Helyszín: Budapest, Puskás Ferenc Stadion
Kezdési időpont: 2014. május 25. vasárnap 19:00
Játékvezető: Solymosi Péter (Kispál Róbert, Berettyán Péter; Bognár Tamás, Erdős József).

Az Újpest kezdőcsapata: Balajcza - Litauszki, Heris, Anton, Ngawa - Suljić, Stanisavljević, Vasiljević, Balogh - Simon, Kabát. Vezetőedző: Nebojša Vignjević.
Kispadon: Dmitrović, Juanan, Proesmans, Ligot, Zamostny, Nagy J., Tshibuabua.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Vadász, Alves, Debreceni, Husić - Kostić, Kádár, Elek - Bacsa, Grumić, Gosztonyi. Edző: Bene Ferenc.
Kispadon: Rajić, Eperjesi, Vági, Egerszegi, Nikházi, Barczi, Batioja.

A DVTK-ban Futács Márkó sérülése miatt nem tudta vállalni a játékot, Szivics Tomiszláv csak nézőként lehet jelen a Puskás Ferenc Stadionban.

Percről percre

1. perc: a Diósgyőr kezdi a játékot, az első félidőben a Stefánia út felőli kapura támad

2. perc: bal oldali DVTK-szöglet, Gosztonyi ismételhet

3. perc: a második szögletet követően Kádár fejesét védte Balajcza

4. perc: Anton 8 méteres lapos lövését védte biztosan Radoš

5. perc: Kabát 30 méteres szabadrúgását védte Radoš

6. perc: Balogh jobb oldali szabadrúgását követően Litauszki érkezett az ötösön belül Gosztonyi Andrással a nyakán, és a diósgyőriről a hálóba pattant a labda, 1-0

9. perc: ismét Gosztonyi ívelt be egy szögletet, a labdát Litauszki bólintotta ki

11. perc: Husić beadását Balajcza szedte le

13. perc: Gosztonyi kapott sárga lapot egy teljesen felesleges belépőért

15. perc: Debreceni combját ápolják a diósgyőri kispad előtt, ezután visszatért a pályára

16. perc: Vasiljević kapott sárga lapot, szintén egy elkésett szerelési kísérletért

17. perc: Debreceni mégsem tudja folytatni, Batioja már meccsszerelésben várja a cserét

17. perc: egy veszélyes újpesti kiugratást akadályozott meg Radoš azzal, hogy jó ütemben mozdult ki a kapujából

19. perc: Gosztonyi újabb bal oldali szöglete után Elek fejelt kapu fölé, a megsérült Debreceni helyett Batioja folytatja

21. perc: Kabát tüzelt a tizenhatos jobb sarkának közeléből a kapu mellé

24. perc: Kabát a labda elrúgásáért kapott sárga lapot

24. perc: Simon ment el a jobb oldalon, beadását követően kifejelték a diósgyőriek

25. perc: Simon lőtt 18 méterről a kapu mellé

26. perc: Gosztonyi szöglete után Vadász lövése akadt el az újpestiek egyikében

28. perc: Kabát a bal oldalról jobbal csavart kapura egy szabadrúgást, ami éppen lepattant Radoš előtt, de a kapus ki tudta ütni a labdát

31. perc: Batioja és Anton kapott sárga lapot kakaskodásért

33. perc: a szöglet után Kostić elé került a labda, aki a bal oldalt célozta, de egy újpesti lábról ismét szögletre került a labda

33. perc: Gosztonyi passzolt középre laposan, de Grumić elől kirúgták a labdát

34. perc: Kostić tört be az újpesti tizenhatosra a jobb oldalról, de az utolsó pillanatban hosszan tolta meg a labdát, így kirúgás kifelé

35. perc: Elek kapott sárga lapot egy szabálytalanság után

36. perc: Bacsa jobb külsővel passzolt keresztbe, majd a lendületből érkező Gosztonyi a védőjére vezette a labdát, éles szögből leadott lövése azonban elkerülte a rövid sarkot

38. perc: szöglettel felérő újpesti szabadrúgás, Balogh a kapu mögé csavart

39. perc: Stanisavljević vezette a labdát, majd 22 méterről lőtt, de a játékszer elkerülte a kapu bal oldalát

40. perc: Alves előrehúzódott segíteni a támadásokat

43. perc: a DVTK járatta a labdát az újpesti térfélen, majd a támadást Elek fejezte be egy váratlan lövéssel, ami a jobb sarok mellé ment

45. perc: Stanisavljević fejelte az égbe a labdát, Radoš könnyűszerrel húzta le azt

45+1. perc: Kabát bal oldali szöglete után Vasiljević fejelt a kapu fölé

46. perc: útjára indult a labda, mindkét csapat arra a kapura támad, amely mögött a saját szurkolói helyezkednek el

49. perc: egy belöbbölt labda után Elek került kecsegtető helyzetbe a tizenhatoson belül, de még szabályosan szerelték az újpesti védők

52. perc: Balogh indítására mozdult jó ütemben Rados és ölelte magához a labdát

54. perc: Gosztonyi végzett el egy szabadrúgást az újpesti térfél közepéről, Heris szögletre fejelte ki a labdát, a korner veszélytelen

56. perc: formás DVTK-kontra végén Kostić jobb oldali beadását kapcsolták le a lila-fehérek

57. perc: Batioja lövése vágódott szögletre, Gosztonyi ívelése túl erős, a labda kipattogott oldalra

