OTP Bank Liga 26. forduló

Diósgyőri VTK - Szombathelyi Swietelsky Haladás

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Időpont: 2015. március 19., szombat 15:30
Játékvezető: Farkas Ádám (Berettyán Péter, Buzás Balázs; Iványi Zoltán, Szőts Gergely).

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - James - Barczi, Koman, Elek, Bognár I. - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Kovács G., Egerszegi, Nikházi, Ternován P., Bacsa, Grumić.

A Haladás kezdőcsapata: Király - Schimmer, S. Wils, Jagodics, Bosnjak, Kovács L., Iszlai, Medgyes, Gaál, Ugrai, Williams. Vezetőedző: Mészöly Géza.
Kispadon: Rózsa, Martinez, Nagy P., Angyal, Batarelo, Németh Má., Popin.

Elek Ákos, Egerszegi Tamás és Dražen Okuka kapott emlékplakettet a kezdés előtt 150., 100., és 150. NB I.-es meccse alkalmából, ezen kívül Dražen Okuka 50. alkalommal viseli a DVTK mezét bajnoki mérkőzésen

A DVTK piros-fehér csíkos, a Haladás fehér mezben játszik, a két cséká Elek Ákos és Király Gábor

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést, az eredményjelző felé támad a csapat

3. perc: vendégszöglet, középen Radoš húzta le a labdát

6. perc: Barczi labdaszerzése után Koman célozta meg a 16-os jobb oldali sarkáról a hosszú felsőt, Király fogta a labdát

7. perc: Barczi adott be balról, az alapvonalról, Király ezt is lehúzta

9. perc: Koman indítását Okuka elől tisztázták szögletre

10. perc: Bognár beadását kifejelték a védők

11. perc: Barczi baloldali beadása kijött a védőkről, majd Novothny fordulásból leadott lövése vágódott bedobásra

12. perc: Vezet a DVTK! A bedobás után Novothny az alapvonal közeléből, jobbról emelte be a labdát középre, amit az érkező Elek 10 méterről egyből a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0.

14. perc: Bognár szép bokapasszával Barczi lépett az alapvonal felé, majd második szándékból adta volna be, de a védő korrigálni tudott szöglet, Barczit pedig ápolni kellett, de visszatért

14. perc: Kovács L. kapott sárga lapot Barczi felvágásáért

15. perc: a beadás James feje fölött szállt el, majd némi kavarodás után (Okuka lőhetett, de egy védő és Király is előtte állt) ismét a kanadai válogatott elé került a labda, aki távolról lőtt, a labda szögletre vágódott

16. perc: a beadás két diósgyőri fej mellett szállt el, így nem alakult ki újabb veszély

19. perc: Elek adott nagy zsugát jobbra Komannak, aki beadott, a védők az ötösön belül Novothny elől mentettek

23. perc: Barczi fejjel tette Novothny elé a labdát, akinek lövése levágódott a blokkról

24. perc: a szöglet után ismét Novothny lőhetett, de lesről

25. perc: jobboldali diósgyőri szöglet, Bognár beadása az ötösön belül leesett a földre, Király szedte fel a labdát

27. perc: Barczi, Nemes, Barczi összjáték után a DVTK 31-ese szúrta kapura a labdát a 16-os bal oldali vonaláról, Király csak öklözni tudott

28. perc: kényszerű csere a vendégeknél: Jagodics helyett Angyal

29. perc: vendégszöglet, veszélytelen

33. perc: Gaál célozta meg váratlanul balról a hosszú felső sarkot, nem sokkal szállt a labda mellé

35. perc: Bognár kiugratását Barczi visszavette a 16-os bal oldalán, majd a 14 méterről lőtt, egy becsúszó lábat talált

38. perc: baloldali szöglet, Bognár beadására Lipták érkezett a legígéretesebben, de nem érte el a labdát

39. perc: Koman készítette le Bognárnak a labdát, aki a 16-os vonaláról lőtt, Király mellre fogta

