Jubileumi tizedik idényéhez érkezett a Borsod MTB Series hegyikerékpárosa XCO versenysorozat, aminek 2023-as kiírásának első fordulóján számos diósgyőri kerékpáros is rajthoz állt. Hangonyban az Ózdi Kerékpáros Egyesület rendezésében a legkisebb korosztályól a hobbi kategóriákig szurkolhattunk piros-fehér versenyzőknek.

Az U9-es fiúknál Király Géza indult és zárt a 9. helyen, míg az U11-es korosztályban Mády Áron mindössze két másodperccel lemaradva a dobogóról negyedik lett. Szőnyi Zalán a 8., Gajda Ákos a 12. helyen zárt, az U13-asoknál pedig Hegedűs Bendegúz a kilencedikként szelte át a célvonalat. Az U15-ösöknél már volt DVTK-s érdekelt az eredményhirdetésen Leányvári Benjámin személyében, aki megszerezte az első diósgyőri érmet harmadik helyével, míg Andorkó Levente az ötödik-, Vizi Bálint a hatodik-, Juhász Áron a hetedik- és Éles Roland a tizenharmadik lett a korosztályban. Egy korcsoporttal feljebb Rózsa Dániel révén pedig a DVTK-s aranyérem is összejött, aki hatalmasat küzdve nyerte meg az öt körös versenyt. Az U17-eseknél Leányvári Áron hetedik lett, míg a felnőtt férfiaknál Gönczi Mátyás hatodikként ért célba. A hobbi kategóriákban a nőknél Andorkó Andrea nem talált legyőzőre, míg Király Géza hatodik lett.