dr. Kotsis Attiláné U15 Országos Bajnokság III. o. - Kelet-B középszakasz - 8. forduló

Debrecenben, az UTE és a házigazda DEAC gárdája lépett pályára a DVTK U15-ös harmadosztályú csapata. A piros-fehérek az egyetemiek ellen csak az első szettben voltak méltó ellenfelek, a második a harmadik játékrész és ezzel az egész találkozó is sima debreceni sikerrel zárult. A nap második összecsapása szorosabb, ám eredményesebb játékot hozott, ahol végül a diósgyőriek diadalmaskodtak 3:0 arányban. Ezzel a középszakasz küzdelmei lezárultak a DVTK korosztályos csapata a csoport harmadik helyén zárt, így várhatja a május végén, Nyíregyházán megrendezésre kerülő döntőt!

2023. május 7. vasárnap
Debrecen, Arany János Általános Iskola

DEAC - DVTK 3:0 (22, 11, 7)

DVTK - UTE-Bíbor 3:0 (18, 20, 16)

A csapat tagjai

Duró Dorka, Magyar Alíz, Dulai Flóra, Tóth Hanga Ágnes, Aggod Zsófia, Bachner Blanka, Vadász Vivien, Fojtán Hanna, Kovács Flóra Sára, Herperger Dóra

Edző: Kundrák Gáborné

Kundrák Gáborné: Ez a hétvége remek felkészülésül szolgált számunkra, hiszen azzal a két csapattal találkoztunk, akikkel majd a négyes döntőbe is farkasszemet kell néznünk. Az első meccsen nem volt alapjátékunk, ez az eredményen is látszódik, sima vereség lett a vége. A második meccsen egy teljesen más DVTK lépett pályára, határozottak és magabiztosak voltunk. Ezt a játékot kell átvinni a döntőre is, amire tőlünk telhető legjobban fogunk felkészülni.

dr. Kotsis Attiláné U15 Országos Bajnokság IV. osztály - Észak-Magyarország "Északi csoport" - 3. forduló

Negyedosztályú utánpótlásaink bajnoki fordulójában mind a két találkozó döcögősen indult, hisz az Eger elleni kettő, míg a Salgótarján ellen kétszer is egy szett hátrányból kellett felállnia a piros-fehéreknek. Ellenben óriási küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot a fiatalok azzal, hogy ez mind a két találkozón sikerült, és végül szoros mérkőzéseken arattak két győzelmet fiataljaink.

2023. május 6. - szombat
Eger, Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium

Eger VSI "B" - DVTK-Fehér 2:3 (19, 19, -24, -17, -11)

Salgótarján BTC - DVTK-Fehér 2:3 (19, -10, -22, -21, -5)

Ádám Zsófia, Bráz Panka, Darab Nikola, Farkas Dalma, Jármi Dorottya, Horváth Krisztina, Hunfalvay Emese, Nagy Zsófia, Tardosi Brigitta, Trajcsik Dalma, Varga-Kovács Kinga

Vezetőedző: Szajkó Tímea

Edzői nyilatkozat

Szajkó Tímea: Az Eger elleni mérkőzés első két szettjében - úgymond - még a buszban maradtunk, kevésbé koncentráltunk és akadozott a játékunk, azonban 2-0-ás hátrány után sem adtuk fel, sikerült fordítanunk és megnyernünk a mérkőzést. A Salgótarján elleni meccsre tovább vittük ezt a jó lendületet, határozottan nyitottunk, rengeteg labdát mentettünk meg és az ütéseinket is jól helyeztük, okosan játszottunk. Végre el tudjuk hinni, hogy a befektetett munka meghozza gyümölcsét. Összességében egy remek tornán vagyunk túl, büszke vagyok a lányokra, nagyon ügyesek voltak!

U12 Országos Kismini Bajnokság

Miskolc, Szent György Sportcsarnok

Az U12-es korosztály két csapata is hazai környezetben, a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium csarnokában látta vendégül aktuális ellenfeleit. A DVTK-Rónai kettő, míg a DVTK-Gárdonyi négy mérkőzésen lépett pályára. Ezek volt a fiatalok utolsó mérkőzései a szezonban és számos szép sikert arattak.

DVTK-Rónai - Belvárosi Röpi Suli 3:0 (14, 5, 7)

DVTK-Gárdonyi - Báthory István DSE 1:2 (-9, -20, 14)

Csepel RC SE - DVTK-Gárdonyi 2:1 (24, 24, -15)

DVTK-Rónai - Csepel RC SE 3:0 (19, 16, 19)

DVTK-Gárdonyi - Belvárosi Röpi Suli 3:0 (10, 13, 10)

DVTK-Gárdonyi - Gödöllő RC 0:3 (-11, -14, 10)

A csapatok tagjai

DVTK-Rónai: Laczkó Viktória, Babik Zille, Fehér Bianka, Héczei Anna, Balla Bianka

DVTK-Gárdonyi: Márton Sára, Gábor Lea Viktória, Pataki Olívia Róza, Bodon Beatrix, Csémi Hanna, Kiss Emma Sára, Molnár Liza, Varga Anna

Kundrák Eszter: Szombaton egy remek hangulatú tornát rendeztünk meg, ebben a szezonban az utolsót az U12-es küzdelmekben. A DVTK-Rónai a két mérkőzésén a koncentrált játéknak köszönhetően sima győzelmeket aratott. A DVTK-Gárdonyinak elég tartalmas napja volt, hiszen négy mérkőzésen kellett pályára lépniük. Az erős ellenfelekkel fel tudták venni a harcot, ami a hétvégén egy győzelemhez volt elég. Gratulálok mind a két csapatnak az egész napos teljesítményért!

U10 Országos Manó Bajnokság

A legkisebbeket Budapestre szólította a bajnoki kiírás, ahol összesen tizennégy találkozón léptek pályára fiataljaink. Az U10-es bajnokságban nem számolnak eredményt, egy mérkőzés tizenkét percig tart, cél a gyermekekkel a sportág megszerettetése. A fiatalok közül sokan az első tornájukon szerepeltek, így óriási élményt jelentett számukra az új környezet és a versenyhelyzet. Külön örömmel töltötte el a gyerekeket, hogy a torna végén minden résztvevő apró ajándékcsomaggal gazdagodott.

Budapest, Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium

DVTK-Piros: Veres Csenge, Horváth Csenge Zsófia, Réti Panna, Kerekes Elizabet Dorka, Ragályi Boglárka, Stiber Jázmin. Edző: Kundrák Gáborné

DVTK-Gárdonyi: Soltész Boglárka, Tribuszer Jáde, Nyíri Csenge Jázmin, Babik Véda, Kanyok Eszter. Edző: Istvánkó Eleonóra

DVTK-Fehér: Radácsi Szonja Anna, Lendvai Boglárka, Rézműves Zoé, Molnár Alíz, Repka Janka Uzorka. Edző: Istvánkó Eleonóra