Szombaton, Kecskeméten a Váltófutó Magyar Bajnokságon vette kezdetét a DVTK hétvégi éremhalmozása. A női 4x800 méteres versenyben a Béres Emma Hanna, Molitorisz Noémi, Kozma Réka és Lövei Vanda alkotta diósgyőri négyes 9:56.17-es időeredménnyel a harmadik helyen ért célba és szerzett bronzérmet.

Másnap, Budapesten a Puskás Aréna körül került megrendezésre a Félmaratoni Magyar Bajnokság, ahol 11 diósgyőri futó állt rajthoz a napsütéses, nehéz körülmények közt. A női versenyben a tokiói olimpikon Kácser Zita 1:19:05-ös idővel a harmadik lett, míg a DVTK a csapatversenyben aranyérmet szerzett Zákányi Pannával és Behan Anikóval kiegészülve. Az U23-asok mezőnyében Zákányi Panna győzött, míg Rokonay Szonja révén az ezüstérmet is piros-fehér színekben induló sportoló szerezte meg, ezzel begyűjtve a DVTK ötödik bajnoki dobogóját a hétvégén.