Balatonfüredi FC - Diósgyőri VTK

Helyszín: Balatonfüred, Városi Sportpálya
Időpont: 2015. szeptember 23., 15:00
Játékvezető: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Kulman Tamás).

Balatonfüred: Szabó M. - Bánhidi, Gólya, Gál, Böröczky, Aranyi, Cseszneki, Baldauf, Tóth G., Switzer, Wágner. Vezetőedző: Földesi Károly.
Kispadon: Csontos, Mayer, Rosta, Oroszi, Emperger, Ferencz, Maka.

A DVTK kezdőcspata: Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - Egerszegi - Bacsa, Barczi, Kitl, Bognár I. - Grumić. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Bősz, Eperjesi, Ternován P., Kövér, Takács T., Novothny.

A DVTK csapatából sérülés miatt biztosan hiányzik Antal Botond, Senad Husić, Halmai Ramon, Koman Vladimir, Nikházi Márk, Georges Griffiths. Boros Gábor az U19-es válogatottal Horvátországban szerepel, így ő sem léphet pályára. Klubunk és Kim Ho-Jung a mai napon szerződést bontott. Eltiltott nincs.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén hosszabbítás, majd 11-es rúgások következnek.

A DVTK feketében, a Balatonfüred fehér mezben, rajta egy hatalmas vörös kereszttel játszik. A két csapatkapitány Ivan Radoš és Switzel Nabil

Percről percre

1. perc: a hazai csapat kezdte a mérkőzést

1. perc: egy előrevágott labdát Radoš rúgott vissza a mezőnybe a 16-os előteréből

3. perc: Bognár indította Barczit, aki elől Szabó kapus tisztázott

6. perc: Barczi labdájával a felezővonalnál lépett ki Grumić, a kapust is kicselezte, aki összekoccintotta a lábát, azonban a acsatár nem esett el, azonban mire visszanyerte egyensúlyát, már beérte egy védő és szerelte

7. perc: újabb kiugratás, most Szabó kapus szabályosan szerelte Bacsát

10. perc: Bognár emelte lágyan Grumić felé a labdát a 16-os vonalán, egy védő fejjel akadályozta meg

12. perc: Nemes tért ölelő labdáját Grumić mellel maga elé tette és 18 méterről a baloldali kapufa mellé lőtt

15. perc: Jobboldali támadás során Okuka ívelt az alapvolnal közeléből, középen Grumić emelkedett a legmagasabbra és a jobboldali kapufára fejelt, a kipattanó labda Szabó kapus lábáról a hálóba pattant, 0-1.

17. perc: Szép Grumić-Barczi-Grumić összjáték végén a csatár 18 méterről középről laposan kilőtte a bal alsó sarkot, 0-2.

21. perc: eddig sem voltak csendben a vendégszurkolók, most viszont már vidáman énekelnek

23. perc: Okuka futott le a jobbszélen a hazai védelmet, beadását azonban Szabó kapus húzta le középen

28. perc: Bognár kaparta ki a labdát a hazai kaputól 20 méterre, a kiugró Barczi elé tette, akinek a ziccerét Szabó kapus bravúrral védte

28. perc: két diósgyőri szöglet egymás után, mindkétszer a hazai védők érték el előbb a labdát

30. perc: hazaiak a Diósgyőr térfelén! Egy hosszú indítást Lipták vágott ki a 16-os előterében

32. perc: két hazai helyzet: Wágner jobboldali beadását Baldauf lőtte 11 méterről kapura, Radoš bravúrral védett

32. perc: nem szabadult fel a DVTK kapuja, Cseszneki 17 méterről hatalmas bombával a keresztlécet találta el, a labda a gólvonal elé pattant

35. perc: Grumić-Lipták-Grumić összjáték után Szabó kapus érkezett, de nem szerezte meg a labdát. Szöglet következett, ami nem jelentett veszélyt

38. perc: Bognár újabb szép passzát követően Bacsa került helyzetbe a jobboldalon, hagyta, hogy kettőt pattanjon a labda, majd kilőtte a bal felső sarkot, 0-3.

41. perc: Kitl szerzett labdát a felezővonalnál, Bognárnak passzolt, aki Grumićot hozta gólhelyzetbe. A csatár átvette a labdát és a 16-osról kilőtte a bal alsó sarkot, 0-4.

