OTP Bank Liga 28. forduló

Békéscsaba 1912 Előre - Diósgyőri VTK

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utca
Időpont: 2015. április 2., szombat 18:30
Játékvezető: Bognár Tamás (Lémon Oszkár, Horváth Róbert; Solymosi Péter, Takács János).

A Békéscsaba kezdőcsapata: Poleksić - Bényei, Vaskó, Damjanović, Fabio, Birtalan, Spitzmüller, Piermayr, Laczkó, Calvente, Punoševac. Vezetőedző: Zoran Spišljak.
Kispadon: Mursits, Takács P., Balog Zs., Fehér Zs., Paukner, Viczián, Hudák.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Koman, Egerszegi - Bacsa, Bognár I., Barczi - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Eperjesi, Kovács G., Ternován P., Nikházi, Grumić.

Elek Ákos és Manjrekar James egyaránt kisebb sérüléssel tért vissza a válogatott mérkőzéséről, ezért a biztonság kedvéért nem utaztak el Békéscsabára. Remélhetőleg szerdán már nem lesz akadálya a PAFC elleni játékuknak. Németh Milán, Kitl Miklós és Halmai Ramon sérülését követően rehabilitációs edzéseket végez, még nem számíthat rájuk Egervári Sándor.

A diósgyőri kispad mellett ezúttal Pisont István áll (Egervári Sándor ül), mert a DVTK vezetőedzője már a pénteki sajtótájékoztatón is alig tudott beszélni megfázása miatt

A DVTK piros-fehér csíkos mezben (de ezúttal fehér nadrágban és fehér sportszárban), a hazaiak lila mezben játszanak. A két cséká: Koman Vladimir és Vaskó Tamás

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést, a vendégszektor felé támad a csapat

3. perc: szép diósgyőri támadás, Egerszegi, Koman (Barczi átlépte) volt a labda útja, majd Bognár balról befelé húzott, 16 méteres lövése elhalt a blokkban

5. perc: Barczi beadása levágódott, Nemes próbálkozhatott újra, az ő labdája hosszú lett Bacsának,

6. perc: Bacsa használta ki két védő hibáját, és jobb oldalon az alapvonalig jutott, közeli "kispályás" beadását/lövését a kapus lábbal védte szögletre. Bognár beadását a röviden Novothny csúsztatta meg, de középen Poleksić szedte fel a labdát

11. perc: Lipták szerzet kis híján labdát az ellenfél 16-osának közelében a jobb oldalon

12. perc: ismét Lipták, ezúttal a saját ötösön szerelt szép hazai támadás végén fontos pillanatban, kispályán erre mondják, hogy "kellett"

16. perc: eddig csak a vendégszurkolók hangját lehetett hallani, csak ők szurkolnak

17. perc: Bognár jobboldali oldalszabadrúgását a hazaiak fejelték ki, de már lest jelzett a partjelző

18. perc: szép baloldali támadás, Barczi az alapvonalról adott volna be, de egy védőről lepattant, és róla ment ki, mert kirúgás következett

20. perc: Bacsa kapott jónak tűnő indítást, de Poleksić kapujából kilépve megelőzte

21. perc: Lipták szabadrúgását Koman fejéről szedte le Poleksić a kaputól 15 méterre

26. perc: diósgyőri támadás végén Bognár balról 24 méterről váratlanul lőtt, Poleksić a jobb alsó sarok elől szögletre ütötte a labdát.

27. perc: a beadást Egerszegi megcsúsztatta, de Bognár játékvezető lefújta, mert középen többen összeakaszkodtak

27. perc: Punoševac balról éles szögből lőtt, veszélyesnek tűnt, ahogy a kapu előtt elment, de a szögletzászlóról ment ki

29. perc: az eddigi legnagyobb diósgyőri helyzet: Koman passzolt a 16-oson belül Novothnynak, aki 10 méterről fordulásból nem sokkal a bal felső sarok mellé lőtt

31. perc: miközben Calvente a földön feküdt, nem álltak meg társai (csak reklamáltak), a baloldali beadás azért lett veszélyes, mert Nemes megcsúszott középen a labdaérintés pillanatában, de Radoš résen volt, és kisegítette

32. perc: ismét Radoš munkában, ezúttal egy távoli ívelt passzt kellett úgy fognia, hogy nem tudta, beleér-e középen a támadó

