A DVTK hosszú éveken keresztül élvonalbeli meccskre utazott Dorogra, összesen 14 alkalommal járt a pilisi városban. Ebből négy döntetlen mellett kétszer sikerült nyerni.

Az 1958/1959-ös idényben "Sokkal erősebb volt a Diósgyőr" címmel jelent meg tudósítás a két csapat egymás elleni találkozójáról. Teleki Pál vezetőedző Tóth László - Werner Gyula, Szigeti Oszkár, Jakobi Gyula - Török Sándor, Paulás Tibor - Iván József, Papp László, Kiss László, Fekete József, Pál László összetételű csapata három gólt lőtt Ilku kapujába. A diósgyőriek László-napot tartottak, mert Tóth László kapus nem kapott gólt, míg Kiss László, Papp László és Pál László egyaránt betalált az ellenfél hálójába.

Legutóbb a 1966-os (naptári év szerint rendezett) bajnokságban, október 2-án 4:1 arányban nyert a DVTK Dorogon. Preiner Kálmán vezetőedző a Tamás Gyula - Kovács II István, Gál Béla, Kiss László, Deák Ferenc, Szucsányi András, Ruttkay Zoltán, Hajas Imre, Szurgent Lajos, Sikora Ferenc, Vass László összeállításban küldte pályára a Testgyakorlókat. A gólgyártást Ruttkay Zoltán kezdte a 8. percben, majd négy perccel később Vass László duplázta meg az előnyt. Még az első félidőben szépítettek a hazaiak, a 60. percben viszont Vass László egy fejessel visszaállította a kétgólos előnyt, végül a Sikora Ferenc biztosította be a győzelmet a 74. percben.

A másodosztályban tavaly játszott először a bányászvárosban, és a Merkantil Bank Liga 31. fordulójában az első félidő középső negyedórája kivételével a DVTK végig hatalmas fölényben játszott, időnként óriási nyomás alá helyezte a hazai védelmet, és a küzdeni tudás eredményeként közvetlenül a lefújás előtt Könyves Norbert lövésével sikerült megszerezni a győzelmet.

Dorogi FC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Dorog: Tulipán Ákos - Nyíri Vince, Dlusztus András, Izing Martin, Papp Máté - Szerencsi Miklós, Keresztes Krisztián (Berkó Ádám, 56.), Barna Gergő (Pohner Zsolt, 66.) - Rácz Ferenc (Nagyházi Dávid, 76.), Girsik Áron (Oldal Tibor, 56.), Szedlár Zoltán (Vígh Ádám, 76.). Vezetőedző: Fenyvesi László
DVTK: Póser Dániel - Szatmári Csaba, Dejan Karan, Bárdos Bence - Polgár Kristóf, Lucas, Oláh Bálint (Bertus Lajos, 75.), Bokros Szilárd (Hornyák Marcell, 85. ) - Jurek Gábor (Kocsis Dominik, 75.), Eppel Márton (Horváth Zoltán, 46.), Könyves Norbert. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Könyves Norbert a 90+5. percben.

Ősszel a Merkantil Bank Liga 10. fordulójában hazai pályán játszott a DVTK a Dorog ellen, és egy öngóllal hamar vezetést szerzett, amit a vendégek egy gyors kontrából kiegyenlítettek. A diósgyőriek továbbra is rendületlenül támadtak, míg a vendégek alig lépték át a félpályát, de a számtalan beadás, lövés nem eredményezett újabb gólt. A második félidő ugyanígy folytatódott, a vendégek hősiesen védekeztek, a Testgyakorlók pedig benyomták őket, és ziccerig is eljutottak. Már-már úgy tűnt, kapusuk vezérletével pontot rabolnak, amikor Lukács Dániel küzdeni akarása meghozta eredményét, és sikerült megszerezni a győztes gólt.

Diósgyőri VTK - Dorogi FC 2-1 (1-1)

DVTK: Branislav Danilović - Csirmaz István, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bokros Szilárd - Cseke Benjámin (Bertus Lajos, 72.), Holdampf Gergő, Bényei Ágoston - Lukács Dániel, Eppel Márton (Szőke Adrián, 61.), Koman Vladimir. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Dorog: Molnár Zsombor - Tóth Barnabás, Berkó Ádám (Oldal Tibor, 45.), Gyurácz András, Keresztes Krisztián, Lakatos Csaba - Szerencsi Miklós (Kovács Olivér, 84.), Lénárt Tomáš, Sztojka Dominik, Barna Gergő (Magyari Szilárd, 46.) - Vígh Ádám (Szedlár Zoltán, 61.) Szakmai igazgató: Bene Ferenc.

Gólszerző: Gyurácz András (1-0, öngól) a 7., Vígh Ádám (1-1) a 14., Lukács Dániel (2-1) a 90+5. percben.

1977.05.21 Dorogi AC - DVTK 4-1

A DVTK hazai mérlege: 14 mérkőzés, 2 győzelem, 4 döntetlen, 8 vereség. 14 lőtt, 23 kapott gól.

Dorogi FC

Alapítva: 1914
Klubszín: piros-fekete
Élvonalbeli idények: 22
Legjobb eredmény: NB I. 4. helyezett (1962/1963)
Először az országos másodosztályban: 1939/1940
Másodosztályú idények: 34
Folyamatosan az NB II.-ben: 2016 óta

A dorogi klubot 1914. március 1-jén alapították. Az élvonalban 1945/1946-os idényben debütáltak, és 1966-ig két idény kivételével a legjobbak között játszottak. Ekkor a harmadik osztályig zuhantak, de az 1973/1974-es bajnokságot újra az NB I.-ben kezdték. Egy év után ismét búcsúztak, és 1976/1977-ben - a mai napig utoljára - még egy évet a legmagasabb osztályban töltöttek. A '80-as és a '90-es éveket a másod- és harmadosztályban töltötték, a 2000-es évek közepén két idényt a negyedik vonalban játszottak. A mélypontot követően 2016-ban jutottak fel az NB II.-be.

Az előző bajnokságban megcsapta őket a kiesés szele, végül a leggyengébb bennmaradó helyét szerezték meg. Legeredményesebb játékosuk a 4 gólos Hajdú Roland lett.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

A Dorog rendkívül gyengén kezdte a bajnokságot, sokáig az utolsó helyen álltak. Az utóbbi időben elkezdték csipegetni a pontokat, a 25. fordulóban felléptek a 19. helyre, és jelenleg 3 pontra állnak az osztályozós, és 7 pontra a bennmaradó helytől.

28. forduló: Kozármisleny - Dorog 0-1

A legutóbbi fordulóban a Molnár Zsombor - Kárász Krisztián, Tomáš Lénárt, Gyurácz András, Kotula Máté - Kapornai Bertalan (Hesz Olivér, 90+1.) - Papp Marcell (Barna Gergő, 58.), Albert Ádám, Király Patrik (Berkó Ádám, 73.), Szedlár Zoltán (Lustyik Levente, 73.) - Vígh Ádám (Magyari Szilárd, 58.) összeállításban játszottak. (Fel nem használt cserék: Borsos Vilmos, Mario Krunc, Szerencsi Miklós, Paudits Patrik.)