OTP Bank Liga 29. forduló

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Időpont: 2015. április 6., szerda 19:00
Játékvezető: Németh Ádám (Bozó Zoltán, Farkas Balázs; Farkas Ádám, Nazsa Tamás).

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Koman, Elek, James, Barczi - Bognár I. - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Eperjesi, Kovács G., Egerszegi, Nikházi, Grumić, Bacsa.

PAFC: Pogacsics - Pauljević, Kelić, Fiola, Forró, Márkvárt, Zsidai, Csurko, Pekár, Sallai R., K. Mészáros. Vezetőedző: Robert Jarni.
Kispadon: Pajović, Zsótér, Polonkai, Nagy Zs., Lipcsei, Dinjar, Castillion.

A DVTK piros-fehér csíkos, a PAFC sárga mezben játszik. A két csapatkapitány Elek Ákos és Fiola Attila

Percről percre

1. perc: a PAFC kezdte a mérkőzést, a DVTK a gyár felé támad

4. perc: egy bedobás után bejutott a diósgyőri 16-oson belülre a labda, de nem lehetett kérdéses, hogy Radoš kaparintja meg

8. perc: Elek keresztlabdáját Okuka lekezelte a jobb oldalon a 16-os melletti területen, a beadás azonban elakadt egy védőben

10. perc: Tamás a saját térfélről indította a keresztbe mozgó Barczit, de Pogacsicsé lett az ígéretesen szálló labda

11. perc: Pekár lőtt 24 méterről, az alapvonal és a 16-os találkozásánál gurult ki a labda

13. perc: vendégkontra végén Mészáros pörgette fel magának a labdát a 16-os előterében és a jobb kapufa mellé lőtt egy méterrel

14. perc: a 16-oson kívül fejjel tisztázott Pogacsevics, a labdát Koman szerezte meg, aki egyből lőtt. A kapus visszafutva a partjelző szerint a vonal előtt, a játékvezető szerint az alapvonal mögött ért bele a kapu mellé tartó labdába

17. perc: Bognár üres területre emelt labdáját Barczi szerezte meg egy ütközés után, azonban védője szabálytalanul megállította

18. perc: Bognár jobboldali beadását kifejelték a védők

18. perc: Bognár oldalszabadrúgását, amely élesen vágódott a kapu elé, egy védő vágta ki szögletre

20. perc: Bognár és Koman szépen passzolgatva vitte fel a labdát az ellenfél térfelén, Okukának viszont hosszú lett az indítás

22. perc: Koman látta meg nagyszerűen, hogy Barczi begyújtotta a rakétákat a másik oldalon, pontos labdát tett elé 20 méterről, a DVTK 31-es játékosa mire lövéshez jutott a kaputól 7 méterre, bal oldalon, már közel volt Pogacsics, és a kapus jól zárta a szöget

23. perc: az előre merészkedő Lipták lőtt 26 méterről a kapu fölé

24. perc: vendég szöglet, kifejelték a diósgyőri védők a labdát

25. perc: baloldali beadás, Radoš jól lépett ki, és lehúzta a labdát

27. perc: Nemes beadási kísérletét blokkolták szögletre

28. perc: Bognár baloldali beadása átszállt mindenki feje fölött

29. perc: ismét Koman látta meg Barczit, meredek indítása végül Bognárhoz került, aki balról, éles szögből jobbal a hosszút célozta, Pogacsics védett

31. perc: Sallai adott pontos labdát a 16-oson belül Mészárosnak, aki 13 méterről lőtt, Radoš a levegőbe ütötte a labdát, majd megfogta

32. perc: ismét Mészáros lövését fogta Radoš, ez kevésbé volt veszélyes

34. perc: Barczi kapott sárga lapot

35. perc: Radoš parádé! Egy oldalszabadrúgást követően a kipattanó labdát Sallai 14 méterről, középen egyedül lőhette kapura, de a DVTK kapusa bravúrral védett, az újabb kísérletet pedig a védők fejelték ki

37. perc: Novothny kapott kissé hosszú kiugratást, a labda már talán el is hagyta a játékteret, amikor az elé vetődő Pogacsics elsodorta, 11-es!

