Mielőtt az élvonalban először találkozott volna a két borsodi csapat, a Magyar Kupában 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon Attila, Abdou Halidou Douva, valamint Rebecsák Szilárd góljával 3-1-es győzelemmel lépett tovább a Diósgyőr. Három évvel később az NB II.-ben is csupán két mérkőzést játszottak a felek. 2010. november 6-án Diósgyőrben a még alakuló Benczés-csapat 3-1-es vereséget szenvedett a matyóföldiektől.

A visszavágót 2011. május 28-án rendezték Mezőkövesden. A hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan a mérkőzést megnyerték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert egy év kitérőt követően visszajutott a csapatuk az NB I.-be.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött a Radoš - Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman (Bacsa, 46.), Kostić (Elek, 46.), Nikházi, Barczi - Futács, Gosztonyi (Batioja, 72.) összetételű csapat. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni (1-1). Horváth Ferenc csapata a Radoš - Lázár, Lipták, Tamás - Vela, Dausvili (Griffiths, 57.), Bognár I., Elek, Nemes - Makrai, Novothny (Bacsa, 83.) összállításban lépett pályára.

A 31. fordulóban a DVTK Debrecenben játszott a Mezőkövesd ellen. A találkozó elején kétgólos előnyre tett szert a kontrákra berendezkedő vendégcsapat. A második félidőben Makrai Gábor fejesével, és Busai Attila parádés megoldásával egyenlített a Diósgyőr, és ugyan rengeteget támadott a maradák huszonegynéhány percben, a győztes gólt azonban nem sikerült megszerezni (2-2). Bódog Tamás az Antal - Eperjesi, Busai (Fülöp, 81.), Jagodinskis (Dausvili, 72.), Tamás - Vela, Mevoungou, Novothny, Ugrai - Makrai, Szarka csapatot küldte pályára.

A 20172018-as bajnokságban heroikus küzdelemben győzött a DVTK a 7. fordulóban Debrecenben a Mezőkövesd ellen. Az első félidőben nem született gól, majd a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban a diósgyőriek teljesen beszorították ellenfelüket a 16-osuk előterébe, és előbb Forgács Dávid góljával egyenlítettek, majd Ugrai Roland ráadásban lőtt büntetőjével a győzelmet is megszerezték.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-1 (0-0)

DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás (Forgács, 63.) - Vela, Busai, Kocsis (Nono, 46.), Óvári (Ioannidis, 63.) - Makrai, Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Mezőkövesd: Tujvel - Lázár, Pillár, Hudák, Vadnai - Keita - Farkas D. Střeštík (Szeles ,77.), Koszta, Cseri (Baracskai, 66.)  - Majtán (Veselinović, 55.). Vezetőedző: Radványi Miklós.

Gólszerző: Cseri (0-1) az 57., Forgács (1-1) a 73., Ugrai (2-1, 11-esből) a 90+3. percben.

Az OTP Bank Liga előző kiírásának 29. fordulójában egy hajrában lőttt góllal győzött a Mezőkövesd a DVTK ellen az újjáépített Diósgyőri Stadion átadóján.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 0-1 (0-0)

DVTK: Antal - Nagy T., Karan, Tamás, Forgács - Busai, Kocsis (Óvári, 80.), Ugrai - Vela (Makrai, 70.), Ioannidis, Bacsa (Hasani, 74.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.
Mezőkövesd: Dombó - Farkas D., Pillár, Katanec, Vadnai - Szeles - Cseri (Szalai A., 87.), Koszta M. (Novák, 90+4.), Iszlai, Tóth B. (Dražić, 45.) - Bognár I.  Vezetőedző: Tóth László.

Gólszerző: Dražić (0-1) a 88. percben.

Az előző bajnokságban egyszer találkozott a két csapat Diósgyőrben. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrészt nagy helyzetekkel kezdte a Diósgyőr, mégis a vendégek szereztek vezetést, amit Vernes Richárd fejesével egyenlített ki a DVTK a hosszabbításban.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)

DVTK: Bukrán - Brković, Karan, Tamás M. - Shestakov, Szabó B. (Bacsa, 71.), Márkvárt, Géringer T. (Tajti M., 54.), Juhar - Hasani (Vernes, 62.), Mihajlović. Vezetőedző: Fernando Fernández.
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai (Katanec, 84.) - Meskhi, Bertus - Molnár G., Cseri (Dragóner F., 90.), Pekár (Silye, 67.) - Dražić. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Gólszerző: Dražić (0-1) az 52., Vernes (1-1) a 90+4. percben.

