Erste Liga

Alapszakasz - 12. forduló

2021. október 22. 19:00

UNI Győri ETO HC - DVTK Jegesmedvék 8-1 (2-1, 5-0, 1-0)

Győr, Nemak Jégcsarnok, 358 néző, játékvezetők: Nagy Attila, Babic Vladimir, Pálkövi Baksa, Lengyel Levente

UNI Győri ETO HC: Tóth (Sági) - Kmec, Vas, Dézsi, Schmál, Turbucz, Bukor, Kováts, Bödök, Czakó, Nagy, Bugár, Tornyai, Madácsi, Páterka, Szalma, Léránt, Mesterházy, Csiki, Majoross, Szlama, vezetőedző: Ladányi Balázs

DVTK Jegesmedvék: Duschek (Kiss B.) - Wehrs, Hyvarinen, Walker, Elgestal, Galajda - Doetzel, Szirányi, Ritó, Miskolczi, Szabad - Farkas O. Vojtkó, Lövei, Galanisz, Mattyasovszky -  Hadobás, Pecsét, Farkas M., Mihalik, vezetőedző: Tokaji Viktor

8-1 58:45 Bukor (Kmec, Szalma)

Ladányi Balázs: – A 8–1 nem tükrözi a mérkőzés teljes képét, az első és a harmadik harmad volt, amelyre büszkék lehetünk, amikor igazán jól játszottunk. A középső harmadban nagyon jó helyzetben tartott minket a kapusunk. és jól használtuk ki a helyzeteinket, de akármilyen furcsán hangzik is, az a harmad nem a mienk volt és ezért nem lehetünk teljesen boldogok. De nem szeretném, ha ez negatív szájízt hagyna bárkiben. Az eredmény magáért beszél, de a három pont, aminek igazán örülünk, sőt akár hat pontnak is értékelhetjük, mivel egy közvetlen riválist vertünk.

Tokaji Viktor: – Borzalmas, tragikus, elfogadhatatlan, nem értem, miért gondoltuk azt, ha kiküldjük a jégre a mezeket, az elég lesz… Játszottunk már velük két mérkőzést, tökéletesen tisztában voltunk azzal, mi a Győr erőssége: tudtuk, hogy gólt tudnak lőni, tudtuk, hogy lefordulnak, hogy a kontráik életveszélyesek, mégis mi adtunk nekik folyamatosan lehetőségeket. Nem értem, ez hogyan történhetett meg. A fejekben most nagyon nehéz rendet tenni, látom a srácokon, hogy szét vannak esve. Most az lenne a legfontosabb, hogy tanuljunk, de ebből nincs mit tanulni, egész egyszerűen magunkat vertük meg. Gratulálok a Győrnek, megérdemelte a három pontot. Bízom benne, hogy kijutunk ebből a gödörből, nagyon fontos lenne, hogy pontokat szerezzünk, és hogy a csapat elhiggye magáról: képes nyerni.

fotó: UNI Győri ETO HC