Velence SE - Diósgyőri VTK  0-3 (0-0)

Velence, 400 néző, vezette: Barna Gábor (Márton Zsolt, Kiss Balázs).
Velence SE: Puhnyák - Fésű, Salacz, Tóth A. - Totsche, Somogyi, Galaczi, Kocsis - Ódor - Bakos, Kadlecsik. Edző: Pavlik József.
DVTK: Tajti - Vadász, Gal, Hanek, Gohér - Takács P., Csirszki - Gallardo, Fernando, Luque - Tisza. Vezetőedző: Sisa Tibor.

Csere: Takács P. helyett Elek az 55., Bakos helyett Szigeti a 67., Kadlecsik helyett Knausz a 67.,  Vadász helyett Vági a 75., Tóth helyett Kellner a 82., Luque helyett Bacsa a 85.  percben.
Sárga lap: Bakos a 16., Kellner az 59., Gohér a 72. percben.
Gólszerző: Luque (0-1, 11-esből) az 59., Tisza (0-2) a 64., Tisza (0-3) a 91. percben.

A gólok története:

59. perc: A Tisza buktatásáért megítélt 11-est Luque magabiztosan lőtte a jobb sarokba, 0-1.
64. perc: Csirszki remek passzát Tisza értékesítette három méterről, 0-2.
80. perc: A Hanek szabálytalansága miatt megítélt hazai büntetőt a szenzációsan vetődő Tajti kiütötte.
91. perc: Gohér harcolt ki szabadrúgást a hazaiak kapujától 18 méterre. A labda mögé Tisza állt, akinek lövése utalt talált a hazaiak hálójába, 0-3.

2012-2013 MK 3. forduló Velence - DVTK 1
A legjobb 16 között a DVTK a Magyar Kupában

Edzői nyilatkozatok

Pavlik József: - Végig kiegyensúlyozott mérkőzést játszottunk a DVTK-val, amely nagyon erős és szervezett csapat. Úgy gondolom, hogy helytálltak a fiúk, s a mutatott játékból tudunk majd erőt meríteni a megyei bajnokság meccseire. Gratulálok a Diósgyőrnek, mert teljesen megérdemelt a győzelmük. Nekünk ha egy kicsivel több szerencsénk lett volna, akkor tudtunk volna gólt vagy gólokat lőni.
Sisa Tibor: - A Magyar Kupában a tizenhat közé jutás mindenképpen alapcél volt. Egy alacsonyabb osztályú csapat mindig megteszi a lehető legtöbbet, hogy megnehezítse a magasabb osztályú továbbjutását. Ezen a délutánon mi voltunk a jobbak, így 3-0-ra győztünk.