, de betalálni nem sikerült, ahogy az ellenfélnek sem, így hatvan perc után 1–1 volt az állás.

Már a hosszabbítás első percében lezárhattuk volna a meccset, ha Galanisz Nikandrosz belövi a helyzetét, de végül másfél perccel a vége előtt Nagy Gergő szerezte a 2–1-es győzelmet érő találatot.

A főpróba után a magyar válogatott csütörtökön kezdi a Hat Nemzet Tornát a japánok ellen.