A hónap elején első fordulójával a hagonyi sportpályán vette kezdetét a Borsod Mountain Bike Series hegyikerékpáros verseny, ahol nyolc diósgyőri kerékpáros is rajthoz állt a külföldi versenyzőkkel tarkított mezőnyben

Az U9-es fiúknál Szőnyi Zalán zárt a harmadik helyen, míg az U13-asok versenyében Leányvári Benjámin állhatott fel a dobogó második fokára. Szintén utóbbi korcsoportban versenyzett Andorkó Levente és Vizi Bálint is, akik szintén az első tízben végeztek, míg az U15-ösök versenyében Leányvári Áron a hatodik, Simon András pedig a 11. lett. A DVTK második ezüstjét Rózsa Dániel szállította egy kategóriával feljebb, míg a piros-fehérek negyedik dobogós helyét a felnőtt mezőnyben Korpa István szerezte meg.