59. perc: Gosztonyi csavart éles szögből a hosszú sarok mellé

60. perc: egy nagy sprint után Vadász mentett szögletre, a sarokrúgás után hatalmas újpesti lehetőség adódott, végül felszabadult a kapu

62. perc: Kabát szöglete után újabb beadással próbálkozott a csatár, de Vasiljević lesről fejelt a kapu fölé

63. perc: Kabát bal oldali szabadrúgása után, szöglettel jöttek az újpestiek javára, az utána következő fejes veszélytelen

66. perc: Gosztonyi helyére Barczi érkezik

68. perc: Kostić ívelt fel egy szabadrúgást, azonban túl hosszúra sikeredett, így csemege Balajczának

69. perc: újpesti csere, Kabát helyére Tshibuabua érkezik

71. perc: egy legurított labda után Balogh lőtt laposan a kapu bal oldala mellé

72. perc: Kostić bal oldali szöglete érintés nélkül hagyta el a játékteret

74. perc: A szurkolók Tomiszláv Szivics nevét kiabállják, a DVTK mestere a VIP páholyban megtapsolta őket

74. perc: Husić elleni szabálytalanságáért Simon kapott sárga lapos figyelmeztetést

75. perc: Tshibuabua az alapvonalról gurított vissza, Kostic mentett hatalmasat azzal, hogy elcsente a labdát az újpesti játékos elől

77. perc: Husić lapos beadását oldalra vágták a lilák

81. perc: Stanisavljević helyett Juanan lép pályára

81. perc: Vasiljević 20 méteres lövése kerüli el a diósgyőri kapu jobb felső sarkát

82. perc: Kostić bal oldali szabadrúgása túl rövid, az ezután induló újpesti kontrát Kádár akadályozta meg egy sárga lap árán

86. perc: az újpesti térfél közepéről, kissé jobbról Kostić ívelt fel egy szabadrúgást, amit Balajcza kapott le a levegőből

88. perc: Balogh jobb oldali szabadrúgása után Elek fejelte szögletre a labdát, a korner után Kádár szabadít fel fejjel

89. perc: Heris bombázott a kapu fölé 21 méterről

90+1. perc: Barczi passzolt középre a jobb oldalról, a labda megpattant egy védőn, és így éppen a berobbanó Bacsa Patrikhoz pattant, aki egy lépésről a hálóba továbbította azt, 1-1

90+2. perc: Barczi lőtt a kapu mellé 24 méterről

90+3. perc: Balogh ívelt fel egy szabadrúgást, amit Rados hatástalanított

Hosszabbítás

91. perc: elkezdődött a hosszabbítás, a DVTK kezdte a ráadás első felét és mindjárt Batioja lövése pattant szögletre, majd Kostic beadása után Grumić fejelt a kapu fölé

93. perc: újabb jobb oldali Kostić-szöglet, a labda a hosszú oldalra szállt, ahonnan Husić adta be ismét, Balajcza azonban a helyén volt

95. perc: Kádár Tamás vállára pattan a labda, ennek ellenére villan a második sárga lap, a védő a kiállítás sorsára jut

97. perc: Anton beadását fejelte szögletre Kostic, még a korner előtt Suljićot Nagy János váltja

97. perc: Balogh szögletét követően némi nehézségek után Elek vágja ki a labdát

98. perc: Vadász húzódott középre Kádár helyére, jelenleg Batioja a DVTK jobbhátvédje

100. perc: Vasiljević lába kapott görcsöt, az oldalvonalon kívül ápolják, de már vissza is tért a pályára

101. perc: Balogh kanyarította be a labdát, amelyet Alves fejelt el

103. perc: Husić mentett nagyot, Balogh jobb oldali szöglete után Radoš üti ki a labdát

103. perc: Nagy János kapott sárga lapot

104. perc: Bacsa emelte éles szögből a kapu előtt keresztbe a labdát

105. perc: Már Futács Márkó sem bírja ülve, állva nézi a mérkőzést

105. perc: Vadász blokkolta Nagy lövését

105+1. perc: Balogh kapott sárgát reklamálásért, a megítélt szabadrúgásból Husić lőtt centikkel a bal alsó mellé

106. perc: elkezdődött a hosszabbítás második félideje, Heris beadása után a lendületből érkező Vasiljević fejelt a kapu fölé

108. perc: egy bal oldali beadást Radoš húzott le

110. perc: egy jobb oldali beadás után Vasiljevic lőtt éles szögből, Radoš másodszorra tudta megfogni a labdát

112. perc: Vadászt ápolták, miután hasba rúgták a labdával, de már vissza is tért a pályára, Elek helyére Egerszegi jön be, a csapatkapitányi karszalag Vadász karján feszül

114. perc: Vasiljević bal oldali beadását követően Radoš húzza le a labdát

116. perc: Balogh ívelt be egy jobb oldali szögletet, Radoš vetődve ütötte ki a labdát

117. perc: Heris távoli lövése pattant szögletre, Balogh a túloldalról ismételhet

118. perc: az újabb szögletet Grumic hatástalanította fejjel

119. perc: Radoš védett hatalmasat a jobb alsó sarok előtt, a szögletből nem alakult ki gólveszély

Tshibuabua belőtte, 3-2

Barczi a negyedik diósgyőri, elküldi a kapust és begurítja a bal alsó sarokba, 3-3

Simon a kapu bal oldalába helyezte, 4-3

Husić az ötödik diósgyőri, fölé lőtte, ezzel eldőlt a párharc

A DVTK kétszeres MNK-győztes (1976/1977, 1979/1980) és háromszoros ezüstérmes (1941/1942, 1965, 1980/1981)