38. perc: Vezet a DVTK! Koman állt a büntetőpontra letett labda mögé, és a jó irányba vetődő Pogacsics mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0.

40. perc: Gólra gól! Elek vállalkozott lövésre a 16-os jobboldali sarkától, és takarásból a fű alatt a jobb alsó sarokba tekert. A labda a kapufáról került a hálóba, 2-0.

42. perc: Pekár baloldali beadását Sallai a kapu előterében közelről elvetődve mellé lőtte

43. perc: Okuka jobboldali beadását Pogacsics a levegőben úszva öklözte ki Novothny elől

44. perc: Elek dobta balra a labdát, Novothny beadása kijött a védőkről, de éppen Elek elé, aki kapásából mellé lőtt

45. perc: Szépített a PAFC. Forró kanyarította be jobbról a labdát, középen Mészáros fejjel Radoš fölött a kapuba fejelt, 2-1.

Félidő: DVTK - PAFC 2-1

46. perc: elkezdődött a második játékrész, a DVTK-ban James helyett Egerszegi állt be a szünetben, a PAFC nem cserélt

47. perc: Elek szerzett labdát az ellenfél térfelén, jobbra Bognárnak passzolt, aki befelé tört, azonban csel közben a labda egy kicsit elhagyta a játékteret

56. perc: 3 felcsúti támadott 2 diósgyőri ellen, de a pontatlan centerezés után csak egy erőtlen, 17 méterről leadott lövésre tellett

58. perc: vendég szöglet balról, veszélytelen

60. perc: vendég kontra végén Radoš védett nagy bravúrral egy közeli lövést

62. perc: Barczi helyett Bacsa lépett pályára a DVTK 2. cseréjeként

62. perc: Radoš ápolása után a vendégek szögletét Novothny fejelte ki

65. perc: senki nem ért bele a vendégek távoli szabadrúgásába, amely így kapura ment, azonban Radoš reflexmozdulattal védett

67. perc: Csurko jobboldali lapos beadását Lipták és Tamás becsúszva mentette. Az ezt követő szögleteket egyaránt sikerült kifejelni

68. perc: Pekár helyett Castillion a vendégek első cseréje

70. perc: Castilion használta ki testi erejét, majd 12 méterről keresztbe előtte a labdát a kapu előtt

72. perc: Tamás kapott sárga lapot, Barczihoz hasonlóan ő sem játszhat a következő mérkőzésen

76. perc: Csurko helyett Zsótér a vendégeknél

77. perc: sérülés miatt lejött Lipták, Kovácsot nem engedi be a játékvezető. A szögletet Radoš húzta le

78. perc: csak most léphet pályára Kovács Gábor

81. perc: Castillion 24 méteres szabadrúgását kikacagták a nézők

81. perc: Koman kapott sárga lapot

83. perc: labdaszerzés után szép kontrát vezetett Elek, aki Bognárnak passzolt. A DVTK 10-ese rácsavarodott a labdára, majd rossz helyre passzolt

85. perc: Kelić kapott sárga lapot

86. perc: Bacsa passzába Novothny az ötösön tette bele a lábát, de lest intett a partjelző

87. perc: Radoš robbant ki kapujából, és szerezte meg a labdáta 16-os vonala előtt

88. perc: Elek tört előre, az alapvonalról sarokkal tette középre, de a társak máshol érkeztek

89. perc: Bacsa vette vissza a labdát a jobb oldalon 12 méterre a laputól, lövését Pogacsics védte

90. perc: 4 perc a hosszabbítás

90. perc: újabb diósgyőri kontra, Bognár 15 méteres lövése egy védőt érintve ment a kapufa mellett el fél méterrel

90+2. perc: a sérült Sallai R. helyett Nagy Zs. az utolsó csere

Végeredmény: DVTK - PAFC 2-1