OTP Bank Liga 11. forduló

Diósgyőri VTK - Szombathelyi Swietelsky Haladás

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Időpont: 2015. október 3., szombat 18:00
Játékvezető: Iványi Zoltán (Albert István, Szpisják Zsolt; Vad II. István, Berke Balázs)

A DVTK csapatában sérülés miatt nem játszhat Antal Botond, Senad Husić, Nemes Milán, Halmai Ramon, Koman Vladimir, Nikházi Márk, Bognár István és Georges Griffiths, míg Bacsa Patrik ma tölti le eltiltásának harmadik, utolsó mérkőzését.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Eperjesi, Lipták, Kovács G,. Tamás - James, Kitl - Okuka, Barczi, Takács T. - Novothny. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Bősz, Németh Mi., Egerszegi, Ternován P., Kövér, Grumić, Boros.

A Haladás kezdőcsapata: Király - Angyal , S. Wils, Jagodics, Bosnjak, Th. Wils, Fehér, Németh Má., Medgyes, Gaál, Halmosi. Vezetőedző: Mészöly Géza.
Kispadon: Rózsa, Jánvári, Nagy P., Gosztonyi, Schimmer, Batarelo, Popin.

A DVTK piros-fehér csíkos, a Haladás zöld mezben játszik. A két csapatkapitány Ivan Radoš és Halmosi Péter

A kezdés előtt Ivan Radošt 50., Barczi Dávidot 100. NB I.-es mérkőzése alkalmából köszönti Árki Gábor sportigazgató

Percről percre

1. perc: A Haladás kezdte a mérkőzést, a DVTK a villamossínek felé támad

3. perc: Okuka jobboldali beadását Novothny pörgette az ötösről a rövid oldali kapufa mellé

4. perc: baloldali vendégszöglet, Takács vágta ki középen

5. perc: Barczi emelte Novothny elé a labdát a védők mögé, Király kijött, azonban Novothny elfejelte mellette a labdát. Érkezett viszont S. Wils és szögletre mentett

6. perc: két diósgyőri szöglet, mindkettő veszélyesnek tűnt, azonban az elsőt kivágták a védők, a másodiknál szabálytalanságot fújt Iványi

9. perc: Kitl szerzett labdát a félpályán, a 16-osnál Takács lőtt, azonban jó volt a blokk

10. perc: baloldali beadás a vendégek részéről, a kapu mögé szállt

10. perc: Németh Má. lőtt távolról a diósgyőri kapu fölé

13. perc: vendégszöglet jobbról, Halmosi beadását a kirúgta egy társa

15. perc: Fehér kapott sárga lapot a középpályán felgyorsító James elleni szabálytalanságért

16. perc: Vezet a DVTK! James hosszú labdáját Novothny kezelte le, majd befordult és 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt a kimozduló Király mellett, 1-0.

17. perc: ő végezte el a pontrúgást, Király húzta le középen

18. perc: Barczi húzott ígéretesen befelé balról, szögletre szerelték

19. perc: szombathelyi lövés Kovács leszorított kezéről vágódott le, Iványi továbbot intett

22. perc: Barczi löbbölt 28 méterről szabadrúgásból a 11-es pont magasságába, ahol lebirkózták az egyik diósgyőrit, Kovács csak oldalra tudta fejelni a labdát, így oda a veszély

24. perc: Tamás és Kitl is hatalmas sprint után csúszott be és szerelt

26. perc: Egyenlített a Haladás. Gaál adott be a jobboldali szögletzászló közeléből, középen Németh Má. érkezett és a kapu bal felső sarkába lőtt néhány méterről, 1-1.