45. perc: Egerszegi iramodott meg a felezővonaltól, Barczihoz passzolt, aki sarokkal tette volna középre, de elakadt a labda egy védőben

Félidő: Balatonfüred - DVTK 0-4

46. perc: folytatódik a mérkőzés, a DVTK-ban Kitl és Barczi helyett Ternován Patrik és Kövér Kristóf, mindkét fiatal most játszik először tétmérkőzést a DVTK első csapatában. A hazaiak is kettőt cseréltek: Gólya helyett Mayer és Tóth G. helyett Rosta állt be

51. perc: ismét átjött a félpályán a hazai csapat, de amint elértek Liptákig, a DVTK középhátvédje megállította a támadást

52. perc: Bognár fektetett el két védőt a jobboldalon, Bacsához passzolt a másik oldalára, azonban Pepe lövését blokkolták a védők

53. perc: Rosta lőtt 19 méterről a kapu fölé

54. perc: diósgyőri szöglet, Bognár beadását Okuka csúsztatta meg, majd a védők felszabadítottak

55. perc: újabb hazai lövés, ezúttal Cseszneki 15 méterről jobbról kísérletezett, Radoš kiöklözte a mezőnybe

56. perc: Switzer csapott le egy rossz passzra, Wágnerhez passzolt, aki nagy helyzetben pontatlanul lőtt, szöglet

57. perc: a beadását Radoš öklözte a mezőnybe

58. perc: támadásban maradtak a hazaiak, egy távoli lövést Radoš vetődve védett, majd a kicsorgó labdát követő közeli duplázást is fogta

60. perc: Grumić a 16-os vonalán visszaadta Bognárnak a gólpasszt, a középpályás magabiztosan használta ki, hogy csak a kapussal áll szemben, 0-5.

61. perc: Switzel helyett Maka az utolsó hazai csere

66. perc: Bacsa száguldott el a baloldalt, a kapu előtt, lepasszolta a labdát, amit a védők szereztek meg

67. perc: diósgyőri szöglet, Bognár beadását Lipták csak a kapu fölé tudta fejelni egy védő háta mögül

69. perc: Egerszegi ugratta ki a baloldalon bacsát, aki egy nagy sprint után visszagurította a labdát, azonban Egér egy visszafutó védőt talált hátba. A kipattanót Bognár tekerte a jobb felső sarok mellé 16 méterről

69. perc: Ivan Radoš helyett Bősz Levente az utolsó csere

72. perc: Bognár jobbról végezhetett el szöglettel felérő szabadrúgást. Laposan adta be, amit Lipták két lövőcsellel levitt az alapvonalra, ahonnan középre emelt Kovács érkezett és egy lépésre a kaputól magasra ugorva a hálóba fejelt, 0-6.

75. perc: Bognár szabadrúgás balról, a kaputól 35 méterre, alig tekert a hosszú felső sarok mellé

80. perc: egy váratlan lövés, amelybe beleértek a védők meglepte Bőszt, de így is kapufára tudta ütni a labdát. Kovács sietett segítségére, szögletre rúgta a labdát. A beadás veszélytelen volt

80. perc: Radoš lecserélése után Kovács viseli a csapatkapitányi karszalagot

85. perc: szép hazai támadás végén Rosta lőhetett 15 méterről jobbról, Bősz a helyén volt és védett

86. perc: Egerszegi futtatta Bognárt, aki elment a bal oldalon, pontosan centerezett a hosszún érkező Grumić-nak, aki kisodródva a kapufa külső oldalát találta el

88. perc. Bognár-Bacsa-Nemes volt a labda útja, a balhátvéd bombáját Szabó ütötte ki a léc alól. A szöglet után felszabadítottak a védők

90. perc: Bognár labdája pont a középen kirobbanó Egerszegi előtt esett le, aki levette, majd félfordulatból kapura lőtt, alig kerülte el a labda a kaput

90. perc: Lipták tette ki jobbra Bacsának a labdát, aki betört a 16-oson belülre, ahol Bognárnak passzolt. A DVTK 10-ese az üres kapuba lőtt, 0-7.

Végeredmény: Balatonfüred - DVTK 0-7