34. perc: hazai szöglet, Fabio beadását Bacsa kifejelte, az újrázás kijött Radoš kezéből, Damjanović közelről,jobbról a kapu fölé durrantott

38. perc: diósgyőri szöglet, Bognár beadása kijött a rövid oldalon a védőkről, de támadásban maradt a DVTK, Barczi baloldali beadását Lipták az ötös jobboldali sarkán lefejelte Novothnynak, aki eldőlve, szép mozdulattal a hosszú alsót célozta, azonban Poleksić leért, és fogta a labdát, így Bacsa hiába várta a kipattanót

39. perc: az ellentámadás hazai lövéssel zárul, Birtalan balról 18 méterről nem sokkal bombázott a rövid felső mellé

42. perc: Barczi ezúttal a jobb oldalon tűnt fel, az alapvonalról adott be, egy védőről vágódott szögletre

43. perc: Bognár beadását Novothny megcsúsztatta a röviden, de kikerült a mezőnybe a labda, Bognár újabb beadása azonban a kapu mögé szállt

45. perc: Calvente szólója után Piermayr Bényeinek passzolt, aki jobbról éles szögből a hosszú oldali kapufát találta el, de a labda kifelé vágódott

Félidő: Békéscsaba - DVTK 0-0

46. perc: nem cserélt egyik csapat sem

47. perc: Nemes futott be az oldalvonal mellett egy elérhetetlennek tűnő labdát, Bacsához passzolt, aki balról jobb külsővel élesen centerezett, középen Poleksić kivetődve fogta a labdát Novothny elől

49. perc: hazai támadás végén Piermayrnek készítették le a labdát, aki 23 méterről lőtt, a labdafogó háló tetejét találta el

51. perc: A hazai szurkolók eddig csöndben álltak, a lövés meghozta a hangjukat

52. perc: Barczi kétszer szerezte vissza a labdát az ellenfél térfelén

52. perc: Radoš szórakoztatta a közönséget, a gólvonalon dekázott hármat, majd kivágta a labdát a mezőnybe

53. perc: Calvente beadását Punoševac maga mögé vette le a 16-oson belül, ezzel oda lett a lehetőség

56. perc: szöglettel felérő haza szabadrúgás jobbról, középen Laczkó labda mellé fejelt, Radoš a labda mellé ütött, így érintés nélkül ment ki

60. perc: Novothny helyett Grumić a DVTK első cseréje

61. perc: szép diósgyőri támadás végén Nemes jól adott be balról, középen a jól érkező Grumićot kitessékelték a labda alól, ami így elszállt a feje fölött, a csatárt pedig ápolni kellett, de vissza tudott térni

62. perc: Birtalan helyett Viczián az első hazai csere

70. perc: Lipták tisztázott szépen középen, a kipattanót Siptzmüller lőtte ki a stadionból

71. perc: Koman meredek passzát fülelte le egy védő a 16-os vonalán Grumić elől

75. perc: Barczi helyett Nikházi a DVTK második cseréje

76. perc: hazai kontra végén Lipták oldotta meg mesterien a létszámhátrányos védekezést

78. perc: hazai szöglet, veszélytelen, sőt, nem sok híján a DVTK kontrázhatott belőle

79. perc: újabb hazai szöglet, a másik oldalról ez is veszélytelen

82. perc: hazai szabadrúgás után diósgyőri kontra, a végén Koman ugratta ki a keresztbe futó Nikházit, azonban Poleksić jól jött ki és a 15 méterre a kaputól vetődve szerezte meg a labdát

84. perc: a 16-os előterében Nikházi lépte át a labdát, Grumić elől egy védő szerezte meg

86. perc: ismét Bognár lőtt távolról, 25 méteres lövése a hosszú alsó sarok mellett vágódott ki a pályáról

87. perc: Spitzmüller helyett Paukner a 2. hazai csere

88. perc: az évek és a rutin: Nemes mellel tette haza a labdát Radošnak

89. perc: szép játék végén Bognár lőtt 10 méterről, Poleksić védett

90. perc: debütáns a DVTK-ban: Bognár helyett élete első NB I.-es meccsén lépett pályára Ternován

90+1. perc: Punoševac és Piermayr kapott sárga kapott gyors egymás utánban

Végeredmény: Békéscsaba - DVTK 0-0