28. perc: a baloldali beadást Kovács vágta szögletre. A pontrúgást pedig James tisztázta

29. perc: újabb szöglet, veszélytelen

31. perc: Király csinnbe adta a labdát, Kitl megszerezte, de Novothny nem tudta kapura ívelni

32. perc: Okuka fejelte bátran haza a labdát Radoš ölébe

33. perc: Barczi 3 védő közt tört be a 16-oso belülre balról, erősen és laposan centerezett, Novothny lába előtt ment el a labda

35. perc: Okuka ápolása miatt emberhátrányban volt a DVTK, amikor a baloldali beadást középen Tamás tisztázta

37. perc: Halmosi távoli bombája vágódott le a védőfalról

38. perc: Novothnyt tarolták le a saját kapujától 30 méterre, ápolni kell, sárga lap nincs

39. perc: Kitl szépen adott be balról, majdnem az oldalvonal mellől, a pályára éppen visszatérő Novothny a hosszún csak elérte a labdát, ami így Király testében elakadt

40. perc: szép diósgyőri támadás során több lehetőség adódott, végül Kitl lőtt 15 méterről fölé

42. perc: James szerzett labdát, Novothnyhoz passzolt, aki Barczi elé tette le a labdát. Dave 14 méterről jobbról lőtt, a labda Király lábában akadt el

44. perc: pontatlan passzt követően Medgyes került ígéretes helyzetbe, végül 18 méterről csúnyán fölé lőtt

45. perc: 1 perc a hosszabbítás

Félidő: DVTK - Haladás 1-1

A szünetben a tavalyi DVTK U13 tagjai vehették át a bajnoki aranyérmet. A fiatalok tiszteletkört futnak, a szurkolók tapsa közepette

46. perc: A DVTK folytatta a találkozót, egyik csapat sem cserélt

47. perc: a diósgyőri cserék elmentek melegíteni

47. perc: a sárgás Fehér belerúgott Novothnyba, szabadrúgás van, újabb figyelmeztetés nincs

51. perc: Németh Má. emelt a 16-osról Radoš kezébe

53. perc: Németh Má. most távolról próbálkozott, ez sem volt veszélyesebb

56. perc: diósgyőri szöglet, Barczi labdáját Okuka emelte a kapu előterébe, a védők tisztáztak

58. perc: kakaskodás a vendégek térfelén, Iványi lap nélkül tett rendet

60. perc: Gaál lőtt 16 méterről jobbról az oldalhálóba

61. perc: vendégszöglet jobbról, a közönség által kifütyült Halmosi beadását Novothny fejelte ki középen

64. perc: előbb Takács passza, majd Barczi beadása akadt el a védőkben

65. perc: kettős diósgyőri csere: James helyett Egerszegi és Takács T. helyett Grumić

66. perc: Halmosi beadását végül Eperjesi fejelte ki

66. perc: Kovács Radoš kezéből rúgta ki a labdát, szöglet következik

67. perc: sárga lap műesésért Medgyesnek

69. perc: Eperjesi mentett nagyot a 16-oson belül, szöglet

69. perc: Németh Má. beadását Lipták vágta ki

70. perc: Medgyes helyett Gosztonyi

71. perc: Barczi baloldali beadása anélkül szállt el keresztben, hogy bárki hozzáért volna

72. perc: diósgyőri szöglet, Barczi beadását kifejelték a védők, Okuka középről lőtt, kijött a védőkről

75. perc: Gaál befeküdt a felugró Kovács alá, aki a hátára esett. A szombathelyi játékos sárgát kapott

79. perc: Gaál helyett Popin a pályán

79. perc: Halmosi játszott az alapvonalról vissza, a lövés Liptákról pattant szögletre

80. perc: a szögletet Okuka fejelte ki

85. perc: Halmosi helyett Nagy az utolsó vendégcsere

87. perc: Kovács fejelte Popin elől szögletre a labdát

88. perc: Gosztonyi szögletét Radoš egy támadóra ütötte, kirúgás

90. perc: 3 perc a hosszabbítás

90. perc: diósgyőri szöglet balról, Barczi beadását a röviden nem sikerült megcsúsztatni

90. perc: Tamás kapott sárga lapot

90+2. perc: Okuka beadása után Grumić félollóból lőtt, Király fogta

Végeredmény: DVTK - Haladás 1-1 (1-1)