Karlsruher SC - Diósgyőri VTK 2-1 (0-1)

Spanyolország, Estepona, Arroyo Enmedio, 50 néző. Játékvezető: Juan Manuel Viedma Callejón (Alberto Gómez Lozano, Antonio Francisco Pérez Molinero)
Karlsruher SC: Kuster (Heeger, 46.) - van Rhijn (Rabold, 62.), Kobald (Irorere, 78.), O'Shaughnessy (Gordon, 62.), Heise (Jakob, 62.) - Thiede (Kother, 62.), Wanitzek (Mirković, 78.), Gondorf (Breithaupt, 62.), Cueto (Lorenz, 46.) - Schleusener (Rossmann, 78.), Hofmann (Marino, 62.). Vezetőedző: Christian Eichner
DVTK I. félidő: Póser - Eperjesi, Hegedűs, Szatmári, Bárdos - Molnár, Oláh, Zsolnai – Kocsis D., Horváth Z., Jurek
DVTK II. félidő: Danilović - Polgár, Karan, Szűcs K. - Kispál, Zsemlye, Lukas, Németh M., Bárdos - Csatári, Hornyák. Vezetőedző: Kondás Elemér

Sárga lap: Zsolnai a 43., Danilović a 73., Schleusener a 73., Lucas a 89. percben.
Gólszerző: Molnár (0-1) a 41., Schleusener (1-1) az 59., Wanitzek (2-1 - tizenegyesből) a 77. percben.

41. perc: Kocsis Dominikkal szemben szabálytalankodtak, szabadrúgás 25 méterre a kék-fehérek kapujától. Molnár Gábor állt a labda mögé és a jobb kapufa mellé ívelt. 0-1

59. perc: Fabian Schleusener lépett ki a diósgyőri védők között, majd Danilović mellett laposan a kapuba lőtte a labdát. 1-1

77. perc:  Kispál Tamás szabálytalankodott a 16-oson belül, tizenegyes. Marvin Wanitzek állt a labda mögé és magabiztosan a kapu közepébe lőtt. 2-1

Kondás Elemér: - Egy teljesen más felkészültségi állapotban lévő csapattal találkoztunk, hiszen a Karlsruhe jövő héten már bajnoki mérkőzést játszik. Ennek ellenére az első félidőben a kapusunknak egyet kellett védeni, mi több veszélyes és ígéretes támadást vezettünk, és meg is tudtuk szerezni a vezetést. A második félidőre Bárdos Bence kivételével kicseréltünk mindenkit, az a játékrész is jól indult, rögtön egy jó helyzettel nyitottunk, de utána sajnos belehibáztunk és ki tudott egyenlíteni az ellenfelünk. Ezt követően több helyzetet is kialakított a német csapat, a vezetést is megszerezték, a második félidő alapján pedig megérdemelten nyerték meg a találkozót. Ez volt az első edzőmérkőzésünk és a célnak tökéletesen megfelelt. Megy tovább a felkészülés, hétfőn edzünk, kedden pedig egy belga csapattal találkozunk.

Légy naprakész és kövesd a DVTK social media felületeit!

Az edzőtábor eseményeiről a DVTK hivatalos csatornáin (a dvtk.hu weboldalon, a klub facebook és instagram oldalán, valamint twitter és youtube csatornáján) folyamatosan beszámolunk.