OTP Bank Liga 33. forduló

Diósgyőri VTK - Paksi FC

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Időpont: 2015. április 30., szombat 19:00
Játékvezető: Erdős József (Albert István, Király Krisztián; Berke Balázs, Nazsa Tamás).

A DVTK kezdőcsapata: Rados - Okuka, Lipták, Tamási, Nemes - Egerszegi, Nikházi, Elek - Bognár I., Bacsa, Barczi. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Eperjesi, Kovács G., Ternován, Szabó II B., Grumic, Griffiths.

A Paksi FC kezdőcsapata: Molnár P. - Kulcsár D., Rodenbücher, Báló, Lenzsér, Papp K., Koltai, Kecskés, Bertus, Szakály D., Bartha. Vezetőedző: Csrtői Aurél.
Kispadon: Csernyánszki, Nagy R., Péter, Szekszárdi, Kővári, Asztalos, Balázs

Novothny Soma és Manjrekar James öt sárga lap miatti eltiltás következtében nem léphet pályára. A Honvéd ellen megsérült Koman Vladimir még nem tudta vállalni a játékot.

A DVTK piros-fehér csíkos, a Paks zöld mezben játszik, a két cséká Elek Ákos és Báló Tamás

A mérkőzés előtt a múlt héten debütáló Szabó II Balázs, a Debrecenben a 100. diósgyőri meccsén védő Rados Ivan, és a 400. NB I.-es mérkőzésén vezetőedzőként a kispadon ülő Egervári Sándor kapott ajándékot

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést a mérkőzést, a gyár felé támad a csapat

5. perc: diósgyőri labdatartás után Báló adott be balról, középen Lipták tisztázott

8. perc: Okuka jobboldali beadását vágták ki a védők. A bedobás után ugyanő adott be az alapvonal közeléből, ezt is kivágták a védők végül Egerszegi passzát Barczi lőtte félfordulatból 16 méterről kapura, Molnár szedte fel a labdát

10. perc: Barczi ívelt labdát a 16-oson belülre Bacsának, aki átvette, de végül 3 védő legyőzte

12. perc: Nikházi szerelt úgy az ellenfél térfelén, hogy az előrevágott labda gólhelyzetben találta Bacsát, azonban a partjelző lest jelzett

13. perc: Koltai baloldali beadására a hosszú oldalon Papp emelkedett a legmagasabbra, de nem tudta irányítani a labdát, ami mellé ment

16. perc: szép és gyors diósgyőri támadás: Egerszegi tette ki balra a labdát Bognárnak, aki élesen Bacsát futtatta. Ő sarokkal a mögötte érkező Eleknek készítette le a labdát, amit egy védő szögletre vágott. Barczi beadását Molnár öklözte ki a mezőnybe

21. perc: vendég szabadrúgás 25 méterről (kezezés történt, csak éppen Bartha ért hozzá...), Bartha magasan fölé vágta

24. perc: Barczi és Nikházi is a földre került a paksi 16-os előtt, Bacsa nem is tudott kinek passzolni, ez lett a támadás vége

25. perc: Lipták hosszú indítását Bacsa futotta be, de nem tudta levenni a levegőből

26. perc: meredek bepassz a diósgyőri 16-oson belülre, de Rados résen volt, és rövid sprint után felszedte a labdát

27. perc: Szakály lőtt balról, 20 méterről, Rados mellre ölelte a labdát

30. perc: jobboldali beadás, középen Tamás tisztázott

32. perc: Nemes baloldali beadását középen a védők fejelték ki a mezőnybe

33. perc: Nikházi 17 méterről leadott lövése levágódott a blokkról

33. perc: vendég szöglet jobbról, Rados a levegőben úszva öklözte ki

34. perc: a gyors kontra során Bognár ívelt a bal oldalon induló Barczinak, de hiába verte meg védőjét, a túlerő legyőzte

36. perc: Lipták hosszú labdája találta meg Barczit a baloldalon, beadása viszont a védőké lett

37. perc: Rados a 16-os vonalánál fogott meg egy indítást

38. perc: Lipták vitte le a labdát a paksi alapvonalig, beadása nem talált társat

