Magyar Kupa negyeddöntő, második mérkőzés

Diósgyőri VTK - Lombard Pápa 3-0 (2-0)

Miskolc, Diósgyőri Stadion, 2239 néző. Játékvezető: Iványi Zoltán (Medovarszki János, Buzás Balázs; Becséri Dániel, Oláh Dávid).
DVTK: Rajić - Eperjesi, Vadász, Debreceni, Husić - Abdouraman, Elek - Marjanović, Gosztonyi, Bacsa - Futács. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Pápa: Szűcs - Nagy S., Csizmadia, Jagodics, Struhár, Présinger - Tóth G., Sekour, Király - Eszlátyi, Griffiths. Vezetőedző: Tóth Bálint.

2013-2014 MK: DVTK - PÁPA
Jöhet az elődöntő (Fotó: Szabó Gábor)

Csere
: Marjanović helyett Batioja a 23., Vadász helyett Kádár a 37., Király helyett Kulcsár K. az 56., Elek helyett Kostić a 60., Sekour helyett Marić a 81., Griffiths helyett Horváth R. a 89. percben.
Sárga lap: Tóth G. a 43., Futács és Marić a 45., Gosztonyi a 69., Présinger a 86. percben.
Piros lap: Csizmadia a 28. percben.
Gólszerző: Futács (1-0) a 16., Futács (2-0, 11-esből) a 29., Kostić (3-0) a 78. percben.

16. perc: Gosztonyi indította szépen a vonal mellett bal oldalt elfutó Bacsát, a fiatal csatár jobb külsővel passzolt középre az alapvonalról, és a védőről lecsorgó labdát az érkező Futács Márkó közelről rúgta a hálóba, 1-0

29. perc:Csizmadia rántotta le Futácsot a tizenhatoson belül, Iványi a tizenegyes pontra mutatott, a vétkest pedig kiállította. A büntetőt Futács Márkó félmagasan a kapu bal oldalába vágta, 2-0

78. perc: Gosztonyi bal oldali 40 méteres szabadrúgásához a tizenhatoson belül Zoran Kostić ért hozzá, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, 3-0

Szivics Tomiszláv: - Elég nehéz hét után a célunk a továbbjutás volt ma este, és ezt sikerült is teljesíteni, méghozzá jó játékkal, amiért gratulálok a csapatnak! Ha nem Szűcs Lajos véd, több góllal is győzhettünk volna. Szép sikert értünk el, de innentől kezdve a szombati bajnokira kell koncentrálnunk.
Tóth Bálint: - Simán nyert a Diósgyőr, főleg attól a pillanattól kezdve, hogy tíz főre fogyatkoztunk. A fiúk becsülettel küzdöttek, tovább akartunk jutni még tíz fővel is, de nem engedte az ellenfél és a szerencse sem. Megérdemelten nyert a Diósgyőr, gratulálok a továbbjutásához, sok sikert nekik a továbbiakban. Holnaptól készülünk a Ferencváros elleni bajnokira.

Első mérkőzés

17:00 Lombard Pápa - Diósgyőri VTK 2-2 (1-1)
Gólszerző: Abdouraman (0-1) a 2., Csizmadia (1-1) a 40., Arsić (2-1) a 69., Marjanović (2-2) a 74. percben.

2014. március 12. szerda

17:30 Nyíregyháza Spartacus - DVSC-Teva 1-3 (0-0)
Gólszerző: Tisza (0-1) az 50., Bódi (0-2) az 54., Huszák (1-2) a 63., Tisza (1-3) a 78. percben.

17:30 MTK Budapest - Győri ETO 2-0 (1-0)
Gólszerző: Torghelle (1-0) a 37., Kanta J. (2-0) a 67. percben.

18:00 PMFC-Matias - Újpest FC 1-3 (0-0)
Gólszerző: Vasiljević (0-1) a 63., Vasiljević (0-2) a 72., Vasiljević (0-3) a 80., Pölöskei P. (1-3) a 85. percben.

Második mérkőzés

2014. március 25. kedd

17:00 DVSC-TEVA - Nyíregyháza 6-1 (3-1)
Gólszerző: Seydi (1-0) a 6., Máté J. (1-1) a 29., Sidibe (2-1) a 39., Ferenczi (3-1) a 45., Króner (4-1) az 53., Kulcsár T. (5-1) a 75., Sidibe (6-1) a 78. percben.

18:00 Diósgyőri VTK - Lombard Pápa 3-0 (2-0)
Gólszerző: Futács (1-0) a 16., Futács (2-0, 11-esből) a 29., Kostić a 78. percben.

18:00 Győri ETO - MTK Budapest 3-3 (2-1)
18:00 Újpest FC - PMFC-Matias 4-0 (3-0)