Az NB I.-ben először 1943. április 20-án látogatott a Diósgyőr a Vasas otthonába. Wetzer Rezső csapata a Károlyi - Soós, Felföldi, Turán, Bohus, Keszthelyi, Füzér, Kertész, Klimek, Fazekas, Turbéki összeállításban lépett pályára és szenvedett 5-1-es vereséget. A Diósgyőr gólját Turbéki szerezte.

A következő bajnokságban, de még ugyanabban az évben újra összemérték erejüket a játékosok. A második mérkőzésen megszületett az első győzelmünk. 1943. október 31-én a Károlyi - Bohus, Felföldi, Barta, Soós, Krucsai, Turbéki, Pribelszky, Füzér, Fazekas, Ijász felállásban a DiMÁVAG Turbéki, Füzér és Fazekas góljaival 3-2-re verte a Vasast.

A második győzelmünket 1958. július 13-án arattuk az angyalföldi csapat ellen a Népstadionban. A Tóth - Werner, Szigeti, Jakobi, Török, Paulás, Iván, Csányi, Papp, Fekete, Pál II. összeállításban állt fel Teleki Pál együttese. A mérkőzésen egyetlen gól döntött, amit a diósgyőri Iván József szerzett.

Ezt követően még 33 alkalommal vívtunk meg a Vasassal a fővárosban, de győzni egyszer sem sikerült, már a ritka döntetlennek is örülni kellett. Igaz, a Magyar Kupában az 1977/1978-as négyes döntőben és az 1979/1980-as döntőben is sikerült legyőzni őket Hatvanban, illetve Veszprémben.

Ötvenhárom év után 2011. november 5-én szakadt meg ez a sorozat (közben az NB II.-ben azért sikerült elhozni a három pontot, igaz később törölték az eredményt a Vasas visszalépése miatt). Budovinszky Krisztián és Mohamadou Abdouraman találatával kétgólos előnyre tett szert a DVTK az első félidőben, amit a hazaiak a 86. percre ledolgoztak. Azonban két perccel a vége előtt jött l'Imam Seydi és megszerezte a győztes gólt. Benczés Miklós a Radoš - Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér - Arze (Takács P., 57.), Abdouraman, Lippai (Raković, 81.), Luque - Tisza, Carreňo (Seydi, 52.) összeállítású csapatban találta meg a siker kulcsát.

A 2015/2016-os idényben kétszer is győzött a DVTK Budapesten. Első alkalommal Bacsa Patrik szállította a három pontot érő gólt. Bekő Balázs vezetőedző a Radoš - Eperjesi (Bacsa, 69.), Lipták, Tamás, Nemes - James, Kitl (Egerszegi, 90+2.) - Okuka, Bognár I. (Nikházi, 87.), Barczi - Novothny összeállításban küldte pályára a csapatot.

Tavasszal, a harmadik körben pedig Egerszegi Tamás góljával szerzett vezetést az Egervári Sándor által irányított, Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Barczi (Novothny, 73.), Koman, Elek (Kovács G., 51.), Bognár I. (James, 42.) - Bacsa összetételű DVTK. Majd Tamás Márk kiállítása után a második félidőben is magabiztosan játszva, Elek Ákos és Egerszegi Tamás újabb találatával sikerült győzni.

Az OTP Bank Liga 2017/2018 évi kiírásának nyitányán az első félidőben gyorsan vezetést szerzett a DVTK Diego Vela góljával, és további helyzeteket alakított ki a jól játszó csapat. A második játékrészben talán kevesebb volt a vendéghelyzet, de Szarka Ákos fejesgóljával sikerült megduplázni az előnyt. Bódog Tamás a Radoš - Eperjesi, Karan, Tamás, Forgács (Oláh B., 70.) - Vela, Busai, Nono, Óvári - Szarka (Tóth B., 88.), Ioannidis (Makrai, 54.) összeállításban küldte pályára csapatát.

A harmadik körben ismét a Szusza Ferenc Stadionban játszott a DVTK a Vasas ellen. Az első félidőben nem született gól, a második játékrészben a hazaiak egy szerencsésnek mondható lövését a ráadásban Dušan Brković fejesével egyenlítette ki a DVTK. Bódog Tamás ezúttal az Antal - Nagy T. (Tamás M., 57.), Lipták, Brković, Shestakov - Vela (Szarka, 81.), Hasani, Kocsis, Óvári - Bacsa (Ioannidis, 46.), Ugrai összetételű csapatnak szavazott bizalmat.

Legutóbb tavaly ősszel találkozott a két csapat a Merkantil Bank Liga második fordulójában Miskolcon. A DVTK rögtön a mérkőzés elején Könyves Norbert góljával megszerezte a vezetést. A folytatásban a Vasas átvette a kezdeményezést, de a diósgyőri ellentámadásokban is volt fantázia. A játékrész negatív eseménye Szeles Tamás és Bokros Tamás sérülése, mindketten cserét kértek. A szünet után Szatmári Csabát is sérülés miatt vesztette el a csapat, majd a vendégek egyenlítettek, de végül Molnár Gábor góljával és az egész csapat hősies játékával a DVTK győzött.

