18:00 NKA Universitas PEAC - DVTK HUN-Therm

Helyszín

Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Centerpálya
7632 Pécs, Megyeri út 74.

Ellenfél-leső

A PEAC kifejezetten jó szezont fut idén, 14 győzelemmel és 3 vereséggel jelenleg negyedikek a bajnokságban. Vereségeiket kivétel nélkül idegenbeli rangadókon szenvedték el, sorrendben a Diósgyőr, a Győr és a Sopron fektette őket két vállra, a Szekszárd ellen viszont hazai pályán két pontos győzelmet arattak. Az Európa Kupa csopotköréből nagyszerű mérleggel, 7-1-el jutottak tovább, majd miután a szlovák Piešťanské Čajky-t kettős győzelemmel búcsúztatták, fennállásuk legjobb eredményét elérve bejutottak a sorozat negyeddöntőjébe. A francia Villeneuve együttese ellen az első mérkőzésen 66-74 arányban szenvedtek vereséget hazai pályán. A csapat húzóemberei kapcsán meg kell említeni a két magyar válogatott játékost, Kiss Virágot és Wentzel Nórát, a légiósok közül pedig Sierra Calhoun és Cierra Burdick is jó formának örvendenek.

Egymás ellen

A bajnokság 7. fordulójában már találkoztak a felek egymással, a helyszín akkor a DVTK Aréna volt. A PEAC nagyszerűen kezdte a mérkőzést, és úgy tűnt, Calhoun és Wentzel vezetésével legyőzik  a Diósgyőrt, a félidő után viszont Bernáth Réka 17 és Milica Jovanovic 13 pontjának hála a DVTK HUN-Therm ledolgozta hátrányát és végül 63-59-re megnyerte a rangadót.