OTP Bank Liga 31. forduló

Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Időpont: 2015. április 20., szerda 19:00
Játékvezető: Iványi Zoltán (Buzás Balázs, Szpisják Zsolt; Takács János, Nazsa Tamás).

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - Egerszegi - Barczi, Koman, Bognár I., Bacsa - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Eperjesi, James, Szabó II. B., Nikházi, Ternován P., Grumić.

A Honvéd kezdőcsapata:  Horváth A. - Lovrics, Bobál, Kamber, Baráth, Vernes, Hidi, Nagy G., Vasiljević, Holender. Vezetőedző: Marco Rossi.
Kispadon: Nagy S., Gazdag, Prosser, Constentinescu, Palmes, Youla, Kovács D.

Először ül a DVTK kispadján az NB I.-ben az 1998-as születésű, 18. születésnapját 4 napja, április 16-án ünneplő Szabó II. Balázs, aki saját nevelésű játékosként kapta meg a bizalmat. Nem keverendő össze Szabó I Balázzsal, aki 1995-ben született és kétszer lépett pályára a DVTK színeiben az NB I.-ben, és jelenleg a DVTK tartalékban játszik.

A DVTK piros-fehér, a Honvéd fehér mezben játszik. A két cséká Koman Vladimir és Hidi Patrik

Percről percre

1. perc: a Honvéd kezdte a mérkőzést, a DVTK az eredményjelző felé támad

7. perc: vezet a Honvéd. Nagy G. jobbról kanyarította középre a labdát, amit Holender 7 méterről fejelt a bal felső sarokba, 0-1.

11. perc: Bacsa húzott el a baloldalon, sarokkal tette vissza a labdát, amit Bognár nem tudott kapura lőni, helyette passzolt, de hosszan

12. perc: Holneder jobboldali beadását középen Kovács tisztázta

12. perc: ezután King adott be szintén jobbról, Radoš lábbal tette ki oldalra a labdát

13. perc: Komant kellett ápolni, szomorúan sétált le a pályáról. Levette a kapitányi szalagot is, minden bizonnyal csere következik

14. perc: Bognár lőtt 20 méterről a bal kapufa mellé

15. perc: Koman helyett Nikházi a pályán, ő viseli a kapitányi szalagot is

16. perc: Horváth tanult a korábbi mérkőzésből, még csak elindult felé Bacsa, máris kivágta a lelátóra a labdát

17. perc: Bognár meredek labdáját Bacsa futotta be, az alapvonalról középre adott, Novothny elől Horváth kapus mentett szögletre

18. perc: a beadás veszélytelen volt

19. perc: Holender iramodott meg a balszélen, 15 méterről lőtt, Radoš a kapufára ütötte a labdát, ahonnan kipattant

23. perc: Nemes baloldali beadását Bacsa elől tisztázták középen a védők

24. perc: dejavu, Lipták indította hosszú labdáját Barczi elől King fejelte ki a 16-oson belül, miként egy negyedórája is

27. perc: vendég szabadrúgás balról,a 16-os és az alapvonal találkozásától, Bacsa fejelte ki a beadást

28. perc: baloldali vendégtámadás végén Baráth beadását középen Hidi fejelte mellé

29. perc: Bacsa adott be jobbról, a hosszún Barczi lekezelte, de csak kifelé tudta vinni a labdát

33. perc: Bognár játszotta be a 16-oson belülre a labdát, Barczi, Bacsa és Novothny is mozdult rá, de Horváthé lett

35. perc: Hidi lőtt kapásból kapura egy kipattanó labdát, csapódott le, de így is jócskán fölé ment

37. perc: Nemes beadása került Kingről szögletre

38. perc: Bognár baloldali beadását Horváth kiöklözte, Barczi kapásból lőtt a levegőből, egy védőről felpörgött

39. perc: Bognár ugratta ki Barczit, aki mielőtt lőhetett volna, Lovrics becsúszva szögletre mentett

39. perc: ismét Bognár adta be, ismét kijött a labda, ezúttal Nikházi lőtt kapásból, mellé ment a labda

44. perc: Bognár távoli szabadrúgását Kovács csúsztatta kapura, Horváth védett

45. perc: Bognár újabb távoli szabadrúgását Horváth öklözte ki a mezőnybe, majd az elöl maradó Lipták adott be balról, a labda átszállt

45+2. perc: Egyenlített a DVTK! Egy hosszan előrevágott labdát Bognár kezelt le, majd estében Novothnynak passzolt, aki 15 méterről a vetődő kapus keze mellett a jobb alsó sarokba lőtt 1-1.

Félidő: DVTK - Honvéd 1-1

46. perc: folytatódott a játék, Bognár helyett Grumić és Vernes helyett Youla a pályán

48. perc: vendégszöglet, az ötösön belülről jött ki a labda a tömegből

50. perc: a középpálya közepére beálló Grumić indította Novothnyt, aki jobbról, egy védő szorításából lőtt, Horváth védett

51. perc: az eset után ápolni kellett a csatárt, de folytatni tudta a játékot

53. perc: Kovács kapott sárga lapot

54. perc: baloldali oldalszabadrúgás után Grumić vágta ki a lapos labdát

58. perc: Bacsa játszott meg egy labdát az alapvonalon, Okukának passzolt, aki jól húzott befelé, de pontatlan passza miatt oda a lehetőség

59. perc: Hidi passzolt kapásból egy lecsorgó labdát a kapu mellé 16 méterről

59. perc: Ismét vezet Honvéd. Gyors vendégkontra során hárman vitték Radošra a labdát, de a védőknek sikerült visszazárni, és amikor úgy tűnt, hogy Youla már elszórakozza a helyzetet, amikor középre passzolt, ahol Kamber a jobb alsó sarokba gurított, 1-2.

66. perc: Kamber helyett Gazdag a második csere a vendégeknél

68. perc: Okuka jobboldali beadását fogta mellre Horváth

70. perc: vendégszöglet, Radoš húzta le a labdát

71. perc: Holender baloldali beadását Kovács fejelte ki, majd az újabb beadást King csúsztatta 5 méterről a kapu mellé

75. perc: két kispesti ziccer, előbb Lipták mentett nagyot, majd Radoš tolta szögletre King nem túl erős, de közeli lövését

76. perc: Holender kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát, hogy késleltesse a DVTK szabadrúgásának elvégzését

82. perc: vendégszöglet balról, kisszöglet, majd Holender beadását Radoš szedte le a levegőből, Lovrics ezúttal is lökött, a bíró nem fújt

84. perc: Lipták tört előre, a Honvéd 16-osa előtt szerelték

85. perc: Grumić kapott sárga lapot, miközben a Honvéd utolsót cserélt, Vasiljević helyett Constantinescu állt be

88. perc: Constantinescu lövését védte Radoš

88. perc: már Lipták is csatárt játszik

89. perc: Nikházi szöglettel felérő szabadrúgását középen Lipták lőtte kapura, Horváth bravúrral védett

90. perc: 3 perc a ráadás

Végeredmény: DVTK - Honvéd 1-2