Diósgyőri VTK - Vasas FC 2-1 (1-0)

DVTK: Póser - Polgár, Hegedűs J., Szatmári Cs. (Eperjesi, 51.), Bokros Sz. (Bárdos, 46.) - Szeles (Zsemlye, 40.), Oláh B., - Kispál (Hornyák, 46.), Molnár G., Suljić (Németh Má., 80.) - Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Vasas: Jova - Iyinbor, Szilágyi Z., Otigba, Silye - Márkvárt (Feczesin, 85.), Berecz Zs., Szatmári L. (Bobál G., 59.), Pátkai (Pekár, 59.) - Rétyi (Hinora, 59.), Radó. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Piros lap: Zsemlye a 90+3. percben.
Gólszerző: Könyves (1-0) a 6., Berecz Zs. a 72., Molnár (2-1, 11-esből) a 76. percben..

A bajnoki mérkőzések mellett a Magyar (Népköztársasági) Kupában is többször találkozott a két csapat. Első alkalommal, 1973 februárjában a Vasas jutott legjobb nyolc csapat közé. Négy évvel később az 1977-es négyes döntő utolsó mérkőzésén Tatár György góljával nyert a DVTK Hatvanban, és a diósgyőri játékosok emelhették fel a kupát. Két évvel később ismét diósgyőri kupagyőzelem született, miután Kutasi László, Fekete László és Szalai István góljával 3-1-re a DVTK nyert Veszprémben. Ilyen előzményeket követően 1981-ben már senki nem lepődött meg a kupadöntő DVTK - Vasas párosításán, azonban harmadszor a piros-kékek bizonyultak jobbnak. Legutóbb 2014-ben játszott kupameccset a DVTK Angyalföldön, és Bori Gábor, Bacsa Patrik, Takács Tamás, valamint Gosztonyi András találatával magabiztosan jutott tovább az 1. fordulóból.

A másodosztályban (NB II., NB I/B, NBB) lejátszott Vasas - Diósgyőr mérkőzések

1. 2002/2003
    2002.07.26. Vasas - DVTK 2-4 G.: Rob (2), Montvai, Vojtonovszki (a Vasas visszalépése miatt később törölték az eredményt)

33. 1992/1993
    1992.08.27. Vasas - DFC 3-2 G.: Svistun (2)
  34. 1997/1998
    1997.10.18. Vasas - DFC 2-1 G.: Varga S.
    2016.12.03. Vasas- DVTK 3-0
  47. 2017/2018 (1. kör, Szusza Ferenc Stadion)
    2017.07.16. Vasas - DVTK 0-2 G.: Vela, Szarka
  48. 2017/2018 (3. kör, Szusza Ferenc Stadion)
    2018.03.17. Vasas - DVTK 1-1 G.: Brković

Idegenbeli mérlegünk: 48 mérkőzés, 6 győzelem, 10 döntetlen, 32 vereség, 47 rúgott és 112 kapott gól

Vasas FC

Alapítva: 1911
Klubszín: piros-kék
Élvonalbeli idények: 87
Először a másodosztályban: 1915 tavasz
Másodosztályú idények: 24
Legjobb eredmény: magyar bajnok 6x (1956/1957, 1960/1961, 1961/1962, 1965, 1966, 1976/1977)
Folyamatosan az NB II.-ben: 2018 óta

1911. március 16-án alakult meg a Vas- és Fémmunkások Sport Clubja, a Vasas. A labdarúgók az 1916/1917-es idényben mutatkoztak be az élvonalban, ahol a 6. helyen végeztek. Történetük során 6 bajnoki címet - 1957, 1961, 1962, 1965, 1966, 1977 - szereztek és 4 Magyar (Népköztársasági) Kupát - 1955, 1973, 1981, 1986 - nyertek.

A XXI. században igencsak hányattatott sorsú klub 2018-ban kiesett, és azóta próbálkozik a visszajutással. Az előző bajnokságban kevesebb győzelme miatt szorult a második helyezett Gyirmót mögé, legeredményesebb gólszerzőjük Feczesin Róbert és Radó András volt 13-13 góllal.

20. forduló: Ajka - Vasas 2-2

A szezonzáró bajnoki mérkőzésen így álltak fel: Uram - Terbe (Radó A., 34.), Iyinbor, Litauszki, Silye - Sztojka (Hidi M., 46.) - Hinora (Vida, 80.), Márkvárt - Szivacski, Feczesin, Rétyi (Bobál G., 46.).

Az utolsó felkészülési mékrőzésen pedig így: Jova - Szivacski (Faragó, 30.), Litauszki, Iyinbor, Szilágyi Z. - Berecz Zs., Pátkai, Márkvárt (Hidi M, 30., Farkas, 60.) - Szilágyi Sz. (Rétyi, 30., Varga, 60.), Feczesin (Puska P., 76.), Ihrig-Farkas (Puskás Zs., 60.) összeállításban játszottak.