Diósgyőri VTK: Kovács Z. - Lakatos, Jeknic, Viskovic, Gohér, Vukadinovic,Búrány, Lippai, Lipusz, Apostu,Ivancsics. Vezetőedző: Aczél Zoltán.

ZTE FC: Vlaszák - Kocsárdi,Miljatovic, Bogunovic, Todorovic, Máté, Kamber, Magasföldi, Horváth A., Balázs, Rudnevs.

Vezetőedző: Csank János.

Gólszerzők: Rudnevs (1-0) a 15., Ivancsics (1-1, tizenegyesből) a 22. percben.

Sárga lap: Bogunovic a 18., Jeknic a 30., Jeknic a 40., Todorovic a 87.percben.

Csere: Apostu helyett Milicic a 43., Bogunovic helyett Sluka a 45., Balázs helyett Pavicevicaz 55., Magasföldi helyett Illés a 63., Búrány helyett Szabó V.a 73., Lippai helyett Huszáka 83.percben.

Kiállítva: Jeknic a 40. percben.

Bíztatóan kezdett a Diósgyőr. Az első negyedórában taktikailag és játékban is jól megfeleltek a piros-fehérek. A 15. perc végén egy hihetetlen szituációból szerzett vezetést a ZTE. Todorovic ívelte a 16-oson belülre a labdát, ahol a nála egy fejjel magasabb védők gyűrűjében, szinte háttal a kapunak fejelte Ludnevs a labdát a hálóba a rossz ütemben kifutó Kovács Zoltán felett. Mindezt 14 méterről. A 18. percben aztán Veizer Roland játékvezető gondoskodott arról, hogy néhány meccset fotelból nézzen majd végig(remélhetőleg- a szerk.). A Diósgyőr bedobáshoz készült, amikor a tizenhatosn belül Bogunovic megelégelte Apostu kellemetlenkedését és nemes egyszerűséggel orrbakönyökölte. A diósgyőri támadó azonnal összeesett és orrvérzését percekig kezelte Forgács Alfréd csapatorvos. A játékvezető odafutott Bogunivichoz és mindenki legnagyobb meglepetésére sárga lapot mutatott fel neki. A labdarúgás szabálykönyve teljesen egyértelmű utasítást ad az ilyen esetekre.-Azt a játékost, aki ellenfelét szándékosan megüti, piros lappal ki kell állítani. Ha nem szándékos ütésről volt szó akkor pedig a sárga lap érthetetlen. Mindenesetre ha a 18. percben 10 emberre fogyatkozik a ZTE, másképp alakulhatott volna a mérkőzés. A DVTK tartását mutatja, hogy a gól után sem esett össze a csapat. A 22. percben a mérkőzés egyik legjobbja, Lippai cselzte be magát a tizenhatoson belülre, és éppen kifelé indult onnan a labdával - lövőhelyzet híjján- , amikor utólérte egy zalai védő és felvágta. A megítélt büntetőt, Ivancsics magabiztosan küldte a kapu bal alsó sarkába (1-1). A 30. percben egy újabb fordulóponthoz értünk. Jeknic szabálytalankodott a középpályán. A megítélt szabadrúgás előtt felkapta a földről a labdát és látványosan földhöz vágta, amiért sárgát kapott. Az igazi baj azonban csak 10 percel később következett be, amikor a DVTK frissen igazolt védője egy teljesen indokolatlan szabálytalanságért megkapta második figyelmeztetését, és mehetett zuhanyozni, nehéz helyzetbe hozva ezzel csapatát. Megjegyeznénk, Jeknic kiállításáig remekül játszott. A köztes időbe még belefért Ivancsics hatalmas helyzete, amikor is senkitől sem zavartatva lépett ki a védők mögül, majd eltolta a labdát as kifutó Vlaszák mellet, aki érzésünk szerint a labdát nem, Ivancsicsot viszont eltalálta. Veizer sípmester azonban továbbot mutatott, egy gömböt formálva két kezével. A mérkőzés hátralévő részében. Hatalmas küzdelem folyt a pályán. A Diósgyőr és a ZTE is kialakított több veszélyes helyzetet, de gólt már egyik csapatnak sem sikerült szereznie. Összességében elmondható, hogy bár csak egy pontot sikerült szereznie Aczél Zoltán tanítványainak, ennek ellenére látszott az elszántság és a fejlődés a korábbi meccsekhez képest, az emberhátrányban való remek helytállásról nem is beszélve. Október közepén Nyíregyházán már teljes csapattal játszhatunk, hacsak nem lesz világbajnok az U20-as válogatott. Balajti és a válogatottban remek teljesítményt nyújtó Takács megérkeztével és az új igazolásokkal már jobban néz ki a csapat és reményre ad okot, hogy Horváth Gábor sérülése is szépen javul.

Aczél Zoltán (DVTK): - Így a mérkőzés után azt kell mondjam, bár többre készültünk, az 1 ponttal elégedettnek kell lennem. Dühös vagyok, mert úgy látom, hogy van ugyan 9 védőnk, de nem vagyok biztos benne, hogy van közöttük 4 olyan, aki az NB I-es szintet megüti.Jeknic fegyelmezetlensége miatt óriási hátrányba kerültünk, így bár a második félidőben a ZTE fölényben volt, Vlaszáknak is kellett bravúrokat bemutatnia.

Csank János (ZTE FC): - Nehéz meccs volt, ellenfelünk nem játszott rosszul, a második félidőben megcsinálta azt, amit emberhátrányban lehetett.Mi a középályán görcsösek voltunk, úgy játszottunk, mintha nem lettünk volna emberelőnyben. Nem voltak mélységi passzaink, és hiába cseréltünk, ez sem segített a játékunkon. Enyhe mezőnyfölényben játszottunk és voltak lehetőségeink, de reálisnak mondtható a döntetlen azzal együtt, hogy így 2 pontot vesztettünk.