A diósgyőri lányok az első mérkőzésen az Eger ellen léptek pályára. A csapat egy kicsit visszafogottan kezdett és ennek eredményeképpen az ellenfél megnyerte az első két szettet. A lányok szíve azonban a helyén volt és a jelentős hátrányt ledolgozva, 3:2-re hozták a mérkőzést.

A második mérkőzésen kiegyensúlyozott és lelkes játékkal az UTE csapatát győzték le 3:0 arányban.

A harmadik mérkőzésen az I. osztályból kieső hazai csapat, a Szolnok volt az ellenfelük. A szép és összeszedett játék ellenére az első szettben alulmaradtak. Ezután minden energiájukat és összpontosításukat összeszedve behúzták a második játékrészt. A lelkesedés a harmadik és a negyedik szettben is győzelemre vezette a piros-fehéreket, így a másodosztályban öt mérkőzés után veretlenül menetelnek tovább

Edzői értékelés

dr. Szabó Éva: A csapatból betegség miatt többen nem tudtak velünk tartani, ezért kevés cserejátékos állt a rendelekzésemre. Egy nap alatt három fontos mérkőzést kellett játszanunk és ez nagyon megterhelő volt a lányok számára, nem csak fizikálisan, hanem mentálisan is. A fiatalok azonban kitették a szívüket-lelküket a pályára és a csapategységnek köszönhetően bravúros teljesítményt értek el. Minden elismerésem a lányoké és borzasztóan büszke vagyok rájuk!