Az olimpiai dobogós, kétszeres világbajnoki ezüstérmes és háromszoros Európa-bajnoki ezüstérmes kajakozónk emlékére szervezett Borsod Megyei Bajnokságon 10 egyesület 192 versenyzője, köztük 22 diósgyőri sportolói küzdött meg az érmekért egészen a gyermek korosztálytól a masters számokig.

A piros-fehérek a hazai pályán kilenc érmet, köztük hat aranyat szereztek. 2000 méteren a kajakosok U13-as versenyében Mikóczki Lara nem talált legyőzőre, míg az U15-ösöknél Ritli Csenge állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára 500 méteren. Az U16-osok szintén 500 m-es kajak versenyében Szabó Eszter nyakába akasztották az aranyat, míg Mikóczki Lili a harmadik helyen ért célba.

Az ifjúsági lányok 500 méteres kajak számában Hornyik Hanna nyert csakúgy, mint Berentés Sándor K1- és Márton Krisztián C1 masters 500 méteren. Szintén dobogóra állhatott a hétvégén Tornai Flóra, aki az U13 MK1 2000 méteren lett második, míg egy korosztállyal feljebb Hermeci Luca gyűjtött be a bronzot szintén 2 kilométeren.

A verseny záró számát, a K2 serdülő 500 méteres Veréb Krisztián Emlékfutamot a Tiszaújvárosi KKSE párosa, Kakuk Levente és Domoszlai Attila nyerte két szolnoki kettőst megelőzve.

Hat arany-, egy ezüst- és két bronzérmével a DVTK a második helyen zárta az egyesületi rangsort, amit a Tiszaújváros nyert meg.