Szombaton került megrendezésre a 400 méteres síkfutás, ahol a piros-fehérek futója Lalik Petra 57.29-es új egyéni csúcsával győzni tudott az igazán népes, 36 főt számláló mezőnyben. A DVTK elsőéves ifjúsági atlétájának eredményét tovább növeli, hogy ismét a jeruzsálemi U18-as korosztályos Európa-bajnokság szintje alatt futott. Az egykörös távon szerzett magyar bajnoki címe után másnap már 400 gáton állt rajthoz Majkut Gergely tanítványa. A végletekig kiélezett futamban Lalik végül a harmadik helyen ért célba 1:02.53-as, szintén Eb szint alatti időeredménnyel, amivel második érmét szerezte Szekszárdon.

A DVTK további versenyzői közül Lövei Vanda két hosszútávú számban is az élmezőnyben zárt. A diósgyőri futó 1500 és 3000 méter is az ötödik lett, utóbbiban egyéni legjobbjával. Fiatalabb indulóként Késely Péter döntőzhetett távolugrásban, ahol a hetedik helyen végzett, míg férfi súlylökésben Somogyi Kristóf is bejutott a döntőbe elsőéves ifiként.