Diósgyőri VTK - FK Lokomotíva Košice 2-0 (1-0)

Miskolc, DVTK Labdarúgó Edzőközpont, új műfüves edzőpálya, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Kátai Gábor (Varga Zsolt, Márkus Tamás).
DVTK: Radoš (Antal a 46.) - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - James, Kitl - Bacsa, Bognár I., Barczi - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
DVTK a 62. perc után: Antal - Eperjesi, James, Kovács G., Németh M. - Ternován P., Nikházi, Kövér, Bacsa - Takács T. - Griffiths. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Lokomotíva Košice: Giertl (Tiňo, 74.) - Pa. Šuľák (Hejnus, 74.), Korijkov, L. Horváth, Musiol (Pe. Šuľák, 74.) - Kolek, Harvila - Človečko (Hloušek, 46.), Ruskovský (Kinský, 46.), Zajac (Hejnus, 46.), Labun (Vilkovský, 46.). Vezetőedző: Branislav Sokoli.

Gólszerző: Barczi (1-0) a 25., Takács T. (2-0) a 79. percben

A DVTK csapatából műtét, illetve sérülés miatt hiányzik Halmai Ramon, Tamás Márk, Miroslav Grumić, Egerszegi Tamás, Koman Vladimir, valamint rajtuk kívül a Diósgyőrben készülő Elek Ákos sem lép pályára.

2015/2016 Felkészülési mérkőzés: DVTK - Lokomotíva Košice 1
Barczi Dávid szerezte a DVTK első gólját a 2016-os esztendőben (Fotók: Szabó Krisztián)

25. perc: Barczi indult meg Bognár kiváló labdájával a védők mögött, majd a kimozduló kapus fölött 14 méterről a hálóba emelt, 1-0.

79. perc: Ternován passza után Griffiths csavart 17 méterről a kapu jobb oldala felé. Tiňo kapus kiütötte, azonban érkezett Takács, aki az üres kapuba lőtt, 2-0.

A mérkőzés eseményei percről percre

Egervári Sándor: - Ahhoz képest, hogy a második hét elején vagyunk, helyenként, különösképpen az első félidőben megfelelő volt a játék. Amit szerettem volna viszontlátni, azt a támadó és a védekező résztől is visszakaptam. Sok helyzetet dolgoztunk ki, ez már magában is pozitívum, azonban sok lehetőséget nem sikerült még értékesíteni, ami a fáradtságnak tudható be, hiszen délelőtt is edzettünk. Ez természetesen nem mentség a játékosok számára, de nem vagyok elégedetlen. A mérkőzés nagy részében agresszív, szervezett, jó védekezést valósítottunk meg és a ritmusváltásokból sok gólhelyzetet alakítottunk ki, úgyhogy összességében pozitívan értékelem a mai mérkőzést.

Felkészülési mérkőzések

2016. január 13., szerda (DVTK Edzőközpont, műfüves pálya)
14:30 DVTK - Lokomotíva Košice (szlovák 2. osztály, Keleti-csoport 7. helyezett) 2-0 (1-0)

2016., január 16., szombat (Budaörs, Árok utca)
11:00 Budaörs (NB II. 3. helyezett) - DVTK

2016. január 20., szerda (Belek, Törökország)
14:30 Qarabağ FK (azeri 1. osztály 1. helyezett) - DVTK