Az OTP Bank Liga idei kiírásának 4. fordulójában a DVTK előtt adódott ziccer, de nem esett gól a Mezőkövesd elleni mérkőzés első félidejében. A második játékrészben a négy perc alatt kétgólos előnyre tettek szertt, majd egy újabb találattal bebiztosították győzelmüket is.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 0-3 (0-0)

DVTK: Danilović - Shestakov, Ndzoumou, Karan, Vági - Tóth Ba. (Tabaković, 58.), Márkvárt - Ternován P. (Hasani, 51.), Tajti M. (Szabó B., 80.), Korbély - Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.
Mezőkövesd: Szappanos - Eperjesi, Nesterov, Katanec, Vadnai - Karnitski, Berecz - Nagy D. (Takács T., 87.), Cseri (Vajda S., 71.), Pekár (Molnár G., 81.) - Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Gólszerző: Nagy D. (0-1) az 51., Karnitski (0-2) az 56., Cseri (0-3) a 66. percben.

Legutóbb Mezőkövesden találkozott a két csapat a 15. fordulóban, és az első félidőben nem esett gól. A szünet után is többnyire a hazaiak birtokolták a labdát, azonban a DVTK ellentámadásai egyre veszélyesebbek lettek. A pontot végül Rui Pedro tette fel az i betűre a lefújás előtt.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Katanec, Silye - Cseri, Karnitski, Berecz Zs., Pekár (Sajbán Má., 70.) - Zivzivadze, Nagy D. (Vajda S., 70.) Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Danilović - Orosz D., Polgár, Brković, Tamás M. - Vági, Iszlai - Hasani, Rui Pedro, Prosser (Bacsa, 56.) - Ivanovski (Korbély, 90+1.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Rui Pedro (0-1) a 90. percben.

DVTK - Mezőkövesd 0-3

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 7 mérkőzés, 2 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 11 rúgott, 9 kapott gól

Mezőkövesd Zsóry FC

Alapítva: 1975
Első év az NB I.-ben: 2013
Legjobb helyezés: 6. hely (2018/2019)
Élvonalbeli évek: 5 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2016 óta

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II. feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

A legutóbbi három idényt az élvonalban töltötték, az OTP Bank Liga 2018/2019 évi kiírásában történetük legjobb eredményét elérve a 6. helyen zártak. A házi gólkirályi címet a nyáron Kínába igazoló Stefan Dražić szerezte meg 11 találattal.

Kedden a Fehérvár ellen idegenben harcolták ki történetük első Magyar Kupa-döntőjét.

25. forduló: Mezőkövesd - PAFC 0-0

A Fehérvár elleni MK-mérkőzéseken otthon a Szappanos - Farkas D., Karnitski , Pillár, Vadnai - Cseri (Vajda, 81.), Nesterov, Berecz Zs., Beširović (Nagy D., 62.) - Zivzivadze (Takács T., 92.), Jurina (Pekár, 62.), idegenben a Szappanos - Eperjesi, Karnitski (Nagy D., 72.), Pillár, Silye - Meskhi - Pekár (Farkas D., 75.), Beširović, Nesterov, Cseri (Vajda, 65.) - Zivzivadze (Jurina, 72.) összeállításban játszottak.

Téli játékosmozgás

A nyári átigazolási szezonban elsősorban a támadósorban változott sokat a keretet. Az előző két év házi gólkirálya (Koszta Márk és Stefan Dražić) mellett Amadou Moutari is távozott, miként a korosztályos válogatott Szalai Attila is Ciprusra igazolt. Pótlásukra leigazolták Nagy Dánielt, valamint több külföldi labdarúgót, kölcsönvették Berecz Zsombort és végleg visszaszerezték Molnár Gábort Felcsútról.

Érkezett
Guzmics Richárd (Slovan Bratislava)
Marin Jurina (bosnyák-horvát, Čelik Zenica)
Danilo Ryabenko (ukrán, DF Pomir Duşanbe)
Dino Beširović (bosnyák, Hajduk Split)
Dragóner Filip (Szeged-Csanád GA - kölcsönből vissza)

Távozott
Bertus Lajos (Paks)
Dombó Dávid (Kisvárda)
Molnár Gábor (DVTK)
Wieland Dominik (SC Wiener Viktoria)
Matija Katanec (horvát, ZTE - kölcsönbe)
Sajbán Máté (Paks - kölcsönbe)
Sajbán Miklós (Budaörs - kölcsönbe)
Artem Kontsevoj (fehérorosz, Dnyapro Mahiljov - kölcsönből vissza)