Szinay Csaba a 80 kilogrammos kötöttfogásúak versenyében, a görög  Elefteriosz Karitidisz ellen kezdte meg a budapesti világbajnokságot, akit 3-1 arányban győzött le és jutott a következő körbe. A legjobb 16 között az üzbég  Abdulloh Abdumutalibov várt a diósgyőri birkózóra, akit 4-0 arányban múlt felül és lépett a negyeddöntőbe.

Az elődöntőbe jutásért Hamza Sertcanli ellen lépett szőnyegre a fiatal miskolci birkózó, és hiába küzdött nagyot, sajnos már nem volt ideje visszajönni a mérkőzésbe és 6-2 arányban kikapott. Mivel a svéd birkózó nem jutott tovább a következő körből, így Szinay Csaba nem folytathatta a vigaszágon és a hetedik helyen zárt. A volt szovjet-utódállamok hegemóniája ebben a korcsoportban is tetten érhető volt, mivel valamennyi érmes közülük került ki.