40. perc: egy támadáson belül Koman és Bognár is ígéretes helyről adhatott be, de nem jutott el középen Novothnyhoz, majd Elekhez

44. perc: a következő támadásban Novothny csak felfelé tudta fejelni középen a labdát

44. perc: Elek labdaszerzését követően a Bognártól visszakapott labdát középre emelte, ahol a védők tisztáztak, majd Barczi lőtt, blokkolták

45. perc: az ellentámadás végén Lipták becsúszva szerelt szögletre, ami veszélytelen volt

45. perc: 1 perc a ráadás

Félidő: DVTK - Haladás 1-0

A szünetben a bajnoki aranyérmes és MOL Liga győztes DVTK Jegesmedvék csapatát köszöntötték a pálya szélén

46. perc: a Haladás folytatta a találkozót, egyik csapat sem cserélt

46. perc: egy lepattanó labda után Williams jutott lövéshez a 16-oson belül, de sikerült blokkolni

47. perc: ismét bevitte a 16-oson belülre a labdát a Haladás, végül Medgyes lövése akadt el egy diósgyőri lábban

48. perc: az eset után Nemest kellett ápolni, de visszatért

50. perc: Nemes balról Eleknek passzolt, aki sarokkal Novothny elé tette a labdát. A támadó félfordulatból egyből lőtt, alig mellé

51. perc: jobboldali támadás, Koman futtatta Eleket, aki a 16-oson belül visszavette a bal lábára, majd a hosszú felsőt célozta, de kapu fölé lőtt

53. perc: Megduplázta előnyét a DVTK! Elek mint kés a vajon hatolt át a szombathelyi középpályán, balra gurította Barczinak, aki meredeken tette hátra a 16-os bal oldala mellől, így lett jó az érkező Novothnynak, aki 24 méterről hatalmas gólt ragasztott a kapu bal oldalába, 2-0. Ez volt Novothny Soma 7. idei megadott gólja

57. perc: Elek szerzett labdát a saját térfélen, Barczit indította, aki középre löbbölt az alapvonalról, végül Bognár gurította középre, ahol Elek elől vágták szögletre a 11-es pont magasságából

59. perc: a szögletet Novothny a rövidről a hosszú oldalra pörgette, de nem talált célt

59. perc: Koman helyett Nikházi a DVTK első cseréje

61. perc: diósgyőri szöglet, Bognár beadását Lipták csúsztatta fölé a rövid oldalról

65. perc: Medgyes lövését védte Radoš, majd az ismétlést Nemes gátolta meg

66. perc: ismét Medgyes került lövőhelyzetbe, sőt ziccerbe, azonban Radoš elé vetődött és védett

69. perc: állt a játék, amikor Ugrai meglökte Okukát, aki visszalökte. Farkas játékvezető mindkét játékosnak sárgát adott

71. perc: diósgyőri szöglet jobbról, Bognár beadását a védők szerezték meg. A kontra végén Okuka fejelte ki középen a labdát

72. perc: Kovács L. helyett Németh Márió a második vendégcsere

72. perc: Novothny iramodott meg, a lövés előtt viszont megcsúszott

74. perc: Már három gól a DVTK előnye. Újabb Elek szóló, melynek végén 11 méterről a hálóba emelte az eldőlő Király fölött a labdát, 3-0.

74. perc: Elek túlzott gólörömért kapott sárga lapot

75. perc: Bognár helyett Bacsa állt be

79. perc: Németh Má. csavart jobbról a kapu bal oldal felé, de középen senki nem ért bele, és Radoš is odaért

82. perc: Medgyes helyett Martinez a vendégek utolsó cseréje

84. perc: Barczi helyett Egerszegi az utolsó csere a mérkőzésen

85. perc: vendégszöglet, sikerült tisztázni

90. perc: 3 perc a ráadás

90. perc: James kapott sárga lapot

90+2. perc: Németh Má. lőtt távolról messzire

90+2. perc: Novothny ment el a jobbszélen, beadása a védőké lett

Végeredmény: DVTK - Haladás 3-0 (1-0)