42. perc: Elek hosszan tette a labdát balra Nemesnek, aki Barczihoz passzolt, a DVTK 31-ese 18 méterről, balról lőtt, Molnár vetődve védett

43. perc: Bognár szöglete leesett az ötösön belülre, ahol Egerszegi a kapunak háttal belekotort, nem sokkal ment mellé

45. perc: DVTK - Paks 0-1 Bartha elé került a labda a 16-oson belül, aki egy ütemet kivárva jobbal a hálóba lőtt

Félidő: DVTK - Paks 0-1

46. perc: a Paks folytatta a mérkőzést, a DVTK az eredményjelző felé támad. A szünetben Bacsa helyett Grumic állt be

47. perc: Egerszegi labdáját elvétették a 16-oson belül a védők, Grumic könyökére pattant, majd 5 méterről Molnár kicselezve a hálóba lőtt a játékvezető nem adta meg a gólt

47. perc: egy középpályán eladott labdával Koltai indult meg és lőtt, Rados oldalra öklözte a labdát

49. perc: vendég szöglet balról, Grumic vágta ki a mezőnybe a labdát

50. perc: vendég szöglet jobbról, a rövid oldalon Nikházi fejelte ki

51. perc: támadásban maradt a Paks, újabb jobboldali beadás után középen Koltai Lipták szorításában mell lőtte

52. perc: újabb diósgyőri gólt vont vissza Erdős játékvezető. Ezúttal Elek adott parádés labdát a védők közül kilépő Nikházinak, aki felnézett, majd a bal alsó sarokba gurított. Az eredmény azonban nem változott

54. perc: Koltai lőtt 20 méterről nem sokkal a kapu fölé

59. perc: Bertus ívelt 30 méterről szabadrúgásból a kapu mellé

62. perc: Bognár hozta fel a jobb oldalon a labdát, befűzte védőjét, majd Elekkel kényszerítőzött, végül a bal oldalon érkező Barczi elé tálalt. A 31-es 14 méterről lőtt, Molnár szögletre ütötte a labdát. A beadást a védők tisztázták

65. perc: Nemes labdájával Elek parádézott, több védőn keresztül verekedte magát gólhelyzetbe, balról éles szögből lőtt, milliméterekkel a hosszú oldali kapufa előtt gurult el a labda

68. perc: Bognár jobboldali beadása elment mindenki előtt, így veszélyeztette a hosszú oldalt, de elsuhant a kapufa előtt is

69. perc: Rodenbücher kapott sárga lapot Grumic elleni szabálytalanságáért

70. perc: Nikházi is sárgát kapott

71. perc: Nikházi helyett Ternován P. a DVTK második cseréje

72. perc: sárga lap Okukának is

73. perc: Rados öklözött ki egy beadást, közben ütközött egy támadóval, mindkettőt ápolni kell. Úgy tűnik, mindkét játékost le kell cserélni

76. perc: a sérült Rados helyett Antal a DVTK harmadik cseréje

76. perc: Koltai helyett Balázs a vendégek első cseréje

79. perc: Ternován indult meg a saját térfelén a megszerzett labdával, Bertus utána rúgott, Erdős egyből kiállította

82. perc: Szakály vadászta le Eleket, sárga lap a jutalma

86. perc: Elek Ákos lesétál a pályáról, nem tudja folytatni, így a DVTK is 10 emberrel folytatja

88. perc: diósgyőri szöglet balról, Bognár beadását kivágták a védők

89. perc: Nemes beadását Lipták fejelte kapura, Egerszegi a hosszún még beleért, de nem tudta beljebb segíteni a labdát

90. perc: 5 perc a ráadás

90+1. perc: Barczi baloldali beadása után Bognár esett össze a 16-oson belül, fújt a játékvezető

90+2. perc: jobboldali szöglet után Lipták fejelt, még egy diósgyőri beleért, de után a védők felszabadítottak

90+3. perc: DVTK - Paks 0-2 Kecskés vezette a labdát keresztbe, majd 15 méterről balról kilőtte a bal felső sarkot

Végeredmény: DVTK - Paks 0-2