2015/2016: Uniqua Sopron - Aluinvent DVTK 2
Fotók: Szabó Krisztián

Maikel López a Brewer, Czank, Horti, Rasheed, Horváth kezdőötöst küldte pályára. A mérkőzés soproni kosárral kezdődött, Halvarsson és Weninger talált be, előbbi közelről, az utóbbi a vonalon túlról (5-0). 2. perc: Fegyverneki duplájára Brewer egy kosárral és egy jogos sikeres büntetővel válaszolt (7-3). 3. perc: egy hazai kosárra újra Brewer válaszolt (9-5). 5. perc: Simon ziccer (11-5). A hatodik és a heteik perc eseményei: Büntetőkhöz jutott a Sopron, be is dobták, az ellentámadásból Horváth Betti talált be, de jöttek újra a hazaiak, akik két egymást követő akciót is pontokkal tudtak befejezni (18-7). 6. perc: Maikel López időkérése után Czank Timi dobott nagyon szép triplát (18-10), 7. perc: Jött újra Krnjic, aki közelről talált be, a kosarára Horti és Czank válaszolt (20-14). 8. perc: Ciglar tört be a palánk alá és dobott nagyon szép kosarat, de Czank egy nagyon szép triplával jelezte, hogy messze még a vége (22-17). 10. perc: Halvarsson jutott büntetőkhöz, bedobta (24-17), Crvendakic kosarára Jovanovic válaszolt, a z utolsó pillanatokban azonban büntetőkkel növelte tovább az előnyét a hazai csapat (28-19).

Diósgyőri kosarakkal indult a második negyed, Jovanovic és Czank is betalált (28-23). 13. perc: Crvendakic büntetőkből volt eredményes (30-23). 14.-15. perc: Jovanovic és Ciglar közelről, Simon a vonalon túlról volt eredményes (35-25), nagy csata zajlik a pályán. Sok volt a diósgyőri szabálytalanság, Halvarsson büntetett háromszor is, majd két távoli kosárral tovább növelte előnyét a hazai csapat (43-25). Időkérést követően Brewer és Horti csökkentette a hátrányt (43-30). 18. perc: Újra Brewer, büntetőkből (43-32), de Halvarssonnak és Ciglarnak is nagyon jó napja van (46-32). 20. perc: Jovanovic közelről, Fegyverneki a vonalon túlról dobott pontos kosarat (49-34). A negyed vége előtt két másodperccel Horti értékesített két büntetőt (49-36).

Jovanovic kosarával indult a harmadik negyed (49-38), majd Crvendakic talált be középtávolról (51-38). 21. perc: újra Jovanovic volt eredményes előbb közelről, majd büntetőkből (51-41). 24. perc: Halvarsson sikeres középtávoli dobására Horti válaszolt (53-44). 25. perc: ismét Halvarsson dobott kosarat, de érkezett Jovanovic is (55-46). Simon Zsófia büntetőkből volt eredményes (57-46). 27. perc: Rasheed Rita törte meg a gólcsendet, majd Brewer sikeres lepattanó szerzése után dobott egy triplát is, már csak hat pont a különbség (57-51). Időt kért a Sopron. 28. perc: Czank és Jovanovic játszott össze nagyon szépen (57-53). Krnjic és Brewer is betaláltak újra (59-55). 30. perc: Újra Brewer! (59-57). Zsovár büntetőivel zárult a negyed, de már csak négy pont a különbség (61-57).

Az utolsó játékrész Czank Timi újabb triplájával indult (61-60). 33. és 34. perc: Fegyverneki hárompontos, Horti középtávoli, Simon büntetők (66-62). 35. perc: Brewer nagyon erőszakos a palánk alatt, újabb kosár (66-64), de válaszul érkezett Ciglar is (68-64). Izgalmas utolsó öt perc vár ránk. 36. perc: Rasheed tripla, Rasheed közeli. A mérkőzés során először vezet a DVTK (68-69). Maikel López időt kért. 37. perc: Horváth Betti sikeres büntetőire triplával válaszolt a Sopron (71-71). Újabb Simon tripla (74-71). 39. perc: Krnjic büntetőjére Jovanovic válaszolt (75-73). 27 másodperccel a vége előtt Brewer dobhat büntetőket. Bedobta! (75-75) Letelt a rendes játékidő. Hosszabbítás következik.

A hosszabbítás percei Horváth Betti triplájával kezdődtek és Halvarsson kosarával folytatódtak (77-78). Simon ziccer (79-78). Ciglar jutott büntetőkhöz, az egyik kimaradt (80-78). Brewer vitte be a palánk alá, majd sikeresen meg is oldotta (80-80), Ciglar válaszolt rá (82-80). Jött az utolsó perc, Horti Dóri jutott büntetőkhöz, bedobta mind a kettőt! (82-82). Krnjic büntetők, a második kimaradt (83-82). Három másodperccel a vége előtt még bedobott két büntetőt a hazai csapat, de a a mérkőzés kimenetelén sajnos ez már nem változtatott, hiszen a DVTK-nak már nem maradt ideje egy újabb támadásra (84-82).

Rendkívül izgalmas mérkőzésen szenvedett vereséget az Aluinvent DVTK a tavalyi bajnok otthában. Folytatás szerdán Brnoban, az Európa Kupában.

Női kosárlabda NB I. A-csoport 4. forduló

Uniqua Sopron – Aluinvent DVTK Miskolc 84-82 (28-19, 21-17, 12-21, 14-18, 9-7)

A mérkőzés részletes statisztikája

Sopron 600 néző Játékvezető: Cziffra, Benczur, Söjtöry
Uniqua Sopron:
Fegyverneky 10/6, Wenninger 11/9, Simon 18/9, Halvarsson 17/3, Krnjic 10-csere: Dubei, Hatàr, Cziglar 10, Zsovàr 2, Crvendakic 6. Vezetőedző: Sterbencz László
Aluinvent DVTK Miskolc:
Horváth 7/3, Czank 13/9, Rasheed 10/6, Brewer 20, Horti 12 -csere: Strange, Likhtarovich, Bálint, Jovanovic 20, Szècsi. Vezetőedző: Maikel Lopez

Sterbenz László: Emberfogás ellen játszani és küzdeni már tudunk. A játék többi elemében még javulnunk kell.
Maikel López: Az első félidőben a Sopron diktálta a tempót, de a találkozó második felében sikerült felzárkóznunk és jó esélyünk volt a győzelemre. A végén a hosszabbításban a hazaiak voltak szerencsésebbek.