A Magyar Kupa 2016/2017 évi kiírása szerint az élvonalbeli és másodosztályú csapatok a 6. fordulóban, a legjobb 128 csapat között csatlakoznak a mezőnyhöz. Ők kiemeltként várhatják a sorsolást, azaz nem találkozhatnak egymással, és mivel biztosan alacsonyabb osztályú csapattal találkoznak, már a sorsolás előtt eldőlt az is, idegenben lépnek pályára. Területi kiemelés viszont az előző kiíráshoz hasonlóan nincs, azaz a DVTK már most is utazhat a Dunántúlra.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény - függetlenül a csapatok osztályba sorolásától -, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét csapat azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás 11-es rúgásokkal dől el.

Az élvonalbeli csapatok szeptember 14-én, az alacsonyabb osztályúak szeptember 21-én lépnek pályára.

Szólj hozzá a DVTK hivatalos facebook oldalán!